Brook Lopez
AFP
28.02.2010.
u 11:31

Košarkaši New Jersey Netsa, omjerom najgore momčadi NBA lige, slavili su na subotnjem gostovanju kod Boston Celticsa 104:96.

Bio je to njihova tek šesta pobjeda u sezoni (6-52), te treća gostujuća (3-27). Nakon što su košem Keyona Doolinga poveli 29:27 na kraju prve četvrtine, više nisu ispuštali vodstvo.

Centar Brook Lopez predvodio je pobjedničku momčad s 25 koševa i sedam skokova. Devin Harris dodao je 23, a Courtney Lee 21 koš za pobjednike, koji su ispucali 30 slobodnih bacanja više (41-11) od domaćina.

Celticse, za koje treći put uzastopno nije igrao Paul Pierce, predvodio je Kevin Garnett s 26 koševa i devet skokova.

Klupski su rekord izjednačili Memphis Grizzliesi zahvaljujući četvrtome uzastopnom gostujućem trijumfu. Slavili su u Madison Square Gardenu protiv New Yorka 120-109.

Briljirao je bivši košarkaš Knicksa Zach Randolph s 31 košem i 25 skokova, što mu je rekordni skakački učinak u karijeri. Marc Gasol dodao je 25 koševa i 13 skokova, a Rudy Gay 27 koševa. Nadskakali su gosti domaće uhvativši pod koševima čak 20 lopti više (52-32).

Za Knickse je Al Harrington zabio 31 koš. Tracy McGrady igrao je samo 15 minuta. Osjetio je bol u koljenu.

Rekordno izdanje imao je i francuski reprezentativac u redovima Portland Trail Blazersa Nicolas Batum, koji je zabio 31 koš uz sedam skokova i sedam asistencija u gostujućem slavlju Portlanda kod Minnesote (110:91). LaMarcus Aldridge dodao je 21 koš u 12. uzastopnoj pobjedi Trail Blazersa nad Wolvesima.

Sjajnu je individualnu predstavu pokazao playmaker Utah Jazza Deron Williams (35 koševa, 7 skokova, 13 asistencija) u domaćoj pobjedi sastava iz Salt Lake Cityja nad Houston Rocketsima (133:110). Čak je dvadeset koševa zabio već u prvoj četvrtini pridonijevši time najboljemu ovosezonskom napadačkom učinku svoje momčadi.

Stephen Curry, izvrsni rookie Golden State Warriorsa, preuzeo je odgovornost s izostankom Monte Ellisa predvodivši svoju momčad do pobjede 95:88 nad Detroit Pistonsima. Zabio je razigravač domaćih 27 koševa uz pet skokova i četiri asistencije.

Bez Dwyanea Wadea, koji je zbog ozljede lista propustio četvrtu utakmicu u nizu, Miami je na svom parketu teško stradao od Milwaukeeja (94:71).