Dario Šarić
1/5
02.11.2016.
u 09:58

Golden State Warriors su 115-113 pobijedili Portland Trail Blazers, a do pobjede ih je vodio najkorisniji igrač lige Stephen Curry koji je zabio 28 koševa.

Iako je u jučerašnjem okršaju između Philadelphia 76ersa i Orlando Magica sa 103-101 bolji bio Orlando, Dario Šarić je nadigrao Marija Hezonju, zabivši 21 koš.

Hollis Thompson je bio najbolji strijelac Sixersa sa 22 koševa, a Šarić je odigrao 31:29 minuta i učinku od 21 koša dodao je tri skoka i jednu asistenciju. Embiid je upisao svoj prvi double-double u karijeri sa 18 pogodaka i 10 skokova. Mario Hezonja je u 12:11 minuta zabio samo dva koša uz jedan skok i jednu asistenciju. Damjan Rudež nije igrao za Orlando. Najučinkovitiji kod Orlanda bio je Nikola Vučević sa 21 košem i 14 skokova, a Elfrid Payton je ubacio 19 koševa uz deset asistencija.

76ers su imali rezultat 101-101 5.7 sekundi prije kraja, nakon što su vodili sa čak 18 koševa, u drugoj četvrtini, kada je T.J. McConnell napravio prekršaj na Sergeu Ibaki koji je zabio dva slobodna bacanja za pobjedu Orlanda.

Sixersi su otvorili večer serijom od 10-0. Na kraju prve četvrtine su vodili sa 29-24, a na poluvremenu su razliku povećali na 14 koševa (57-43).

Philadelphia je imala šut iz igre 53.3 posto u prvom poluvremenu i njeni igrači pogađaju šest trica iz 11 pokušaja. No u trećoj četvrtini se Orlando budi i zabija 41 koš. Na početku zadnje četvrtine Magic je smanjio zaostatak na samo tri koša. Philadelphia vodi 94-84 osam i pol minuta do kraja, ali Orlando ne posustaje. Joel Embiid pogađa dva slobodna bacanja i Sixersi vode sa 101-97, ali nakon topga on dva puta gubi loptu i Magic uspjeva izjendačiti 27 sekundi prije kraja.

Golden State Warriors su 115-113 pobijedili Portland Trail Blazers, a do pobjede ih je vodio najkorisniji igrač lige Stephen Curry koji je zabio 28 koševa. Kevin Durant je dodao 20 koševa. Najbolji strijelac kod Portlanda bio je Damina Lillard sa 31 pogotkom.

Pobjedu su upisali i branitelji naslova Cleveland Cavaliers koji su sa 128-120 slavili protiv Houston Rocketsa. James Harden je u porazu zabio 41 koš, a kod Clevelanda je najučinkovitiji bio Kyrie Irving sa 32 pogotka, Kevin Love je dodao 24, a LeBron James 19.

Miami Heat - Sacramento Kings                  108-96 (produžetak)

4. Denver        1 2 .333  2
5. Minnesota     1 2 .333  2