Imamo medalju! Hrvatska svladala Italiju i osvojila treće mjesto

Hrvatska je u Barceloni svladala Italiju sa 10:8 i osvojila broncu.
28. srpnja 2018. u 21:41 64 komentara 10226 prikaza
Hrvatska - Srbija, vaterpolo

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je brončano odličje na Europskom prvenstvu svladavši u Barceloni Italiju s 10:8 (4:0, 3:5, 2:1, 1:2).

Hrvatska - Srbija, vaterpolo DANAS ZA BRONCU Loše vijesti za vaterpoliste, nakon poraza od Srbije još i ovo

Hrvatskoj je to prva europska medalja nakon čak osam godina i četvrta ukupno. Na EP 2010. u Zagrebu Barakude su osvojile zlato, a u Firenci 1999. i Kranju 2003. naši vaterpolisti su osvojili srebro.

Za razliku od polufinalnog dvoboja sa Srbima, Hrvatska je protiv Italije izvrsno ušla u utakmicu, a pokazala je igru dostojnu svjetskih prvaka - učinkovito i maštovito u napadu, te čvrsto i koncentrirano u obrani. Barakude su čak četiri puta gubili dvoboj za brončano odličje na Europskom prvenstvu, no u Barceloni je i toj negativnoj seriji došao kraj.

18.06.2014., Zagreb - Otvoreni trening i konferencija za medije hrvatske vaterpolo reprezentacije na bazenu SRC Mladost. Trener Ivica Tucak.  Photo: Daniel Kasap/PIXSELL Izgubio živce Izbornik Tucak bijesan nakon poraza od Srbije: 'To su poluidioti!'

Hrvatska je utakmicu počela bez svog kažnjenog izbornika Ivice Tucka, ali je krenula fantastično - prvu četvrtinu je dobila s 4:0.  No, u drugoj četvrtini Barakude nisu uspjeli sačuvati tu veliku prednost, Talijani su zabili čak pet golova i na poluvrijeme se otišlo sa samo dva gola prednosti (7:5), iako talijanski vratari nisu imali nijednu jedinu obranu.

Treća četvrtina je započela važnim pogotkom Fatovića za 8:5, a potom je Andro Bušlje zabio za 9:5, opet velika četiri gola prednosti. U zadnjui četvrtinu se ušlo s 9:6, a Lončar četiri i pol minuta prije kraja postiže gol za 10:6, prednost koju Talijani više nisu mogli stići.

Tri gola zabio je Loren Fatović, a po dva gola postigli su Luka Lončar i Andro Bušlje. U momčadi Italije su Di Fulvio i Gallo dvostruki strijelci.

Hrvatska - Srbija, vaterpolo REAKCIJE MEDIJA Evo što Srbi pišu o pobjedi nad Hrvatskom, jedan detalj svi spominju

U finalu kasno navečer igraju domaćina Španjolska i Srbija

ZDRAVI ZUBI
Bolesti desni mogu izazvati čak i infarkt!
  • KRAJ
    Kraj! Hrvatska je osvojila treće mjesto!
Utakmica za treće mjesto, EP, 20:30, Barcelona, Španjolska
Hrvatska
10
8
Italija
  • KRAJ

• 31'

Gallo je zabio za 10:8.

• 31'

Fondelli i Bušlje dobili su crveni karton i više ih nećemo gledati.

• 30'

Fulvio je smanjio na 10:7 dvije minute do kraja.

• 27'

Novi gol Lončara za 10:6 i sad je ovo prednost koja se ne bi smjela ispustiti.

• 24'

Kraj treće dionice, Hrvatska ima plus tri.

• 19'

Di Fulvio je smanjio na 9:6.

• 18'

Gol Bušlje, evo nas opet na plus četiri.

• 16'

Sjajan pogodak Fatovića, lobao je vratara za 8:5.

• 16'

Kraj druge četvrtine, Hrvatska vodi 7:5. Nije loše, ali moglo je biti još bolje jer smo tri puta imali četiri gola prednosti.

• 12'

Novi gol Talijana koji su sada na minus dva.

• 12'

Talijani su zabili uz puno sreće jer im se lopta vratila nakon promašaja. Strijelac Gallo.

• 11'

Novi gol Fatovića, Hrvatska vodi 7:3.

• 10'

Novi gol Hrvatske i još jedna sjajna akcija. Fatović je dao za Lončara koji je mirno proslijedio loptu u mrežu. No, Renzuto je u idućem napadu zabio na drugoj strani.

• 9'

Bušlje odmah uzvraća, Hrvatska vodi 5:2.

• 9'

Figlioli je zabio, smanjio na 4:2 i sada to izgleda puno drugačije.

• 8'

Počela je druga četvrtina, Talijani su odmah zabili s igračem više.

• 6'

Novi gol i sjajan početak Hrvatske. Strijelac je Fatović.

• 6'

Hrvatska vodi 3:0. Garcia je odlično pronašao Jokovića koji je siguran.

• 3'

Novi gol za Hrvatsku, strijelac Garcia. Loptu je dirao vratar Italije, no suci su pokazali da je prešla zamišljenu crtu.

• 2'

Prvi gol na utakmici i vodstvo Hrvatske. Zabio je Joković.

• POČELO

Počela je utakmica, Talijani su prvi stigli do lopte.

• BEZ IZBORNIKA

Na klupi naše reprezentacije nema izbornika Ivice Tucka koji je suspendiran zbog prigovaranja pa će momčad voditi Mile Smodlaka.

• Nažalost, Hrvatska je u četvrtak izgubila polufinale od Srbije s 9:7 i ostala bez finala. Španjolska je u drugom polufinalu slavila protiv Italije s 8:7.

• POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na prijenos susreta iz Barcelone. Hrvatska vaterpolska reprezentacija s Italijom se bori za brončanu medalju na Europskom prvenstvu.