Naslovnica Sport EUROPSKO RUKOMETNO LUDILO . . .

Njemački mediji se raspisali o hrvatskim navijačima, ovo nisu mogli ne primijetiti

- No, kako se utakmica bližila kraju, Duvnjak je dizao svoju igru unoseći nesigurnost u napadačku igru naše momčadi. Za razliku od prvog poluvremena, kada su Duvnjak i suigrači imali problema s realizacijom napada, u zadnjih 10 minuta utakmice sve je izgledalo drugačije, rekao je Klein.
19. siječnja 2020. u 16:40 28 komentara 152085 prikaza
Hrvatski navijači
Pogledajte galeriju 1/10

Njemačka je izgubila nakon najbolje utakmice koju je odigrala na Euru 2020. Dramu u Beču je odlučio manji broj grešaka hrvatskih igrača, a pogotovo se to odnosi na posljednjih deset minuta utakmice kada je njemačka momčad postigla samo tri zgoditka.

ISPALI S EURA Auf Wiedersehen! Pogledajte što njemački mediji pišu, u potpunoj su nevjerici

To je mišljenje Dominika Kleina, bivšeg njemačkog reprezentativca i suigrača Domagoja Duvnjaka iz THW Kiela u analizi utakmice za ARD.

S njegovim mišljenjem su se složila i dvojica aktera utakmice Fabian Böhm i Timo Kastening, a koji su iznijeli svoja viđenja zadnjih desetak minute utakmice.

Ludnica u Beču

- U zadnje dvije minute Hendrik Pekeler, koji je s Patrickom Wiencekom odigrao fenomenalnu utakmicu, je nepropisno zaustavio Luku Stepančića, zaradio isključenje i naša momčad je ostala s igračem manje, ispričao je Böhm. Prije toga je Igor Karačić uzeo stvar u svoje ruke i zabio gol za hrvatsko vodstvo od 25:24.

U posljednjim trenutcima utakmice Marin Šego je obranio stopostotnu priliku Janniku Kohlbacheru, a potom ni Kai Häfner nije uspio probiti blok Davida Mandića.

Slalvlje hrvatskih rukometaša protiv Njemačke NIJE IM LAKO Njemački rukometaš iskreno priznao kako su se osjećali nakon poraza od Hrvatske

To je bio kraj njemačkih nadanja, kazao je Böhm dodavši kako je nakon utakmice u njemačkoj kabini vladala „mrtvačka atmosfera“.

Njegov suigrač i jedan ponajboljih u redovima njemačke momčadi Timo Kastening kazao je kako se nakon 45. minute u njihove redove uvukla nesigurnost, izgubili su ritam, a Hrvati su dobili krila.

- Karačić i Stepančić te Mamić i Cindrić pritiskali su našu obranu na šest metara, a onda šutevima iz daljine uglavnom uspješno završavali svoj napad, rekao je Kastening koji smatra da je njegova momčad ipak nezasluženo izgubila 'jer je više od 45 minuta imala utakmicu u svojim rukama'.

Kao i Kastening, i Dominika Klein smatra kako pet njemačkih isključenja iz prvog poluvremena nije bio tako veliki uteg kao što je bilo posljednje isključenje Pekelera, koji je s Wiencekom većim dijelom utakmice fenomenalno pod kontrolom držao Duvnjaka i Luku Cindrića, a koji je po njihovu mišljenju jedan od trenutačno najboljih igrača na svijetu.

- No, kako se utakmica bližila kraju, Duvnjak je dizao svoju igru unoseći nesigurnost u napadačku igru naše momčadi. Za razliku od prvog poluvremena, kada su Duvnjak i suigrači imali problema s realizacijom napada, u zadnji 10 minuta utakmice sve je izgledalo drugačije, rekao je Klein.

Slalvlje hrvatskih rukometaša protiv Njemačke Slavlje u Beču Nevjerojatno što je hrvatski velikan izjavio uoči dvoboja s Nijemcima

On je, kao i ostali, pohvalio igru obrane hrvatske momčadi na čelu sa Duvnjakom te odličan hrvatski napadački dvojac Karačića i Stepančića te Luku Cindrića zahvaljujući kojima je Hrvatska, uz konstantno dobru igru obrane, najprije smanjivala njemačku prednost te na kraju i preokrenula rezultat u svoju korist.

Mnogi njemački igrači i komentatori u svojim izjavama hvale sjajna navijačku atmosferu u Wiener Stadthalleu, te odaju priznanje hrvatskim navijačima za koje drže da su u najtežim trenucima pomogli svojim navijanjem hrvatskim igračima.

Primjerice, novinar Berliner Morgenposta ističe da su hrvatski navijači frenetično bodrili svoju momčad i neprestano stvarali pritisak njemačkoj reprezentaciji koncertom zvižduka.

T-Online dodaje da je stvorena takva atmosfera da su se čak i iskusni posjetitelji rukometnih utakmica naježili.