Objavljeno vijesti danas: 192
Skupina E

Brazil se izvukao i s dva gola u sudačkoj nadoknadi pobijedio Kostariku!

22.06.2018. u 16:02

Brazilska nogometna reprezentacija došla je do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, ali su pogotke za slavlje 2-0 protiv Kostarike Brazilci postigli tek u sučevom vremenu u završnici utakmice 2. kola skupine E odigranoj u petak u St. Peterburgu.

Strijelac prvog pogotka u 91. minuti bio je Philippe Coutinho na asistenciju Gabriela Jesusa, a pobjedu Brazila potvrdio je Neymar u 97. minuti, nakon ubačaja Douglasa Coste.

Dvoboj u St. Peterburg Areni ostat će upamćen i po situaciji iz 78. minute, kad je Nizozemac Bjorn Kuipers postao prvi sudac na ovom SP-u koji je dosudio kazneni udarac, a potom ga poništio nakon što je pregledao snimku i vidio da je Neymar simulirao pad nakon minimalnog kontakta. No, Brazilac za to nije zaradio žuti karton.

Kostarika je porazom ostala bez ijednog boda iz dvije utakmice te ostala bez mogućnosti za plasman u osminu finala, a Brazil je sa četiri boda preuzeo vodeću poziciju, ispred Srbije sa tri i Švicarske s jednim bodom.

U drugoj utakmici u ovoj skupini, od 20 sati, u Kalinjingradu se sastaju Srbija i Švicarska.