Milanović je vjerski autističan političar
A zanimljivo je bilo primijetiti da na istoj misi nisu bili ni oni iz dojučerašnje vlasti, ili iz aktualne oporbe, koji su toj istoj Crkvi lizali skute i oltare.
Komentari 64
26.06.2012. u 10:36h mravac8 je napisao/la: sawan Jesu li oni u Boga vjerovali kada su desetkovali američke Indijance i otimali im zemlju? _________________________ Zanimljivo, iako nesuvislo pitanje. Jesu li srpski agresori, čiju je agresiju i zločinački pohod na Hrvatsku i BiH obavezno blagoslovio neki pravoslavni sveštenik, također vjerovali u Boga? Je li manji ili opravdan zločin na Bleiburgu i ostalim stratištima diljem ex-Yu, samo zato što su ga činili partizani, opijeni novom religijom Komunističkog Ateizma.
kamo sreće da je milanović samo vjerski autističan! on je generalno autističan za sve!
sawan Ne sjećam se, nisu mi ti događaji važni ali ti ćeš sigurno znati - je li Milanović za katolički Badnjak bio u katedrali i prisustvovovao misi?
26.06.2012. u 10:47h sawan je napisao/la: Kako onda objasniti Premijerovu ateističku nazočnost na svečanoj liturgiji na pravoslavni Badnjak u crkvi Svetog Preobraženja Gospodnjeg u Zagrebu ---------------------- Ja bih recimo volio da Milanović bude nazočan na misi za domovinu u pravoslavnoj crkvi Svetog Preobraženja Gospodnjeg u Zagrebu :-))
sawan Upravo tako. Jesu li srpski agresori vjerovali u Boga? Jesu li europljani vjerovali u Boga kada su vodili 1. i 2. svjetski rat? Jesu li bili vjernici generali koji su mlade ljude, gotovo još djecu slali da ginu uu blatu rovova, da im utroba bude raznesena topovskim granatama? I da bi ti pitanje posalo suvislo - kako tumačiš toliki broj krvavih ratova koje su vodili vjernici? Isti oni vjernici koji kažu da je jedna zapovjed njihovog Boga - ne ubij?
Milanče se nije pojavio, jer će klimnuti potvrdno glavom i odobriti slinićev prijedlog da se isti praznik ukine. I dalje sustavno nastavljaju s politikom odnarođivanja. Dovoljno je pogledati koliko je zastava na institucijama i kućama. Osim toga, priupitajte prijatelje, poznanike, susjede i rođake znaju li koji je praznik 25. lipnja. I sjetimo se samo svinjarije kada su ukinuli 30. svibnja.
26.06.2012. u 11:10h mravac8 je napisao/la: sawan Upravo tako. Jesu li srpski agresori vjerovali u Boga? ............................... Demagoški želiš okrenuti priču o svjetskim osvajanjima koji nemaju nikakve veze sa Bogom, bilo da ih je organizirala Crkva (križarski ratovi) ili pakpak bilo koja Država, od kako je vijeka i svijeta. Ovdje, u ovom konkretnom članku koji komentiramo, je riječ o tome da je Nedolazak Premijera na Misu za Domovinu u Crkvu Sv.Marka nezreo, nedržavnički, nenarodni i u svakom pogledu negativan čin. Ovo nije zakonski propisana obveza ali je obveza uvažavanja tradicije naroda kojemu je na čelu, a što predsjednik Josipović čini bez obzira koja je konfesija u RH u pitanju, katolička, pravoslavna ili islam. Milanović je, međutim, našao vremena posjetiti tajkuna Tedeskija u luksuznoj vili, unatoć zakonski nedopuštenom sukobu interesa. Jer, tamo je lova i lovina.... Inače,sve povijesne agresije svode se na jedno: kako najlakše doći do tuđeg novca.
