Henriquez I Wilson zabili za pobjedu Dinama nad Istrom

Dinamo - Istra
13.09.2014.
u 20:49

Nogometaši Dinama u osmom su kolu HNL-a pobijedili Istru 2:0. Na praznom Maksimiru igrači Zorana Mamića odigrali su  solidnu utakmicu protiv tvrdog protivnika i zasluženo slavili.

Nije to izgledalo dobro u prvom dijelu, Dinamo je napadao, ali nije mogao ništa protiv bunkera Puljana. Imali su plavi samo jednu dobru priliku, u 26. minuti Wilson je iz sjajne pozicije pucao pokraj gola. Na poluvremenu je Mamić u svlačionici ostavio Ćorića i ubacio Henriqueza, a ovaj je nakon samo četiri minute iskoristio asistenciju Čopa i zabio za vodstvo.

Dinamo je nakon toga zaigrao još bolje, a u 76. minuti pobjedu i povratak na vrh HNL-a potvrdio je Wilson. Dinamo ima 22 boda, Rijeka 21, a treći je Hajduk s 10 bodova i utakmicom manje.

Istra je doživjela prvi poraz u gostima ove sezone i nalazi se na sedmom mjestu.

>>Rijeka pogotkom Jugovića slavila u Osijeku

Tijek susreta: Dinamo - Istra 2:0

90' Gotova je utakmica, Dinamo je pobijedio 2:0!

76' GOOOOL!!! Čop je ostavio loptu za Wilsona koji silovitim udarcem zabija za 2:0!

70' Dinamo i dalje napada, ali ne može zabiti. Svejedno, i dalje ima vodstvo

58' Blagojević je pokušao iz prekida, ali Eduardo je na mjestu i hvata njegov pokušaj

49' GOOOOOL!!! Dinamo je uspio probiti Istru, Čop je ubacio, a Henriquez, koji je tek ušao, zabio za 1:0

46' Počinje drugo poluvrijeme, Ćorić je ostao u svlačionici, a ušao je Henriquez

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, nema pogodaka, a ni previše prilika

30' Osim prilike Wilsona na Maksimiru nismo vidjeli ništa vrijedno spomena, utakmica je tvrda i bez pogodaka

26' Nakon loše reakcije obrane istre lopta je došla do Wilsona, ali on iz sjajne situacije puca pokraj gola

19' Dobra akcija Dinama, Pinto se probio po desnom boku, ali njegov ubačaj igrači Istre izbacuju bez problema

14' Slobodan udarac na 25 metara od gola imao je Machado, bio je to solidan udarac, ali otišla je lopta iznad gola

11' Prošlo je desetak minuta na maksimiru, nema uzbuđenja. Dinamo ima posjed lopte, Istra se brani, ali nema prilika

4' Težak sudar vratara Dinama i napadača Istre Ivančića, bilo je bolno, ali bit će sve u redu

1' Počela je utakmica na praznom Maksimiru

0' Sastav Istre: Brkić - Matoš, Pavlović, Graf, Heister - Blagojević, Obšivač, Vukman, Gregov - Špehar, Ivančić

0' Sastav Dinama: Eduardo - Pinto, Sigali, Šimunić, Pivarić - Ademi, Machado, Ćorić - Wilson, Antolić, Čop