Rijeka izjednačila s bijele točke u 90. pa Milan u nadoknadi zabio za pobjedu

Milan je do 84. minute vodio 2:0, potom su Ganac Acosty i Josip Elez iz jedanaesterca izjednačili, a u 94. minuti Cutrone je ipak presudio Rijeci.
28. rujna 2017. u 23:06 28 komentara 10157 prikaza
Milan - Rijeka
Pogledajte galeriju 1/10

Rijeka nije uspjela iznenaditi veliki Milan na San Siru, crveno-crni slavili su sa 3.2 u drugom kolu skupine D Europske life. Iznenadio je Matjaž Kek s početnom postavom. Nerijetko kaže da su mu svi u kadru podjednako važni, dokazao je to u trenutku kad je malo tko očekivao. Umjesto iskusnog Prskala, drugog kapetana ekipe, na vratima se našao Sluga koji je sjajno branio u kvalifikacijama za Ligu prvaka, no nakon onog izlaska zbog ozljede protiv Olympiacosa bio je prikovan za klupu. Na velikoj pozornici Kek je dao prednost mlađem, no njegov suparnik na suprotnoj strani je čak šest godina mlađi – Donnarummi je tek 18.

SUKOB ISPRED SAN SIRA Neredi u Milanu! Policija suzavcem po navijačima Rijeke

Prvi put se u Europi u prvih jedanaest našao i Pavičić kojeg je Kek do sada dosta i dozirao, kao da ga je skrivao. Dečko s iskustvom igranja u Ligi prvaka priliku je dobio u najboljem mogućem trenutku, ispred kapetana Maleša. A najveće iznenađenje zapravo je bilo povlačenje na klupu Gavranovića i prilika Puljiću u prvih 11. Iako se ne može poreći da se trudio, prvi napadač u zadnje je vrijeme igrao kao da je već otišao iz Rijeke.

1 / 20

Dvaput su u uvodu Kekovi igrači ulazili u šesnaesterac rossonera, samo je smirenosti nedostajalo za konkretniju prijetnju, a Milan je do vodstva u 14. minuti došao na neodlučnost Rijekine obrane i snagu Andrea Silve koji se fintom otresao Župarića, dok Elez nije izašao u blok.

Razlika u klasi

Puštali su Montellini igrači Riječanima da kombiniraju, nije to bila ni najjača Milanova postava ni neki naročito ubitačni presing na loptu. Andre Silva praktički je sam vezao cijelu obranu Rijeke, razvlačio ju je kao harmoniku, fizički moćan, s loptom svemoćan...

U MILANU Ludnica kakva se ne pamti: Pogledajte što je napravio navijač Rijeke!

O Leu Bonucciju ne treba trošiti riječi, Puljić je imao čast upoznati maestra obrane, a nisu mu bez razloga čim je došao iz Juventusa dali kapetansku traku. Nemaju većeg autoriteta od njega trenutačno. A u 53. minuti bio je i asistent za drugi pogodak. Bilo je biljarski brzo, možda i nisu mislili tako odigrati, ali odbilo se na kraju savršeno za Mussachija. Tu je priča otprilike i bila gotova, ne toliko zbog Milanove nadmoći koliko zbog Rijekine neuvjerljivosti.

U drugom poluvremenu rossoneri su zatvorili sve prilaze, a Kekovi igrači izgubili svaku inspiraciju, sve do završnih pet minuta utakmice kada su shvatili da Milan ipak nije neranjiv. Montellina momčad, bar zasad, daleko je od zastrašujuće, ali za Rijeku ipak dovoljno jaka. Iako su još četiri kola za igrati, čini se da ovaj put Rijeka neće imati bajkovitu jesen u Europskoj ligi kao prije tri godine. No, tada je imala Kramarića u polusezoni koje je bila iz reda „messijevskih“. Rijekini navijači i danas s razlogom nose njegove dresove. Kek više nije našao ni novog Andrijaševića, a kamoli novog Kramarića. A bez pravog strijelca na ovoj razini teško je očekivati nekakve senzacije.

Opet incidenti

No, završnica utakmice ipak je bila dramatična. Kek je uvođenjem Acostyja savršeno pogodio: Ganac je u 84. minuti spretnom reakcijom zatresao mrežu Talijana i taj pogodak dao je krila Riječanima. Ubrzo je Črnic izborio 11-erac kojega je Elez pretvorio u senzacionalni remi 2:2.

Milan - Rijeka TRAGIČAN PORAZ Utučeni Riječani: Nismo se prepali Milana, nedostajalo nam je sreće

Nažalost, u 94. minuti Cutrone je iskoristio dekoncentraciju u obrani Rijeke i svladao Slugu ostavivši Riječane na bodovnoj nuli nakon dva kola Europske lige.

Kao i prilikom zadnjeg gostovanja hrvatske reprezentacije u Milanu, utakmica je prekinuta zbog bacanja baklji. Dio Milanovih navijača ispod Armadine tribine morao je bježati od tog vatrometa... Ali Talijani su već navikli da smo opasniji oko terena nego na njemu. I vjerojatno misle da je nova najjača hrvatska firma nakon pada Agrokora – Mirnovec!

Rijeka će u sljedećem kolu gostovati kod bečke Austrije.

Poredak nakon drugog kola: Milan 6 bodova, AEK 3, Austria Beč 1, Rijeka bez bodova.

Nikola Vlašić EUROPSKA LIGA Pogledajte prvi gol Vlašića za Everton! Livaja dvostruki strijelac za AEK Milan club Rijeka - Fiume Navijači crveno-crnih Riječki fan klub AC Milana: Najjači smo u gradu nakon Armade! Armada Kombiji planuli Invazija Armade na Milano: Rijeka nikad nije imala takvu potporu! Filip Bradarić Europska liga Filip Bradarić: U Milano nismo došli kao turisti
Što je istina, a što mit?
Treba li nam baš 8 sati sna, 8 čaša vode ili 10.000 koraka dnevno? Evo što kažu stručnjaci
Električni automobili
NOVA ERA
Jeste li spremni za vožnju prema električnoj budućnosti
  • 90'+3 Gol
    GOOOL Kakav šok za RIjeku, Milan je zabio za 3:2! Cutrone se zavukao iza leđa riječke obrane i pogodio
  • 90' Gol
    GOOOL Rijeka je senzacionalno izjednačila protiv Milana - 2:2! Elez je bio precizan s bijele točke!
  • 84' Gol
    GOOOL Rijeka je smanjila na 1:2! Acosty je iskoristio pogrešku Milana! Sjurio se sam prema Donnarummi te si dao predug for, ali nakon odbijanca lopta je ipak završila u mreži
  • 61' Prekid
    Sudac je zaustavio igru zbog brojnih baklji koje su pripadnici Armade zapalili na tribini
  • 53' Gol
    GOOOL Milan je povećao prednost na 2:0! Nakon kornera lopta se odbila od Bonuccija i pala na noge Mussacchiju koji je lako svladao Slugu iz neposredne blizine
  • 26'
    Odlična prilika za Puljića! Bradarić je ubacio, a napadač Rijeke sa sedam metara uputio je slab udarac glavom pa je lopta završila u rukama Donnarumme