Naslovnica Rio 2016 Rio 2016

Olimpijske igre za noćne ptice, u Riju 87 hrvatskih sportaša

Svečano otvaranje Olimpijskih igara u Rio de Janeiru je u petak 5. kolovoza, a već sljedećeg dana nekoliko će hrvatskih sportaša izaći na borilišta
26. srpnja 2016. u 14:54 0 komentara 1161 prikaza
Sandra Perković
Foto: Reuters/PIXSELL
Pogledajte galeriju 1/15

Olimpijske igre u Rio de Janeiru počinju u petak 5. kolovoza, a hrvatski sportaši će već sljedećeg dana izaći na borilišta. U 15.20 počinje vaterpoliska utakmica između Tuckovih izabranika i Amerikanaca, a deset minuta kasnije Snježana Pejčić bi trebala pucati u finalu zračne puške na 10 metara.

Na Olimpijskim igrama sudjelovat će 87 hrvatskih sportaša, a još jedino rukometni izbornik Željko Babić razmišlja koga povesti u Rio.

Josip Pavić Stjegonoša na OI Pavić: Velika je to čast i veliko priznanje mojem sportu

Infostrada, internetski portal koji se bavi statističkim podacima, predviđa kako bi naši sportaši na Igrama mogli osvojiti osam medalja, tri zlata, tri srebra i dvije bronce.

Ostvare li se predviđanja Hrvatskoj bi Olimpijske igre u Riju mogle biti uspješnije od onih u Londonu prije četiri godine kada smo osvojili ukupno šest medalja, tri zlata (Sandra Perković, Giovanni Cernogoraz, vaterpolisti), srebro (četverac na pariće) i dvije bronce (Lucija Zaninović, rukometaši).

Raspored važnijih nastupa i finala hrvatskih sportaša na OI 2016 (satnica po srednjo-europskom vremenu):

Subota (6. kolovoza):
Vaterpolo: Hrvatska – SAD (15.20)
Snježana Pejčić – zračna puška 10 m finale (15.30)

Nedjelja (7. kolovoza):
Rukomet: Hrvatska – Katar (14.30)
Košarka: Hrvatska – Španjolska (24)

Ponedjeljak (8. kolovoza):
Giovanni Cernogoraz i Josip Glasnović - leteće mete – trap finale (20)

Utorak (9. kolovoza):
Vaterpolo: Hrvatska – Crna Gora (1.50)

Srijeda (10. kolovoza):
Rukomet: Hrvatska – Argentina (2.50)
Košarka: Hrvatska – Argentina (3.50)
Vaterpolo: Hrvatska – Španjolska (20.50)

Četvrtak (11. kolovoza):
Braća Sinković – dvojac na pariće finale (15.40)
Snježana Pejčić - Puška 50 m trostav finale (17)
Košarka: Hrvatska – Brazil (19.15)
Rukomet: Hrvatska – Danska (19.40)

Petak (12. kolovoza):
Vaterpolo: Hrvatska – Italija (15.20)

Subota (13. kolovoza):
Damir Martin – veslanje samac finale (15)
Rukomet: Hrvatska – Francuska (16.30)

Nedjelja (14. kolovoza):
Košarka: Hrvatska – Nigerija (3.30)
Filip Ude - konj s hvataljkama finale (20.30)
Vaterpolo: Hrvatska – Francuska (21.50)

Ponedjeljak (15. kolovoza):
Tonći Stipanović - jedrenje, klasa Laser plov za medalju (19:05)

Utorak (16. kolovoza):
Rukomet: Hrvatska – Tunis (0.50)
Košarka: Hrvatska – Litva (3.30)
Sandra Perković – disk finale (15.20)
Ivan Kljaković Gašpić – jedrenje klasa Finn plov za medalju (18.05)

Srijeda (17. kolovoza):
Šime Fantela/Igor Marenić – jedrenje klasa 470 plov za medalju (19.05)

Četvrtak (18. kolovoza):
Lucija Zaninović – borba za broncu i finale (2)

Petak (19. kolovoza):
Ana Zaninović - borba za broncu i finale (2)
Filip Hrgović – superteška kategorija polufinale (20.00)

Nedjelja (21. kolovoza):
Blanka Vlašić, Ana Šimić – skok u vis finale (1.30)
Filip Hrgović – finale superteška (20.15)

Maistra
PROMO
Razvoj karijere u najboljim hrvatskim hotelima

A1 izdvaja za Vas

Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.