Tosun je pogotkom u 75. minuti srušio Hrvatsku.
05. rujna 2017. u 22:40 164 komentara 31299 prikaza
Turska - Hrvatska
Pogledajte galeriju 1/6

Zaista se činilo da u Turskoj imamo sve pod kontrolom. Turci su već od samog početka bili u podređenom položaju. Nije se osjećao umor naših igrača nakon dvodnevne utakmice s Kosovom. A iz Turske se vraćamo s novim gorkim porazom (0:1). Dojam je da smo bolja momčad od Turaka, a u dvije utakmice nismo ih dobili.

Turska TURSKI ZASTUPNIK: Turski nogomet tone, ne bi im pomoglo ni pet Lucescua i Guardiola!

Najvažnije nam je bilo da u utakmicu s Turcima ne uđemo s onim ritmom iz utakmice s Kosovom. I nismo. Dapače. Već je nakon samo nekoliko minuta bilo jasno da je to ona Hrvatska kakvu želimo gledati u važnim utakmicama. Nažalost, nije bilo dovoljno za pobjedu.

1 / 18

U paklenom ozračju Eskisehira nametnuli smo svoj autoritet igre, Turci su se spašavali već na otvaranju. A da je Viktor Kasai u 9. minuti vidio namjerno igranje rukom Buraka Yilmaza, domaćin bi već na početku bio nokautiran. Tim više što je na drugoj vratnici lopta išla prema usamljenom Domagoju Vidi, a Yilmaz je ''fingirao'' izbacivanje lopte glavom, no zapravo je situaciju spasio igranjem rukom. Naši su protestirali, no Kasai ništa nije vidio. Valjda je Mađar pomislio da Turcima mora malo vratiti nakon što su im u prošloj utakmicu Ukrajinci zabili dva pogotka iz spornih situacija.

Dobro otvorili nastavak

Cijelo prvo poluvrijeme Turci nisu dvaput organizirano došli pred naša vrata, a Luka Modrić i društvo autoritativno su upravljali igrom u veznom redu. No nedostajalo nam je malo mirnoće u završnici i barem jedna prava okomita podvaljena lopta kojom bismo probili Turke!

Nastavak smo otvorili u sličnom izdanju. Opet smo krenuli uz strogu kontrolu igre, a Turci nikako nisu mogli uspostaviti ritam. Ako izuzmemo pet minuta pritiska od 50. do 55. minute.
A mnogi su dvije minute poslije pokušaj Ivana Perišića vidjeli u mreži. Luka Modrić sjajno je prošao kroz sredinu i odigrao na drugu stranu na Perišića. Naš je veznjak odmjerenim udarcem gađao suprotni kut, no lopta je prošla malo uz vratnicu.

Bodovi najvažniji Ante Čačić: Hrvatska ne igra u istim uvjetima kao druge reprezentacije

Iznenadio je Ante Čačić izostavljanjem Marija Mandžukića iz prve postave. Izbornik mu je pretpostavio Nikolu Kalinića.
Upravo je tu rotaciju Čačić napravio u 63. minuti. Borio se Kalinić s turskim stoperima, no nije uspio ozbiljnije zaprijetiti. Zapravo, kontrolirali smo igru sve do zone udarca ispred turskog gola. A kada bismo se i postavili na njihovoj polovici, opet nismo imali ono zadnje rješenje. Turci su, očito svjesni inferiornosti u veznom redu, namjerno prepustili igru našoj nacionalnoj vrsti.
Čekali su da naša zadnja linija izađe dublje i onda su pokušavali brzim proigravanjima i dugim loptama iznenaditi naše stopere. No, Domagoj Vida i Dejan Lovren sve su izazove rješavali bez većih poteškoća.

Mircea Lucescu Raspad sistema Turci uoči Hrvatske napali Lucescua: Glavni igrač je 37-godišnjak? Bolje da vratimo Terima!

