Objavljeno vijesti danas: 10
Autori: Vecernji.hr, Hina
SLAVLJE KRALJEVA

VIDEO Real pobijedio Leipzig golčinom Diaza poslije fantastične solo akcije (0:1)

Champions League - Round of 16 - First Leg - RB Leipzig v Real Madrid
LISI NIESNER/REUTERS
13.02.2024. u 22:54
Jedan od najzanimljivijih parova osmine finala Lige prvaka svakako je onaj između Leipziga i Reala u kojem su Madriđani veliki favoriti. Kraljevski klub upisao je pobjedu na Red Bull Areni golom Brahima Diaza

Branitelji naslova europskog nogometnog prvaka, igrači Manchester Cityja u prvom su susretu osmine finala Lige prvaka očekivano kao gosti svladali FC Kopenhagen sa 3-1 (2-1), a u utorak je kao gost uspješan bio i madridski Real koji je u Leipzigu svladao domaći RB sa 1-0 (0-0).

City je u Kopenhagenu poveo golo De Bruynea (10), nakon odličnog proigravanja Fodena Belgijanac je utrčao u prazan prostor na desnoj strani domaćeg kaznenog prostora i preciznim prizemnim uarcem zatresao mrežu. Domaći su poravnali preko Mattssona (34) koji je pogodio s više od 20 metara nakon što se lopta sretno odbila njemu na nogu. Prethodno je Edesron loše izbio loptu i stoga se nije uspio na vrijeme vratiti na vrata.

VEZANI ČLANCI:

Novo vodstvo gostima osigurao je Bernardo Silva na samom isteku prvog poluvremena, da bi u sudačkoj nadoknadi drugog dijela Foden nakon sjajnog duplog pasa s De Bruyneom postavio konačni rezultat. Hrvatski reprezentativci Joško Gvardiol i Mateo Kovačić nisu konkurirali za nastup u sastavu Manchester Cityja.

Real je do pobjede u Leipzigu stigao lijepim golom Brahima Diaza (49) nakon izvrsog solo-prodora početkom drugog dijela. Luka Modrić ostao je na klupi Reala. Gol možete pogledati OVDJE

U srijedu će svoje prve utakmice igrati Lazio - Bayern i Paris SG - Real Sociedad, a sljedećeg tjedna su na programu dvoboji Inter - Atletico, PSV Eindhoven - Borussia Dortmund, Napoli - Barcelona i Porto - Arsenal.

LEIPZIG
0-1
REAL
LIGA PRVAKA, 21:00, LEIPZIG, NJEMAČKA
90'

Kraj utakmice i pobjeda Reala.

90'

Četiri minute sudačke nadoknade.

Žuti karton
86' (Žuti karton )

Žuti kartoni za Šeška i Vinija.

84'

Vazquez ulazi umjesto Diaza. Joselu umjesto Rodryga.

82'

Nova prilika Leipziga, Lunin je obranio udarac Šeška nakon što nisu izbacili loptu poslije ozljede Diaza što je izazvalo negodovanje Realovaca.

81'

Potegnuo je Xavi Simons, brani to Lunin.

Zamjena
75' (Zamjena)

Leipzig je napravio trostruku izmjenu. Izlaze Openda, Olmo i Henrichs, a ulaze Poulsen, Elmas i Haidara.

72'

Vinicius je odlično slomio čuvara, ali nije imao sreće te je pogodio vratnicu koja spašava Leipzig.

66'

Carvajal je dobio žuti karton.

64'

Vinicius je sjajno asistirao za Rodryga koji ometen puca iznad gola Leipziga.

62'

Lunin u zadnji trenutak izbacuje loptu ispred Šeška, Olmo zatim jako slabo puca.

53'

Simakan je dobio žuti karton.

51'

Pokušao je Leipzig odmah uzvratiti, ali pokušaje Olma i Šeška brani Lunin.

49'

Sjajna solo-akcija Realovog Diaza. Prošao je tri nogometaša Leipziga i zatim lijevom nogom s ruba šesnaesterca neobranjivo pogodio drugi kut Gulacsija.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Kraj prvog dijela u dosta nesadržajnoj utakmici.

Nadoknada
45' (Nadoknada)

Minuta sudačke nadoknade.

42'

Tchouameni je u zadnji čas izbacio ispred Šeška i otklonio opasnost.

40'

Tvrda utakmica na obje strane, poslije zanimljivog početka nema pravih prilika u nastavku.

30'

Traži se žuti karton za Carvajala, BiH sudac Peljto nije pokazao ništa.

20'

Uzvratio je Kroos za Real, udarac iz daljine hvata Gulacsi.

15'

Opet napada Leipzig, Henrichs puca ravno u Lunina.

10'

Šeško je izašao pred Lunina, no Ukrajinac sjajno brani.

9'

Prvo je Leipzig očistio s gol crte nakon kornera Reala, a onda je Camavinga uputio slab udarac prema Gulacsiju.

2'

Leipzig je odmah zabio na početku, ali pogodak neće vrijediti zbog zaleđa. VAR je potvrdio odluku BiH sudaca.

1'

Počela je utakmica u Njemačkoj.

PRIJENOS

Prijenos utakmice možete gledati na prvom programu Arena Sporta.

DRUGI OGLED

U drugom susretu večeri sastaju se Kopenhagen i Manchester City, a Kovačić i Gvardiol ne konkuriraju zbog ozljede.

POVIJESNI TRENUTAK ZA BIH

Srbija i BiH imaju svoga čovjeka u eliti, a Hrvatske tamo odavno nema. Više o tome OVDJE

LUKIN SUIGRAČ

Kroos komentirao Modrića i promjene u Realu: 'On i ja smo drugačiji ljudi'. Više o tome OVDJE

SASTAVI

LEIPZIG: Gulacsi - Klostermann, Orban, Simakan - Henrichs, Schlager, Simons, Raum - Openda, Olmo - Šeško

REAL: Lunin - Carvajal, Nacho, Tchouameni, Mendy - Valverde, Kroos, Camavinga - Rodrygo, Brahim Diaz, Vinicius

Luka Modrić opet započinje utakmicu s klupe.

LOVE NOVI TROFEJ

Modrić & Co. kreću u novu misiju: 'Pokušat ćemo učiniti sve da opet osvojimo Ligu prvaka'. Više o tome OVDJE