Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 97
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Milanović je vjerski autističan političar

A zanimljivo je bilo primijetiti da na istoj misi nisu bili ni oni iz dojučerašnje vlasti, ili iz aktualne oporbe, koji su toj istoj Crkvi lizali skute i oltare.

Komentari 64

PA
paper2cuts
09:45 26.06.2012.

..... u crkvama su bili rijetki. ______ ti si bio pa znas ?

VL
PA
paper2cuts
09:47 26.06.2012.

uvesti vjerski porez pa tko zeli neka ga placa ! Bas me zanima koliko bi onda bilo vjernika ? __________ tako je, da, ali onda uvesti i porez na sve ostale crkve, kao i gradjanske 'udruge', pa neka svatko placa svoje veselje

VL
MR
mravac8
09:47 26.06.2012.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: U svim modernim i naprednim državama našeg Planeta crkva i vjera su odvojene od države. Crkve i vjere imaju VJERSKU a ne državničku ulogu. Vjera spada u privatnu a ne u javnu sferu. Vjersku poglavari imaju državničku ulogu samoamo u talibanskim državama trećeg svijeta. Drago mi je da Hrvatska spada u prvu a ne u drugu kategoriju.

VL
MR
mravac8
09:51 26.06.2012.

paper2 Hm, dobra ideja. Zašto bi kojekave vjerske udruge dobijale novac i iz državnog proračuna. A i braniteljske udruge svele bi se na nekakav realan broj. Što se tiče udruga za zštitu životinja, one toliko malo dobijaju iz državnog proračunaoračuna da i sad uglavnom žive od članstva i privatnih donacija. Jedino ne znam što bi sa udrugom slijepih Homer, teško da nasši slijepi Hrvati mogu sami financirati svoju udrugu.

VL
OB
-obrisani-
09:55 26.06.2012.

šljivotres - nekim je rvackim voždovima najteže biti Hrvat - tako je nekad čuveni crveni Šuvar za sebe govorio da je - Portugalac

VL
CC
coca.cola
09:56 26.06.2012.

Ako je netko agnostik, onda ga ne bi trebalo žuljati kad mu kažu da je "vjerski autističan", jer to otprilike i znači ovaj termin "agnostik" - nisam vjerski ... i to me ne zanima... i ... ne mogu shvatit ... i ne vidim zašto se onda Milanovića treba braniti. Ali ne vidim ni razloga da mu se nameće nešto s čim on baš i ne želi imati veze, ali tu su novinari da nam kažu "pravu istinu". Zna li netko koliko u Hrvatskoj ima novinara?

VL
AL
AlanFord
09:56 26.06.2012.

Ima bitnijih stvari od toga jesu li bili u crkvi ili ne.

VL
Avatar Idler 3
Idler 3
10:02 26.06.2012.

Molim lijepo, naš Cane samo pokazuje kakav je onima koji ga do sada nisu poznavali. On je "autističan" na sve i svašta, a ne sam religiju. No ak je išta dobro onda upravo to kaj ni nikad išel po crkvama pa ne treba nit dalje !!!

VL
Avatar Idler 3
Idler 3
10:04 26.06.2012.

09:56h coca.cola....uf koja dobra definicija pojma "agnostik"....daj nam sam još napiši jel to isto kaj i "gnostik" >;-))

VL
MR
mravac8
10:04 26.06.2012.

coca.cola Radi se o obrani prava da premijer hrvatske države ne prisustvuje vjerkim događajuma. Radi se o obrani prava da građani ne prisustvuju vjerskim događajuma. Zamisli, da kao što Milanović mora pirustvovati misi to moraju i svi građani Hrvatske. Dae. Da li bi to bilo u redu?

VL
KG
kralj_guštera
10:04 26.06.2012.

što bi reko ex prezidente stevica radi u korist svoje štete

VL
DO
dobritza
10:19 26.06.2012.

ok ali mi nemamo drzavnu religiju da bi trebali drzavne praznike obiljevazavati u bas toj jednoj odredjenoj crkvenoj zajednici, ako u ikojoj.

