Milanović je vjerski autističan političar
A zanimljivo je bilo primijetiti da na istoj misi nisu bili ni oni iz dojučerašnje vlasti, ili iz aktualne oporbe, koji su toj istoj Crkvi lizali skute i oltare.
Komentari 64
uvesti vjerski porez pa tko zeli neka ga placa ! Bas me zanima koliko bi onda bilo vjernika ? __________ tako je, da, ali onda uvesti i porez na sve ostale crkve, kao i gradjanske 'udruge', pa neka svatko placa svoje veselje
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: U svim modernim i naprednim državama našeg Planeta crkva i vjera su odvojene od države. Crkve i vjere imaju VJERSKU a ne državničku ulogu. Vjera spada u privatnu a ne u javnu sferu. Vjersku poglavari imaju državničku ulogu samoamo u talibanskim državama trećeg svijeta. Drago mi je da Hrvatska spada u prvu a ne u drugu kategoriju.
paper2 Hm, dobra ideja. Zašto bi kojekave vjerske udruge dobijale novac i iz državnog proračuna. A i braniteljske udruge svele bi se na nekakav realan broj. Što se tiče udruga za zštitu životinja, one toliko malo dobijaju iz državnog proračunaoračuna da i sad uglavnom žive od članstva i privatnih donacija. Jedino ne znam što bi sa udrugom slijepih Homer, teško da nasši slijepi Hrvati mogu sami financirati svoju udrugu.
šljivotres - nekim je rvackim voždovima najteže biti Hrvat - tako je nekad čuveni crveni Šuvar za sebe govorio da je - Portugalac
Ako je netko agnostik, onda ga ne bi trebalo žuljati kad mu kažu da je "vjerski autističan", jer to otprilike i znači ovaj termin "agnostik" - nisam vjerski ... i to me ne zanima... i ... ne mogu shvatit ... i ne vidim zašto se onda Milanovića treba braniti. Ali ne vidim ni razloga da mu se nameće nešto s čim on baš i ne želi imati veze, ali tu su novinari da nam kažu "pravu istinu". Zna li netko koliko u Hrvatskoj ima novinara?
Ima bitnijih stvari od toga jesu li bili u crkvi ili ne.
Molim lijepo, naš Cane samo pokazuje kakav je onima koji ga do sada nisu poznavali. On je "autističan" na sve i svašta, a ne sam religiju. No ak je išta dobro onda upravo to kaj ni nikad išel po crkvama pa ne treba nit dalje !!!
09:56h coca.cola....uf koja dobra definicija pojma "agnostik"....daj nam sam još napiši jel to isto kaj i "gnostik" >;-))
coca.cola Radi se o obrani prava da premijer hrvatske države ne prisustvuje vjerkim događajuma. Radi se o obrani prava da građani ne prisustvuju vjerskim događajuma. Zamisli, da kao što Milanović mora pirustvovati misi to moraju i svi građani Hrvatske. Dae. Da li bi to bilo u redu?
što bi reko ex prezidente stevica radi u korist svoje štete
ok ali mi nemamo drzavnu religiju da bi trebali drzavne praznike obiljevazavati u bas toj jednoj odredjenoj crkvenoj zajednici, ako u ikojoj.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Ili vjernici daju premijeru delegatsku ulogu. Da umjesto njih prisustvuje misama. Pa dok se oni kupaju, roštiljaju ..... neka on u njihovo ime odtrkelja misu.
"In God we trust", U Boga mi vjerujemo, je službeni moto usvojen u US, državi u kojoj je kao i u svim modernim državama Crkva odvojena od države, tj. ne sudjeluje u donošenju bilo kakvih državnih akata. Zanimljivo je kakoko su naši političari, bilo da su ateisti ili vjernici, sretni kad ih američka administracija pozove na Nacionalni molitveni doručk u Washington. Kod kuće to isto, Misu za Domovinu, izbjegavaju, podcjenjuju i ismijavaju. Što reći, nego atavizam komunjarskog primitivizma.
Iako nikada nije imao niti će imati iskren filing za duhovne sfere i uopće Crkvu koju bi kada bi mogao najradije stavio u sakristiju ili sveo na kakvu folklornu zajednicu kao inteligentan državnik je morao iznaći političke mudrosti i snage i makar lažno nazočiti misi kojom bi pokazao da poštuje sve one koji su ga izabrali ...
očito premijer izbjegava crkvu jer mu se po nečem jako zamjerila. Ili jednostavno smatra da je to ostatak prošlosti koji štuje samo priprost i neuk narod u čije se redove taj naš vrhunski polito-filozof ne ubraja. Ali znali smo i prije da on sebe smatra nečim vrednijim nego što su to obični ljudi koji su glasali za njega.
Što to znači? Je li HBK dobio izbore da vlada ovozemaljskim svijetom, i treba li premijer i vlada prije same sjednice Vlade otić' na misu po neki mudroslov? Ima li HBK copyright na Domoljublje(c) ili mu ga u svoje osobno ime 'daruje' autor teksta. Ne miješaju li ovdje dvije bitne stvari: 1. politički mandat stječe se većinom na izborima, 2. sakralni mandat stječe se dobrovoljnim izborom i sudjelovanju u pastoralnom životu Crkve. Tim više, nisu li država i crkva različita 'preduzeća' koja upravljaju 'narodom i državom' u skladu sa predmetom registracije i registriranih djelatnostima - pravnim jezikom rečeno?
sawan Jesu li oni u Boga vjerovali kada su desetkovali američke Indijance i otimali im zemlju? Jesu li u Boga vjerovali kada su držali druge ljude robovima? Ali mislim doslovno robovima, ne u prenesenom značenju kakvo se koristi. Zašto bio bi Hrvatskoj SAD trebao biti uzor?
Milanovic je potpuno u pravu,crkvi treba ograniciti,ili apsolutno zabraniti djelovanje,jer to jedna jako zla,treba hitno donjeti taj zakon u drzavi da se zabrani djelovanje te pokvarene organizacije k`o vjeruje u boga neka vjeruje,i neka se u crkvi moli,ali neka ne siri nacionalizam,sovinizam,i fasizam,to sve iz vjerski organizacija potice,ne samo iz crkve,nego opcenito,iz sviju vjera.
Nitko od premijera ne traži da se obrati i da od ateiste postane vjernik, nego samo da ispunjava svoje državničke dužnosti poput predsjednika Josipovića i podpredsjednika sabora J.Leke. Ovo nije obićna nedjeljna misa nego Misa za Domovinu. Kako onda objasnitii Premijerovu ateističku nazočnost na svečanoj liturgiji na pravoslavni Badnjak u crkvi Svetog Preobraženja Gospodnjeg u Zagrebu, na čestitanju kod mitropolita zagrebačko-ljubljanskog i cijele Italije Jovana (Pavlovića), a u društvu političara Pupovca, Stanimirovića i drugih. Državna dužnost ili licemjerje?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
..... u crkvama su bili rijetki. ______ ti si bio pa znas ?