Benderovih pet koševa u porazu od Golden Statea, Orlando slavio protiv Oklahome

1/5
14.11.2016.
u 10:15

Mario Hezonja nije igrao protiv Oklahome.

Orlando Magic je sinoć sa 119-117 pobijedio Oklahoma City Thunder, a Damjan Rudež koji je odigrao nešto manje do deset minuta nije imao nikakav učinak, dok je Dragan Bender ubacio pet koševa u porazu svojih Phoenix Sunsa od Golden State Warriorsa.

Orlando je do pobjede stigao na krilima Sergea Ibake koji je pogodio odlučujući šut četiri destinke prije kraja, a utakmicu je uzavršio sa 31 pogotkom. Elfried Payton je postigao 23 pogotka. Mario Hezonja nije igrao protiv Oklahome.

Oklahoma je poražena unatoč jako dobrom Russelu Westbrooku koji je upisao triple-double sa 41 košem, 16 asistencija i 12 skokova.

Nakon što je u prvoj četvrtini vodio sa čak 21 košem, a onda sa deset na poluvremenu Orlando je ispustio svu prednost u trećoj četvrtini zbog Westbrooka i Enesa Kantera. Westbrook je u trećoj četvrtini zabio deset koševa uz pet asistencija i dva skoka i Oklahoma je povela sa 84-82 na početku zadnje četvrtine.

Evan Fournier je ubacio 21 koš, uključujući tricu 29 sekundi prije kraja s kojom je doveo Orlando do izjednačenja 117-117. Nakon što je obrana Orlanda prisilila Westbrooka na promašaj 11 prije isteka, Ibaka je pogodio koš za pobjedu.

Iako su Golden State Warriors pobijedili Phoenix Sunse sa 133-120, utakmica nije bila tako lagana za prošlosezonske finaliste.

Warriors su poveli sa 12-7, na što je Phoenix odgovorio serijom od 11-0. T.J. Warren je povećao prednost Sunsa na 30-23 1:58 prije kraja prve četvrtine, Warriors su nakon toga zabili sljedećih pet koševa prije nego je Eric Bledsoe pogodio dva slobodna bacanja za prednost Phoenixa na kraju prvog dijela utakmice.

Na početku druge trećine Warriors kreću žešće i zabijaju sedam koševa zaredom. Golden State je poveo jednom u drugoj trećini, ali nakon što je Phoenix napravio seriju od 12-2 stvorio je najveću prednost koju je imao na utakmici od devt koševa. No nakon toga, Golden State počinje polagano smanjivati razliku i na kraju prvog poluvremena vodi sa tri koša.

Na početku drugog poluvreemna Phoenix nakon serije od 7-2 briše prednost Warriorsa, ali Klay Thompson pogađa prvu od svojih pet trica kojom drži priključak. Treću četvrtinu Phoenix zatvara serijom od 5-0 zahvaljujući kojoj smanjuje prednost Golden Statea na 92-99 na početku zadnje četvrtine.

Na polovici zadnje četvrtine Phoenix se približio na 102-101, ali onda nešto manje od pet minuta prije kraja Warriorsi vode 117-114 i do kraja utakmice samo povećavaju prednost do konačnog rezultata od 133-120.
Kod Phoenixa najboklji strijelci su bili T.J Warren i Eric Bledsoe sa po 20 koševa, naš Dragan Bender je  u 14.15 minuta zabio pet koševa uz dva skoka i dva bloka.

Najučinkovitiji kod Warriorsa bili su Stephen Curry i Klay Thompson sa po 30 koševa, a Kevin Durant je dodao 29.

3. Oklahoma City 6 4 .600 0 1/2
4. Minnesota     3 6 .333 3