Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Sport Rukomet

U nedjelju se okupljaju rukometaši, kreću pripreme za kvalifikacije

Novi izbornik Hrvoje Horvat pozvao je sve najbolje što hrvatski rukomet trenutno ima, s izuzetkom ozlijeđenoga Luke Stepančića i pivota Marina Šipića.
05. ožujka 2021. u 15:07 1 komentara 477 prikaza
Stockholm: Tuga rukometaša Hrvatske nakon izgubljene utakmice u finalu rukometnog EP
Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska muška rukometna reprezentacija okupit će se u Zagrebu, u nedjelju 7. ožujka, i započeti s pripremama za kvalifikacijski olimpijski turnir u Montpellieru od 12. do 14. ožujka. 

BROJNI POZNATI Pogledajte tko je sve bio na komemoraciji nezaboravnom Cici Kranjčaru

Hrvatska se nalazi u skupini s Francuskom, Portugalom i Tunisom, a dvije najbolje reprezentacije iz skupine izborit će nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Svjetska rukometna federacija objavila je da će glavni grad Crne Gore – Podgorica, biti domaćin kvalifikacijskog turnira broj 1,  koji se trebao održati u norveškom Trondheimu. Naime, budući da Norveška ima izuzetno stroge  epidemiološke mjere, ta je zemlja morala otkazati domaćinstvo olimpijskog kvalifikacijskog turnira na kojem su trebali sudjelovati Norveška, Brazil, Čile i Južna Koreja. Treći turnir igra se u Berlinu (Njemačka, Švedska, Slovenija i Alžir).

Reprezentacija će boraviti i trenirati u Zagrebu do četvrtka, 11. ožujka, kad će otputovati u Montpellier.

KOMEMORACIJA KRANJČARU Velikani hrvatskog nogometa oprostili se od Cice: Živjet ćeš vječno, kao i Dinamo

Novi izbornik Hrvoje Horvat pozvao je sve najbolje što hrvatski rukomet trenutno ima, s izuzetkom ozlijeđenoga Luke Stepančića i pivota Marina Šipića. 

1. MARIN ŠEGO – MONTPELLIER HB
2. IVAN PEŠIĆ – HC MEŠKOV BREST
3. MATE ŠUNJIĆ – US IVRY HANDBALL
4. IVAN ČUPIĆ – RK VARDAR 1961
5. ZLATKO HORVAT – RK METALURG SKOPJE
6. MANUEL ŠTRLEK – TELEKOM VESZPREM HC
7. DAVID MANDIĆ – RK PPD ZAGREB
8. ŽELJKO MUSA – SC MAGDEBURG
9. MARINO MARIĆ – MT MELSUNGEN
10. ILIJA BROZOVIĆ – TSV HANNOVER -BURGDORF
11. KREŠIMIR KOZINA – FRISCH AUP GOPPINGEN
12. LUKA CINDRIĆ – BARCELONA
13. DOMAGOJ DUVNJAK – THW KIEL
14. IGOR KARAČIĆ – HC LOMZA VIVA KIELCE
15. MARKO MAMIĆ – SCDHFK LEIPZIG
16. HALIL JAGANJAC – RK NEXE
17. IVAN MARTINOVIĆ – HC HANNOVER -BURGDORF
18. DOMAGOJ PAVLOVIĆ – MT MELSUNGEN
19. LUKA ŠEBETIĆ – TREMBLAY EN FRANCE HANDBALL
20. ŠIME IVIĆ – HC ERLANGEN
21. MATEJ HRSTIĆ – RK PPD ZAGREB

Dario Almesberger
Stručnjak za obnovu otkrio koja bi zagrebačka bolnica izdržala jači potres: Sve druge bi se srušile
Boris Miletić
INTERVJU
„Čovjek koji prestane biti čovjek, izgubio je smisao“