1/3
04.02.2017.
u 20:54

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi Niko Kovač, u nedjelju igra protiv posljednjeplasiranog Darmstadta.

U derbiju 19. kola Bundeslige Borussia Dortmund je u subotu na svom stadionu pobijedila Leipzig sa 1-0, a pobjednički gol glavom je zabio Pierre-Emerick Aubameyang u 35. minuti nakon ubačaja Ousmanea Dembelea.

Kramarićev Hoffenheim, koji je u prošlom kolu doživio prvi poraz u Bundesligi, na domaćem je terenu protiv Mainza slavio sa 4-0, a strijelci su bili Mark Uth (5)  Marco Terrazzino (81) i Adám Szalai (86, 90+1).

Andrej Kramarić, koji je igrao do 69. minute, dva puta se okušao iz daljine, ali su njegovi udarci blokirani.

Vodeći Bayern je u 19. kolu ugostio Schalke, odigravši 1-1. Domaćini su poveli golom Roberta Lewandowskog u 9. minuti, a poravnao je stoper Naldo u 13. minuti iz slobodnog udarca.

Dan ranije HSV je kod kuće pobijedio Bayer Leverkusen 1-0 osvojivši važne bodove u borbi za opstanak. Pogodak odluke zabio je Kyriakos Papadopoulos u 75. minuti, a hrvatski branič Tin Jedvaj nije nastupio za goste.