Najviše smo strahovali od onih ''drugih'', odbijenih lopti ispred našeg gola. Nakon jedne takve, Milan Badelj sjajno je blokirao udarac s dvadesetak metara. Sva sreća, jer bila je to matna situacija, da je lopta prošla blok.
Pokušao je Ante Čačić napraviti pritisak na njihovu zadnju liniju uvođenjem Andreja Kramarića. Nije baš Mateo Kovačić bio oduševljen nakon što ga je Čačić zamijenio.

Presigurni Čačić

Kao da je izbornik bio siguran, presiguran da nam Turci ne mogu ništa. A onda je sijevnula jedna polukontra od kakvih smo strahovali. Oguzhan Ozyakup potegnuo je iskosa s dvadesetak metara. Snažan udarac nije mogao kontrolirati Danijel Subašić. Lopta se odbila na nogu Cenku Tosunu koji je pospremio uz prvu vratnicu.
Turski navijači u tom su trenutku ''poludjeli''.

Hrvatska - Kosovo Kapetan hrvatske Luka Modrić oštro kritizirao Fifu!

Mircea Lucescu u nastavku je odgovorio uvođenjem Emrea Mora. Mladi turski ofenzivni veznjak unio je živost u igru turske momčadi. Kao da su proigrali nakon njegova ulaska. Odmah je i kompozicija njihove igre bila drukčija. Onakva kakvu je Mircea Lucescu tražio cijelo vrijeme. U tom su trenutku postali konkurentni našem veznom redu.

Nažalost, izgubili smo. A Luka Modrić opet je nosio našu momčad, još jednom pokazao kakva je klasa. Luka je zaslužio pobjedu u ovoj utakmici.

Do kraja kvalifikacija Hrvatska još igra protiv Finske u Osijeku, a zadnje kolo protiv Ukrajine u Kijevu. Za nas će biti odlučujuća. Nimalo neće biti ugodno, u to nema sumnje.

TURSKA - HRVATSKA 1-0

ESKISEHIR. Stadion Eskisehir Yeni - 34,560 gledatelja; Sudac: Viktor Kassai (Mađarska)

Strijelci: 1-0 Tosun (75)

Žuti kartoni: Tosun, Calhanoglu / Kalinić, Perišić, Badelj, Brozović

TURSKA: Babacan – Ayhan, Topal, Soyuncu, Erkin – Calhanoglu, Sahin (od 87. Yokuslu), Ozyakup, Turan (od 71. Mor) – Yilmaz (od 82. Tufan), Tosun

HRVATSKA: Subašić – Vrsaljko (od 84. Čop), Lovren, Vida, Pivarić – Modrić, Badelj – Brozović, Kovačić (od 71. Kramarić), Perišić – Kalinić (od 62. Mandžukić)

