Katar svladao Japan i stigao do druge pobjede u našoj skupini

2021 IHF Handball World Championship - Preliminary Round Group C - Qatar v Japan
Hazem Gouda/REUTERS/PIXSELL/REUTERS/PIXSELL
17.01.2021.
u 18:01

Katarce su do druge pobjede u prvoj fazi natjecanja predvodili Frankis Marzo s 11 pogodaka te Ahmad Madadi sa šest. Najbolji strijelci japanske reprezentacije bili su Remi Anri Doi sa sedam golova i Yuto Agaire sa šest.

Rukometna reprezentacija Katara svladala je Japan s 31-29 (15-16) u utakmici 2. kola skupine C na Svjetskom prvenstvu rukometaša, koja je odigrana u nedjelju u Aleksandriji.

Katar je umalo izgubio gotovo dobivenu utakmicu, kad su Japanci serijom od šest pogodaka anulirali zaostatak od pet golova i poveli sa 27-26 u 53. minuti. U zadnje dvije i pol minute momčadi su ušle izjednačene (29-29) da bi Katarci golovima Hassaballe (59) i Berracheda (60) došli do vrijedne pobjede.

Katar nakon dva kola ima četiri boda i nalazi se na vrhu ljestvice ispred Japana i Hrvatske koji imaju po jedan bod, dok je Angola zadnja bez bodova.

Od 18 sati sastaju se Hrvatska i Angola, a Katar će biti posljednji suparnik hrvatskim rukometašima u prvoj fazi natjecanja. Taj je dvoboj na rasporedu u utorak s početkom u 18 sati.