Dragan Bender odigrao utakmicu sezone!

Dragan Bender
08.01.2018.
u 11:30

Bender je u 39 minuta ubacio 20 koševa, što mu je rekord u karijeri, a čak 17 zabio ih je u drugom poluvremenu.

Hrvatski košarkaš Dragan Bender odigrao je najbolju utakmicu u sezoni, a njegovi Phoenix Sunsi ostvarili su najuvjerljiviju ovosezonsku pobjedu, svladavši Oklahomu sa 114-100.

Bender je u 39 minuta ubacio 20 koševa, što mu je rekord u karijeri, a čak 17 zabio ih je u drugom poluvremenu. Pogodio je šest trica, s tim da je u drugom poluvremenu njegov šut za tri poena bio 5-6. Hrvatski krilni centar imao je i 6 skokova, 4 asistencije te 3 blokade.

Uz Bendera, u pobjedi Phoenixa istaknuli su se još i Devin Booker sa 26, T.J. Warren sa 23 poena, te novak Josh Jackson sa 17 koševa i 10 skokova. Kod Oklahome Russell Westbrook je ostvario 14. "triple-double" sezone, ubilježio je 26 koševa, 11 asistencija i 10 skokova.

Najuzbuljjivije je bilo u Portlandu gdje su domaćini dobili San Antonio sa 111-110, a pobjednički koš šest sekundi prije kraja zabio je CJ McCollum, koji je ujedno sa 25 poena bio najbolji strijelac Blazersa. Bivši igrač Cedevite i reprezentativac BiH Jusuf Nurkić upisao je 17 koševa i 13 skokova, a Maurice Harkless dodao je 19 poena.

Spurse je predvodio LaMarcus Aldridge sa 30 koševa i 14 skokova, a 40-godišnji Argentinac Manu Ginobili dodao je 26 poena.

NBA, rezultati:

Miami Heat - Utah Jazz                       103:102
Dallas Mavericks - New York Knicks            96:100
Phoenix Suns - Oklahoma City Thunder         114:100
(Dragan Bender odigrao najbolju utakmicu u sezoni, u 39 minuta upisao 20 koševa, šut 7-9, 6 skokova, 4 asistencije i 3 blokade za Phoenix)
Portland Trail Blazers - San Antonio Spurs   111:110
Los Angeles Lakers - Atlanta Hawks           132:113
(Ivica Zubac za Lakerse odigrao jednu minutu i ostao bez učinka)