Srbija
Reuters/PIXSELL
05.09.2017.
u 23:30

Španjolska se poigrala s Lihtenštajnom i kući otišla s 8:0. Italija se mučila protiv Izraela, a Srbija je s igračem manje uzela bodove Irskoj.

Pored bitnih nam europskih kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji, zanimljiva je i ona azijska franšiza kvalifikacija. Tamo je najveća priča ona oko Sirije koja nikad nije bila na SP-u, a najbliže je došla sada. Država im je razorena građanskim ratom. Ni jednu domaću utakmicu nisu igrali kod kuće, nego u Maleziji, a sada su u posljednjem kolu kvalifikacija s Iranom odigrali 2:2 i došli na korak do Rusije.

A u Rusiju ide i Španjolska koja se u gostima poigrala Lihtenštajnom i kući otišla s 8:0.

Italija se pak mučila protiv Izraela na domaćem terenu, ali za pobjedu od 1:0 zabio je Immobile u 53. minuti.

Makedonija i Albanija odigrali su 1:1. Gosti su poveli golom bivšeg napadača Rijeke Roshija, a izjednačio je Trajkovski iz jedanaesterca u 78.

U skupini D pak Srbija je slavila u Dublinu protiv Irske. Za pobjedu od 1:0 zabio je Kolarov u 55. minuti, čime su Srbi praktički osigurali Svjetsko prvenstvo i tu su prednost držali do kraja iako su od 68. minute igrali bez isključenog Maksimovića.

Austrija je na svom bečkom Ernst Happel Stadionu odigrala 1:1 s Gruzijom, dok je Wales u Kišinjevu s 2:0 slavio protiv Moldavije golovima Robson-Kanua u 80. i Ramseya u 90. minuti.

Skupina D

Irska - Srbija       0-1 (Kolarov 55)

Austrija - Gruzija   1-1 (Schaub 43 / Gvilia 8)

Moldavija - Wales    0-2 (Robson-Kanu 80, Ramsey 90+3)

Skupina G

Italija - Izrael           1-0 (Immobile 53)

Lihtenštajn - Španjolska   0-8 (Ramos 3, Morata 15, 54 Isco 16, Silva 39, Aspas 51, 63, Goppel 89-ag)

Makedonija - Albanija      1-1 (Trajkovski 78 / Roshi 53)