Uz rast "švicarca", rate kredita u RH divljaju i zbog rasta kamata
Rizik zemlje je pao, no za razliku od EU, banke su kod nas bez prave konkurencije i ne žele se odreći velikih naknada i profita od kredita s valutnom klauzulom
Komentari 99
evo još jednog dokaza da smrdljivi kapitalizam uništava ljude.pogledajte svoje živote i kako ste nezadovoljni unatoč novim autima,mobitelima,tehnici,nemate život,sigurnost i djeca su vam bolesnija 5xviše nego kad smo mi bili,a da ne govorimo da se više ne igraju,nego su izluđeni igricama i sranjima
ne kenjajte,da se slusa Jurčić građani bi imali perspektivu,a ovako ih je sluganski kradez nadurao u duznicko ropstvo iskoristavjuci sveopce neobrazovanje populacije
Većina ovih koji komentiraju temu a tvrde da,TKO JE LJUDIMA KRIV ŠTO SU UZIMALI KREDITE U ŠVICARCIMA,,su blago rečeno kreteni i neznalice!Da to nisu onda bi znali da u većini slučajeva korisnici kredita nisu imali alternativu po principu uzmi štoo ti banka nudi ili ostavi!Dakle prestanite srati..uključite mozak i onda možda shvatite da su ljudi bili primorani prihvatiti diktat banke!Baudalama koje ne razumiju pisani tekst voljan sam izraditi crtež!
Najveci kreteni su u drzavi, jer Hrvatska ima svoju valutu, to su namjerno ljude nagovorili da bi u slucaju sebe spasili, zar Svicarska daje svojim ljudima kredite uz valutnu klauzulu za Dolar, fino bi najebali. samo vi vjerujte ovoj vladi, ona vas je dovela gdje ste sada....
@ dtunjic1 primorani? kaj su im prislonili pištolj u glavu?
Prislonili su im gladno i boso djete, rad bez plaće ili minimalne plaće,lihvarske uvjete za stambeno zbrinjavanje,kriminalne aktivnosti tipa Bože Prke predsjednik PBZ-a koji ima 2 kaznene prijave koje su pod tepitom ili Luković u Zabi i njegove kriminalne aktivnostii sa Zabinim ograncima,itd možeš do sutra nabrajati...O drugim kriminalnim aktivnostima da nepričamo,to su ti dobrotvori koji gule ljude s lihvarskim uvjetima a s druge strane se razbacuju.
Više sreće bi imali da su uzeli kredit u eurima i za razliku kockali u kladionici nego što imaju s kreditom u švicarcima. Naivci lakomni.
Što reći nego ovo je problem banke i klijenta. Znam da obični ljudi nisu mogli doći do stambenog kredita tako ni štete po tom pitanju neće biti velike. Ovi što su uzeli stambeni kredit imaju za vratiti, ne brinite zbog toga,dobro se sjećam kakva je jagma bila s tim nesretnim kreditima ko da se dijeli badava. Banke već dvije godine nude prelazak na kredit u Eurima ljudi to odbijaju. Upozoravalo se mnogo puta pazite nije franak povoljan dugoročno gledano, možete nastradati ali naši ljudi gledaju kratkoročno u pet godina su jeftinije prošli nego uz Euro. Sad je stvar došla na naplatu. Neki bi vidim ukinuli valutnu klauzulu pa može, što da ne, bankama je svejedno kredit vratiti morate. Isto tako može računati u tom slučaju na kamatu od 14% jer ste potpisali promjenjivu kamatnu stopu, također nam troškovi života mogu otići 50% gore pa se pitam od kuda ćete vratiti kredit?? Plaće ne rastu toliko kako idu cijene. Zašto da svi nastradaju ako mogu samo neki koji su bili toliko lakomi te žele pojesti svoje i tuđe?! Ljudi moji svima nama treba tko ne bi želio imati ali ne ide to tako lako kako ste zamislili.