26.06.2012. u 10:19h dobritza je napisao/la: ok ali mi nemamo drzavnu religiju da bi trebali drzavne praznike obiljevazavati u bas toj jednoj odredjenoj crkvenoj zajednici, ako u ikojoj. ++++++++++++++++++++++++++++++ Netocno! Imamo drzavnu Crkvu to je Komunisticka partija. A ova, taa jedna odredjena crkvena zajednica je Narodna Katolicka Crkva, svidjalo se to nekom ili ne.
26.06.2012. u 10:47h sawan je napisao/la: Nitko od premijera ne traži da se obrati i da od ateiste postane vjernik, nego samo da ispunjava svoje državničke dužnosti poput predsjednika Josipovića i podpredsjednika sabora J.Leke. Ovo nije obićna nedjeljna misa negoo Misa za Domovinu. Kako onda objasniti Premijerovu ateističku nazočnost na svečanoj liturgiji na pravoslavni Badnjak u crkvi Svetog Preobraženja Gospodnjeg u Zagrebu, na čestitanju kod mitropolita zagrebačko-ljubljanskog i cijele Italije Jovana (Pavlovića), a u društvu političara Pupovca, Stanimirovića i drugih. Državna dužnost ili licemjerje? ............................................................................ ne samo da su nazočili pravoslavnom božiću nego su u starom pravoslavnom maniru od vjerskog obilježavanja napravili političku perverziju i odlikovali boljkovca nekakvim kvazi pravoslavnim odlikovanjem. gdje drugo nego u zagrebu, oličenju hrvatskog ljevičarskog fašizma
Ime.prezime Dakle, Milanović je kriv što Hrvati ne kite svoje balkone i prozore zastavama na državni blagdan? Nego, što mu predlažeš da učini? Da on sam ide od stana i stana i vjša zastave? Ili da izda proglas da prozoriozori i balkoni budu okićeni? Koju kaznu predviđaš za neposluše? Streljanje?
Milanović je jedna usijana tikva. On sam nezna što je, da li ateist ,agnostik ili vjernik katolik. Sinoć u intervjuu 2-3 puta spominje božju pomoć. Njegovo porijeklo kao i sviju nas je duboko ukorijenjeno krščanstvo. Ako nije dobio poduku od roditelja sigurno ju je dobio od bake i dr.rođaka.Tu nešto glumata nama, pa kad pretjera u svojoj glumi, onda se ispričava. Još je suviše nezreo za političara i čovjeka koji treba donositi važne odluke.
Uopće nije bitno je li neka religija u ovoj zemlji državna ili nije. Ovdje se jednostavno radi o tome da se iskaže nada i molitva za dobro za cijelu zajednicu (ovo jučer nije bila misa za hrvatske katolike, nego za sav narod u Hrvatskoj). Mene bi doista veselilo, da su se održale mise i u pravoslavnoj zajednici, klanjanje za domovinu kod naših Muslimana, kao i zagovor za dobrobit Hrvatske među našim Židovima. Time bi oni svi na neki način pokazali da se osjećaju kćerima i sinovima naše zajedničke domovine. Ali, kod svih njih, čini se, takvog osjećaja nema.
Da nastavim, još je nedorastao , nezreo, a glumi zrelog,pametnog, savršenog,nedodirljivog političara. Ta gluma i izigravanje onog što po prirodi nisi, stvarno građane frustrira. Njegovi monolozi na pricipu"i to je to" su katastrofa za jednog političara. Ali bez obzira na njegovu glumu, koliko god se trudio, ne može skriti svoje kamenjarsko porijeklo.
