Autori: Marko Pavić, Hina
19.07.2017.
u 14:39

Hrvatska je drugom kolu Svjetskog prvenstva svladala Rusiju s 10:8.

Hrvatska vaterpolo reprezentacija u drugom je kolu Svjetskog prvenstva u Budimpešti slavila protiv Rusije s 10:8.

Hrvatska je loše otvorila utakmicu i Rusi su došli do vodstva. Krajem druge četvrtine Lisunov je zabio za 6:3 nakon čega su se naši igrači uozbiljili.

Hrvatska je početkom posljednje četvrtine prvi put otišla na plus dva (9:7) i do kraja utakmice uspjela obraniti tu prednost (10:8). Naše nije omelo ni isključenje izbornika Ivice Tucka koji je morao na tribine jer je zaradio drugi žuti karton.

Najefikasniji u našim redovima bili su Maro Joković sa 4 i Sandro Sukno sa 3 pogotka, a kod Rusa najbolji je bio Sergej Lisunov sa 2  gola. U drugoj utakmici naše skupine sastaju se SAD i Japan.

Hrvatskoj je ovo druga pobjeda na SP-u nakon što je u prvom kolu bila bolja od SAD-a. Naši vaterpolisti će natjecanje u skupini završiti u petak u dvoboju s Japancima (13.30 sati).

HRVATSKA: Bijač, Marcelić, Macan, Fatović 1, Lončar, Joković 4, Buljubašić, Vukičević 1, Bušlje, Sandro Sukno 3, Krapić, Šetka 1, Javier Garcia.

RUSIJA: Ivanov, Kornjejev, Lazarev 1, Vasiljev, Derevjankin, Bugajčuk 1, Ašajev 1,  Merkulov 1, Nagajev 1, Sučkov 1, Holod, Lisunov 2, Šepelev.

IGRAČ VIŠE: Hrvatska 7-13, Rusija 2-8

PETERCI: Hrvatska 0-0, Rusija  1-1.

Hrvatska - Rusija 10:8

Kraj utakmice! Lončar je u posljednjim sekundama dobio crveni karton zbog prigovora. No, Hrvatska je na kraju slavila s 10:8 i stigla do druge pobjede na SP-u.

10:8 - Vukičević za plus dva.

Tucak je isključen i mora napustiti klupu minutu i 43 sekunde do kraja.

9:8 - Merkulov smanjuje iz peterca.

9:7 - Joković je postigao novi gol i sada to izgleda onako kako bi trebalo.

8:7 - Pola minuta prije kraja četvrtine Sukno je lijepo pogodio.

7:7 - Lisunov je izjednačio s igračem više..

7:6 - Fatović je zabio za vodstvo Hrvatske!

6:6 - Opet Joković! Hrvatska je konačno izjednačila.

5:6 - Joković je zabio s igračem više.

Druga četvrtina:

4:6 - Deset sekundi prije kraja zabio je Joković.

3:6 - Gol Lisunova i evo Rusije na plus tri. Ovo nikako ne izgleda dobro...

3:5 - Nažalost, opet gol Rusa, drže plus dva.

3:4 - Šetka je pobjegao u kontru i smanjio.

2:4 - Nagaev je sada zabio, opet su Rusi na dva razlike.

2:3 - Joković je zabio s igračem više, prvi gol u drugoj četvrtini. Četiri minute do kraja ove dionice.

Prva četvrtina:

1:3 - Sučkov je pogodio iz daljine, Rusi su opet na plus dva.

1:2 - Sukno je zabio prvi naš gol na utakmici minutu i 28 sekundi prije kraja četvrtine. Iskoristili smo tek četvrtog igrača više.

0:2 - Ašajev je iskoristio igrača više, loše je počelo za Hrvatsku!

0:1 - Rusija je povela golom Lazareva nakon četiri minute igre bez gola. Nakon toga smo drugi put danas imali igrača više, ali je Joković pogodio vratnicu.