TV voditeljica i novinarka Sandra Križanec 20 je godina bila jedno od zaštitnih lica HRT-a, gdje je vodila gotovo sve informativne emisije – od Županijske panorame i Dnevnika do Hrvatske uživo i Otvorenog. Od 2014. godine bila je dio tima N1 televizije, gdje je nedavno i završila svoju televizijsku karijeru. Naime, Sandra se tada na svom Facebook profilu emotivno osvrnula na završetak karijere: "Danas je i službeno, nakon punih 30 godina završila moja TV era. Trajala sam, jer, uvijek sam i mladima govorila, kao meni moji mentori – znaš, u tom poslu moraš trajati. Svjedočila sam mnogim trenucima, od Domovinskog rata, mirne reintegracije, političkih zbivanja u zemlji i inozemstvu... I došlo je vrijeme reći zbogom ili samo doviđenja do nekih novih susreta", istaknula je tada Sandra, a sada je otkrila koje je njezino novo radno mjesto. Početkom svibnja na svom je Facebook profilu otkrila kako je počela raditi u Ministarstvu demografije i useljeništva kao glasnogovornica.
Inače, Križanec je diplomirala marketing na Ekonomskom fakultetu u Osijeku, a kasnije i magistrirala na smjeru odnosi s javnošću.
Sandra je ranije za tportal iskreno progovorila o svom zdravlju i izazovima s kojima se suočavala tijekom života: "Tu sam katastrofa. Nekoliko puta sam dobila šamare u životu, kad mi je organizam govorio da trebam stati na loptu – štitnjača, tumor, dijabetes i da sad ne nabrajam sve bolesti – i kad sam samoj sebi rekla da moram mijenjati životne navike i naći vremena za sebe, baviti se sportom, promijeniti način prehrane, naći neki ispušni ventil, našla sam predavanja na faksu. (smijeh) Zapravo, to je moj ispušni ventil jer su posve drukčija energija i ljudi. To je drukčiji kontakt nakon ekrana, gdje gledam samo u kameru ili u sugovornika."
GALERIJA Evo kako se Tara iz grupe Karma mijenjala kroz godine
O tome kako se opušta i puni energijom, Križanec je rekla: "Isključivo su to šetnje prirodom i obitelj. Imam uzak krug prijatelja koji se, moram reći, s godinama jako suzio jer su me neki ljudi silno razočarali. Neke sam, zbog tragičnih događaja koji su se dogodili proteklih mjeseci, morala obrisati, ali to je nešto s čime se sama moram nositi i pomiriti. No, proći će i to. Čaša vina, pogledam kakav dobar film... Nažalost, zbog udarnog tempa na poslu izlasci su svedeni gotovo na minimum, tako da su rijetki posjeti kinu i kazalištu te promocije."
Osim zdravlja, najviše je žalosti moralni pad društva: "Ne bojim se ničega, a ono što me silno rastužuje je nepravda i 'čerečenje' nekoga koga zapravo ne poznaješ. No, ono što me zapravo sve više u životu žalosti je pad moralnih vrijednosti u društvu među ljudima, kao i bolest, s kojom sam se susrela više puta."
Najbolja voditeljica na N1. Nije upadala u riječ sugovornicima, pažljivo je slušala i u pravom trenutku postavljala pitanja na prethodno izrečeno. Uvijek dobro pripremljena i nenametljiva. Svako dobro g-đo Križanec na novom poslu.