Hrvatska - Kosovo KVALIFIKACIJE ZA SP Hrvatska se mučila pa golom Vide slomila otpor Kosova Ante Čačić Prevelik rizik Ante Čačić uoči Turske otkrio užasnu vijest! Hrvatska - Kosovo Izbornik Čačić: Mandžo će stisnuti zube. U neravnopravnom smo položaju, a Turska ima imperativ pobjede
Koronavirus
Djevojka negativna
Drugi slučaj u Hrvatskoj. Brat zaraženog mladića je pozitivan na koronavirus
Kupovina
KVIZ
Otkrij svoj shopping personality
  • 90'+4 Kraj
    Završila je utakmica! Hrvatska je poražena na gostovanju kod Turske (1:0) te si je skroz zakomplicirala situaciju. Pogodak odluke postigao je Tosun u 75. minuti.
  • 90'
    Brozović je nakon ubacivanja tukao glavom, lopta prolazi pored desne vratnice
  • 84' Zamjena
    Čop ulazi umjesto Vrsaljka
  • 81'
    Kramarić je pokušao sa šesnaest metara iskosa, ali udarac je blokiran
  • 78'
    Modrić je lijepo prošao i poslao loptu na sedam metara za Mandžukića, no Topal je uspio stići prije do nje i otkloniti opasnost
  • 75' Gol
    GOOOL Turska vodi, Hrvatska je šokirana u Eskerisehiru! Tosun je strijelac! Ozyakup je pucao, a Subašić odbio do Tosuna koji pogađa s desetak metara
  • 71' Zamjena
    Ante Čačić odlučio je Matea Kovačića zamijeniti Andrejem Kramarićem
  • 69'
    Badelj spašava požrtvovnim uklizavanjem! Nakon ubacivanja lopta se odbila domaćem igraču na udarac na 15 metara, a naš veznjak blokirao je taj opasan pokušaj
  • 66' Žuti karton
    Perišić je dobio žuti karton nakon žestokog zračnog duela s domaćim igračem
  • 62' Zamjena
    Nikola Kalinić izlazi, a u igri je Mario Mandžukić. Hoće li on probiti Turke!?
  • 57'
    Kakva prilika za Perišića! Stigla je lopta na lijevu stranu kaznenog prostora za Interovog ofenzivca, nacilajo je suprotan kut, no lopta prolazi tik uz lijevu vratnicu
  • 56'
    Yilmaz je visoko skočio nakon ubacivanja, srećom njegov udarac glavom prošao je dva metra od lijeve vratnice
  • 53'
    Još jedan pokušaj glavom. Ovog puta Brozović je nabacio Perišiću, no njegov udarac prolazi pored gola
  • 52'
    Prva prilika Hrvatske u nastavku. Modrić je ubacio iz slobodnog udarca sa tridesetak metara, a Lovren je tukao glavom ravno u Babacana
  • 46' Početak
    Počelo je drugo poluvrijeme!
  • 45' Žuti karton
    Kalinić je dobio žuti karton zbog prigovora
  • 39' Žuti karton
    Calhanoglu je zaustavio Perišića na sredini igrališta i dobio žuti karton
  • 27'
    Leti, leti Subašić! Hrvatski vratar u letu je boksao jedno opasno ubacivanje domaćina i otklonio opasnost
  • 11'
    Veliki promašaj domaćina! Arda Turan kreirao je prvu priliku Turske, ušao je u kazneni prostor po lijevoj strani i dao povratnu loptu za Tosuna. Subašić je već bio svladan, no turski napadač s tri je metra loptu poslao pored vratnice
  • 10'
    Vratnica spašava Tursku, a trebao je biti i jedanaesterac za Hrvatsku! Modrić je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane pred gol, a Kalinić je glavom prebacio na drugu vratnicu. Tamo je lopta pogodila Yilmaza u ruku i odbila se u vratnicu
  • 9' Žuti karton
    Tosun je žestoko pokupio Pivarića i dobio žuti karton
  • 5'
    Kakva prilika za Kovačića! Bila je to brza akcija naših, Brozović je kroz sredinu ušao u kazneni prostor i dao na desno za Kovačića čiji udarac Babacan odbija u korner
  • 2'
    Prvi udarac Hrvatske! Kalinić je tukao sa 17 metara ravno u domaćeg vratara
  • Kassai sudi
    Glavni sudac je Mađar Viktor Kassai.
  • Omjer
    Hrvatska je u dosadašnjih osam ogleda s Turskom triput slavila dok je pet susreta završilo remijem (u 90 ili 120 minuta). No, među njima krije se ono bolno ispadanje na jedanaesterce u četvrtfinalu Eura 2008.
  • Mandžo na klupi
    Nakon Ivana Rakitića koji je protiv Kosova lakše ozlijedio stražnju ložu, Čačić je uoči utakmice odlučio i kako će Mario Mandžukić biti na klupi za pričuve. Napadač Juventusa protiv Kosova je zaradio četiri šava na potkoljenici. - Poznavajući njega stisnut će zube i biti na raspolaganju - tvrdio je Čačić prije polaska u Tursku, no čini se kako se Mandžukić ipak nije dovoljno oporavio te je njegov nastup upitan.
  • Turska - Hrvatska
    Dobra večer! Hrvatska će od 20.45 sati igrati protiv Turske u osmom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Izabranici Ante Čačića u vrućem Eskisehiru pobjedom žele zadržati vodeće mjesto u skupini dok domaćinu igra jedina pobjeda kako bi se vratio u igru za jednu od dvije vodeće pozicije.