VAL GARDENA

Kostelić, Široki i Dim na začelju spustaša

31.12.2008.
u 09:56

Austrijanac Michael Walchhofer pobjednik je spusta Svjetskog kupa skijaša koji se održao u talijanskoj Val Gardeni. Na spustu su nastupila i trojica hrvatskih skijaša, no niti jedan nije uspio osvojiti bodove - Ivica Kostelić je osvojio 51. mjesto, Tin Široki je zauzeo 53 mjesto, dok je Natko Zrnčić Dim bio pretposljednji, 55.

Walchhofer je do 14. pobjede u karijeri, te druge uzastopne na spustu u Val Gardeni došao s rezultatom 1:50.57, drugi je bio Amerikanac Bode Miller sa 34 stotinke sekunde zaostatka, dok je treću poziciju zauzeo Kanađanin Manuel Osborne-Paradis sa 54 stotinke zaostatka. Kostelić je za pobjednikom kasnio 4.86 sekunde, Široki je imao 5.42 sekunde zaostatka, a Zrnčić Dim čak 6.24 sekunde zaostatka.

U ukupnom poretku svjetskog Kupa vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 398 bodova, na drugom mjestu je Švicarac Carlo Janka sa 315 bodova, dok je treći Austrijanac Benjamin Raich sa 297 bodova. Ivica Kostelić se nalazi na 19. mjestu sa 135 bodova.