Milanović je vjerski autističan, a u isto vrijeme spočitava autističnost jednog dijela hrvatskih građana spram homoseksualaca i Pride-a. Različitost spolne orjentacije i slobodan izbor u tom pogledu jednako je ustavna kategorija kao i vjerska. Kako ga, dakle, građani mogu uzimatiati ozbiljno i vjerovati mu kad Premijer ima dvostruka mjerila. Čini se da se Milanović, koristeći premijersku funkciju, želi nametnuti kao autoritet iznad Ustava. A to je već neka druga, totalitarna kategorija.
sawan Nisam niti napisala da ratovi imaju veze sa Bogom. Napisala sam da ih vode vjernici - oni koji vjeruju u Boga. Oni koji, za razliku od Milanovižća idu na mise. Meni su to ( vjernici i Bog) dva različitačita pojma. I zašto ne bi Milanović posjetio Tedeschija? Tedeschi nije šugav, pače, on je civjet hrvatskog društva - osoba koja zapošljava ljude, poduzetnik, privatnik, kapitalist. Uostaslom, pogledaj s kim se biskupi druže - isto tako sa poduzetnicima, oni im sjede u prvim redovima a ne sirotinja.
Meni je čudno da forumaši koji naglašavaju odvojenost Crkve i države nikako ne primjećuju da Zoran Milanović rado posjećuje bogomolje, ali ne katoličke.
sawan Da dodam zaboravila sam - ratove vjernici ( dakle ne Bog već oni koji vjeruju u Boga i idu na mise) često vode poticani od svećenstva. Ili im barem svećenstvo odobrava postupke i govori da je to što radee Bogu ugodno djelo. Svećenstvo su oni koji drže mise i govore da govore u ime Boga.
26.06.2012. u 11:54h mravac8 je napisao/la: sawan I zašto ne bi Milanović posjetio Tedeschija? Tedeschi nije šugav, pače, on je civjet hrvatskog društva - osoba koja zapošljava ljude, poduzetnik, privatnik, kapitalist. Uostaslom, pogledaj s kim se biskupi druže - istosto tako sa poduzetnicima, oni im sjede u prvim redovima a ne sirotinja. ..................... Nitko nije rekao da je Tedeski šugav, problem je u Premijeru RH koji je tako došao u sukob interesa, nedopušten i nezamisliv u modernoj i civiliziranoj državi. Biskupi nisu državni službenici i zakon im ne brani da se druže bilo s kim, od sirotinje do tajkuna, pa dakle nema sukoba interesa. Govoriš o odvojenosti Crkve od države a sada odjednom stavljaš Crkvu i Državu na istu razinu. Hvaleći Tedeskija koji je postao tajkun koristeći jeftinu radnu snagu hrvatskih građana, baš kao i svi kapitalisti na svijetu, nazivaš ga "cvijećem hrvatskog društva" koristeći poznatu Poglavnikovu sintagmu. Zanimljiv pristup....
Draga vladajuća stranko, u vašem se postupku itekako vidi bahatost i neobaziranje na ono u što većina ovog naroda, bez obzira na sve, još uvijek vjeruje. Pobijedili ste na izborima, dobro, ali daje li vam to pravo na bahatost koja dovodi do propusta!? Jer, u startu radite u korist vlastite štete. Ako ne znate o čemu se radi, pogledajte povijest od prije nekoliko godina u Mađarskoj, kako je Viktor Orban došao na vlast s apsolutnom desnom većinom. Svojim postupcima vi očito namjerno idete prema tome. Na ovakvu stvar kao što je misa za Domovinu svakako ste trebali poslati nekoga. Uostalom, imate kadrova koji su nekada redovito išli na svetu misu (neki su vaši današnji i saborski zastupnici uredno bili ministranti), pa ste ih mogli poslati i sada. Ako ništa, barem reda radi.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
26.06.2012. u 10:34h d5_dacho je napisao/la: Što to znači? Je li HBK dobio izbore da vlada ovozemaljskim svijetom, i treba li premijer i vlada prije same sjednice Vlade otić' na misu po neki mudroslov? ----------------------- Pa ako se od crkve očekuje da bude prisutna u, npr., Jasenovcu, onda se valjda i od vlade očekuje da bude prisutna na misi ZA DOMOVINU (tj. za tu istu državu).