Dario Šarić
05.11.2018.
u 09:33

Poraze su upisali Philadelphia, New York i Lakersi.

Hrvatski košarkaši u NBA Dario Šarić, Mario Hezonja i Ivica Zubac su sinoć sa svojim momčadima doživjeli poraze.

Od Šarićevih Philadelphia 76ersa boljis u bili Brooklyn Nets, Hezonjine New York Knickse su svladali Washington Wizardsi, a LA Lakerse Ivice Zubca Toronto Raptorsi.

Brooklyn Nets su kod kuće sa 122-97 pobijedili Philadelphia 76erse koji su 28 puta gubili loptu i ostali bez pobjede u gostima od početka sezone. D'Angelo Russell je ubacio 21 koš, a Caris LeVert 20 za Brooklyn Nets koji su u trećoj četvrtini zabili 41 koš.

Ben Simmons je predvodio Philadelphiju sa 20 koševa i 12 skokova u svom sedmom double-doubleu ove sezone. Joel Embiid je stigao do svog desetog double-doublea sa 16 koševa i 15 skokova. Dario Šarić je odigrao 24 minute i zabio je 14 koševa uz šut iz igre 3/6, trice 0/2 i tome je dodao tri skoka.

Washington Wizards su kod kuće svladali New York Knickse sa 108-95, a do pobjede ih je vodio John Wall sa 26 koševa, dok je Bradley Beal dodao 22.

Najbolji u redovima New Yorka bio je Enes Kanter sa 18 koševa i 12 skokova. Mario Hezonja je odigrao 25 minuta i u tom je vremenu upisao deset koševa (šut iz igre 4/9, trice 2/5), osam skokova, tri asistencije i tri ukradene lopte.

Poraz su upisali i Los Angeles Lakers, od njih su bolji sa 121-107 bolji bili gostujući Toronto Raptorsi, vodeća momčad Istoka.

Toronto je do devete pobjede od početka sezone došao na krilima Sergea Ibake koji je sa 34 koša i deset skokova bio najbolji strijelac utakmice. Kyle Lowry (21 koševa i 15 asistencija) i Pascal Siakam (16 koševa, 13 skokova) su svaki upisali "double-double".

Kod Lakersa LeBron James je utakmicu završio sa 18 koševa, dok je najučinkovitiji bio Kyle Kuzma sa 24 koša. Ivica Zubac je odigrao 11 minuta u zabio je pet koševa (šut iz igre 1/3) uz šest skokova i jednu asistenciju.

Phoenix Suns su konačno prekinuli niz od sedam poraza, sinoć su sa 102-100 slavili protiv Memphis Grizzliesa. Najzaslužniji za pobjedu bio je Devin Booker sa 25 ubačaja, uključujući i pogodak 1,7 sekunde prije kraja. Dragan Bender nije ulazio u igru za Phoenix.

Shelvin Mack je zabio 21 koš za Grizzliese kojima je prekinut niz od tri pobjede.

Rezultati:

Milwaukee Bucks - Sacramento Kings               144-109
Brooklyn Nets - Philadelphia 76ers               122-97
(Dario Šarić je odigrao 24 minute za Philadelphiju, zabio je 14 koševa i upisao tri skoka)
Washington Wizards - New York Knicks             108-95
(Mario Hezonja je odigrao 25 minuta za New York, zabio je deset koševa i upisao osam skokova, tri asistencije i tri ukradene lopte)
San Antonio Spurs - Orlando Magic                110-117
Phoenix Suns - Memphis Grizzlies                 102-100
(Dragan Bender nije ulazio u igru za Phoenix)
Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves  111-81
Los Angeles Lakers - Toronto Raptors             107-121
(Ivica Zubac je odigrao 11 minuta za Los Angeles, zabio je pet koševa i upisao šest skokova i jednu asistenciju)