VL
MR
mravac8
10:07 26.06.2012.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Ili vjernici daju premijeru delegatsku ulogu. Da umjesto njih prisustvuje misama. Pa dok se oni kupaju, roštiljaju ..... neka on u njihovo ime odtrkelja misu.

VL
Avatar sawanah
sawanah
10:19 26.06.2012.

"In God we trust", U Boga mi vjerujemo, je službeni moto usvojen u US, državi u kojoj je kao i u svim modernim državama Crkva odvojena od države, tj. ne sudjeluje u donošenju bilo kakvih državnih akata. Zanimljivo je kakoko su naši političari, bilo da su ateisti ili vjernici, sretni kad ih američka administracija pozove na Nacionalni molitveni doručk u Washington. Kod kuće to isto, Misu za Domovinu, izbjegavaju, podcjenjuju i ismijavaju. Što reći, nego atavizam komunjarskog primitivizma.

VL
BA
Bay
10:22 26.06.2012.

Iako nikada nije imao niti će imati iskren filing za duhovne sfere i uopće Crkvu koju bi kada bi mogao najradije stavio u sakristiju ili sveo na kakvu folklornu zajednicu kao inteligentan državnik je morao iznaći političke mudrosti i snage i makar lažno nazočiti misi kojom bi pokazao da poštuje sve one koji su ga izabrali ...

VL
MA
marlon100
10:32 26.06.2012.

očito premijer izbjegava crkvu jer mu se po nečem jako zamjerila. Ili jednostavno smatra da je to ostatak prošlosti koji štuje samo priprost i neuk narod u čije se redove taj naš vrhunski polito-filozof ne ubraja. Ali znali smo i prije da on sebe smatra nečim vrednijim nego što su to obični ljudi koji su glasali za njega.

VL
DD
d5_dacho
10:34 26.06.2012.

Što to znači? Je li HBK dobio izbore da vlada ovozemaljskim svijetom, i treba li premijer i vlada prije same sjednice Vlade otić' na misu po neki mudroslov? Ima li HBK copyright na Domoljublje(c) ili mu ga u svoje osobno ime 'daruje' autor teksta. Ne miješaju li ovdje dvije bitne stvari: 1. politički mandat stječe se većinom na izborima, 2. sakralni mandat stječe se dobrovoljnim izborom i sudjelovanju u pastoralnom životu Crkve. Tim više, nisu li država i crkva različita 'preduzeća' koja upravljaju 'narodom i državom' u skladu sa predmetom registracije i registriranih djelatnostima - pravnim jezikom rečeno?

VL
MR
mravac8
10:36 26.06.2012.

sawan Jesu li oni u Boga vjerovali kada su desetkovali američke Indijance i otimali im zemlju? Jesu li u Boga vjerovali kada su držali druge ljude robovima? Ali mislim doslovno robovima, ne u prenesenom značenju kakvo se koristi. Zašto bio bi Hrvatskoj SAD trebao biti uzor?

VL
UN
unbekant
10:46 26.06.2012.

Milanovic je potpuno u pravu,crkvi treba ograniciti,ili apsolutno zabraniti djelovanje,jer to jedna jako zla,treba hitno donjeti taj zakon u drzavi da se zabrani djelovanje te pokvarene organizacije k`o vjeruje u boga neka vjeruje,i neka se u crkvi moli,ali neka ne siri nacionalizam,sovinizam,i fasizam,to sve iz vjerski organizacija potice,ne samo iz crkve,nego opcenito,iz sviju vjera.

VL
Avatar sawanah
sawanah
10:47 26.06.2012.

Nitko od premijera ne traži da se obrati i da od ateiste postane vjernik, nego samo da ispunjava svoje državničke dužnosti poput predsjednika Josipovića i podpredsjednika sabora J.Leke. Ovo nije obićna nedjeljna misa nego Misa za Domovinu. Kako onda objasnitii Premijerovu ateističku nazočnost na svečanoj liturgiji na pravoslavni Badnjak u crkvi Svetog Preobraženja Gospodnjeg u Zagrebu, na čestitanju kod mitropolita zagrebačko-ljubljanskog i cijele Italije Jovana (Pavlovića), a u društvu političara Pupovca, Stanimirovića i drugih. Državna dužnost ili licemjerje?

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.