Dinamo do vrha napunio mrežu Rudeša, Oršić zabio 'hat-trick'

02. veljače 2019. u 16:51 2 komentara 3639 prikaza
Mislav Oršić
Pogledajte galeriju 1/10

Plavi su uvjerljivo ušli u drugi dio natjecateljske sezone. U 19. kolu Prve HNL u Maksimiru su nogometaši Dinama pobijedili Rudeš sa 7:2.

Igor Kodžoman IGOR KODŽOMAN Dinamo ostao bez predstavnika u ZG nogometnom savezu!

Strijelci za momčad Nenada Bjelice bili su Oršić (3), Hajrović (2), te Petković i Gojak, a oba pogotka za goste zabio je Štrkalj.

1 / 10
Dinamo - Rudeš

U sastavu plavih nije bilo Danija Olma koji je odrađivao kaznu žutih kartona, a svoju premijeru pred domaćim navijačima imali Andrić koji je stigao iz Intera i Atiemwen koji je došao iz Gorice.

Već nakon osam minuta igre u prvom dvoboju u nastavku prvenstva, Dinamo je imao dva pogotka prednosti zaslugom Izeta Hajrovića. Ponajbolji igrač Dinama u prvom dijelu sezone mrežu je zatresao u 5. minuti, a u osmoj je udarcem preko glave svladao nemoćnog gostujućeg vratara Banića.

Zoran Mamić OBEĆANA ZEMLJA Zoran Mamić preuzeo 'saudijski Dinamo', Bilić vodi njihov 'Hajduk'

U 19. minuti već je bilo 3:0 za Bjeličinu momčad, a svoj sedmi prvenstveni pogodak postigao je Bruno Petković. Nakratko je Tomislav Štrkalj smanjio zaostatak iskoristivši Hajrovićevu pogrešku. No, prvak je na odmor otišao s tri pogotka prednosti golom Amera Gojaka u 40. minuti.

U drugom poluvremenu zablistao je Mislav Oršić, autor prvog ovosezonskog Dinamovog 'hat-tricka' u Prvoj HNL, a za to mu je trebalo samo devet minuta. Prvi put je zatresao mrežu u 56. minuti, drugi pogodak je postigao u 60. minuti, a za 7:1 je pogodio u 65. minuti.

Konačnih 7:2 postavio je Štrkalj u 79. minuti.

Poredak: Dinamo 48, Osijek, Lokomotiva i Rijeka po 34, Gorica 27, Hajduk 23, Slaven i Inter po 17, Istra 15, Rudeš 3.

ŠTO JE SVE SNIMILA 'BUBA'
'Ante je rekao da kada ovo prođe sigurno imaš 500.000 kn, a ovo ti šalje da imaš za Uskrs'
Renault Zoe
U POTRAZI
Od Samobora do Ivanić Grada: Kako smo tražili najbolje jagode?
  • Gol
  • Gol
    Eto jedne neopreznosti u Dinamovoj obrani. Štrkalj je smanjio na 3:1.
  • Gol
    I ponovo Hajrović, ovaj put škaricama. Ne izgleda ovo dobro za Rudeš.
  • Kraj

U 19. kolu Prve HNL u Maksimiru su nogometaši Dinama pobijedili Rudeš sa 7:2. Strijelci za momčad Nenada Bjelice bili su Oršić (3), Hajrović (2) te Petković i Gojak, a oba pogotka za goste zabio je Štrkalj.

Rezultati by SofaScore
  • 90'

Igraju se dvije minute sudačke nadoknade.

• 84'

U jednoj minutu opomenu su dobila dva igrača Rudeša. 'Požutjeli' su Vuco i Barić.

• 81'

Soldo je ušao umjesto Božića.

• 79'

Gooool! Sjevnula je kontra Rudeša, A Štrkalj je zaresao Dinamovu mrežu i smanjio prednost plavih - 7:2.

• 78'

Sjajna prilika za plave. Andrić je dodao Mori koji puca kraj vrata.

• 69'

Bjelica je napravio dvostruku izmjenu. Izašli su Hajrović i Petković, a u igru su ušli Marin i Andrić.

• 65'

Atiemwen je ušao umjesto Ademija

• 64'

Gooool! Dinamo nema milosti. Nakon što je Hajrović zatresao vratnicu, odbijena lopta došla je do Oršića koji je preciznim udarcem zabio za 7:1. To je njegov treći gol na utakmici.

• 60'

Gooool! Ponovno je zabio Oršić i povisio vodstvo Dinama na 6:1.

• 59'

Krajinović je ušao umjesto Mrkonjića.

• 56'

Goooool! Oršić je zabio za 5:1 nakon sjajne akcije u kojoj je Moro nabacio, a Gojak je glavom spustio strijelcu plavih.

• 56'

Dinamo dominira i u prvih deset minuta nastavka.

• 53'

Perić je dobio žuti karton. To je prva javna opomena u današnjoj utakmici.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• Gotovo je prvo poluvrijeme.

• U međuvremenu se i Gojak upisao među strijelce. Dinamo će očito doći do lake i uvjerljive pobjede.

• Malo smo zanemarili zbivanja u Maksimiru, ali razlog je opravdan. Ako još niste vidjeli, Donna Vekić je ušla u finale. Više o tome ovdje.

• Eto jedne neopreznosti u Dinamovoj obrani. Štrkalj je smanjio na 3:1.

• Pitanje pobjednika je riješeno. Do kraja ćemo samo zbrajati gol razliku. Petković je upravo zabio za 3:0.

• I ponovo Hajrović, ovaj put škaricama. Ne izgleda ovo dobro za Rudeš.

• Dinamo je odmah došao u vodstvo. Hajrović je postigao prvi pogodak sezone za 1:0!

• Prinove Atiemwen i Andrić početak utakmice će promatrati s klupe.

• Trener Modrih Nenad Bjelica najavio je da nema poštede i da će poduzeti sve da osvoji tri boda unatoč tome što se bliži utakmica protiv Viktorije u Europskoj ligi.

• Nastavljamo pratiti HNL. Slijedi utakmica između prve i posljednje momčadi na tablici, ogled Dinama i Rudeša.