A što narod ima s tim da je netko uzeo kredit u CHF. A što oni misle da bi mi to sada morali vraćati.
Za sve je kriva drzava i vlast! Vlast je sve zivo prodala i narod nema puno izbora,uzmi ili ostavi!
Ovo sa rastom kamata je nedopustivo, pa znale su banke u startu sa kojom državom posla imaju, ali \"oko kere pa na mala vrata\", tečaj kliza i valutnu klauzulu donekle razumijem ali promjenu kamatnih stopa, to je pljačka \"rizik banke\". Država gleda kako banke uništavaju hrvatsko stanovništvo, banke naplaćuju i opomenu 50 kuna, a pogledajte državu, može a neće oporezovat banke (dobit 20%) kao i sva druga poduzeća d.o.o ili d.d., zašto ... što je apsurd. Banke su u osnovi trgovačka društva i osnovane su sa ciljem ostvarenja profita tj. dobiti, tko u uvoj državi plaća porez, samo bjednici a banke = \"bogovi ne\"! Zato gospodinu Jurčiću na ovome skidam kapu do poda, tu hrvatska samo glumi državu! Pozdrav svim čitateljima ...
Kad propada privreda onda propada i novac. Jer novac vrijedi onoliko koliko se za njega moze kupiti. Banke su to predvidjele pa su se osigurale vezanjem kredita za devize. Ako je Jurcic tako pametan zasto nije prije pet ili deset godina to predvidio i upozorio nas? Politicari vole da mi uzimamo strane kredite koji onda kroz potrosnju i poreze zavrsavaju u budzetu a u konacnici i u njihovim dzepovima. Nije problem u bankama vec u politici zbog koje kuna nije postala jaka i u svijetu priznata valuta.
Da za kunu i općenito valute nisu krive Banke, pa bi tako npr. za proizvodnju cipela valjda bili odgovorni mljekari,za proizvodnju mljeka vatrogasci, za požare astronauti itd…Za kunu i općenito lihvarske uvjete bankarske mafije je međuostalim izravno odgovorna Centralna bankaa i Rohatinski koji tu kunu i preko ostalih banaka i ostatka bankarske mafije plasira, a naravno i nesposobna vlast koja god bila u datom trenutku. Privreda je samo odraz cijelog tog kaosa.
Vecehe, banke su obicna poduzeca koja prodaju uslugu, kao sto automehanicar naplacuje popravak auta tako i banke naplacuju usluge transakcija i kreditiranja i nemaju veze sa monetarnom politikom. A jesu li cijene usluga automehanicara ili banaka opravdane je stvar tvog osobnog dojma. Novac nije vrijednost vec neka vrsta potvrde o posjedovanju. A vrijednost stvara privreda. Ako stranci nisu zainteresirani kupovati Hrvatsko onda nece htjeti kupovati niti Hrvatski novac. Onda cemo im morati nuditi sve vise kuna za sve manje eura, dolara ili franaka. Ne mogu centralna banka ili Rohatinski tu nista pomoci. Mi bi htjeli naveliko od inozemstva kupovati aute, mobitele,... a strancu ne trebaju kune, one su njemu same po sebi obicni sareni papirici, njega zanima neka opipljiva vrijednost koju za njih nudimo. Mi bi trebali izvoziti najmanje jednako koliko uvozimo a po mogucnosti i vise. Onda bi viskom mi njih kreditirali i lihvarili.
Tražili ste i sada to imate isključivo zbog vaše pasivnosti. - Dopustili ste da BiH s Dijasporom glasa za HDZ. - Dopustili ste da se sve rasproda što je građeno desetljećima u ime nekog domoljublja - Dopustili ste da ovaa Država financira BiH i vojsku u BiH - Dopustili ste da se umjesto kod nas stvaraju radna mjesta ta ista uništavaju - Htjeli ste kruha bez motike i odmah kredit, skijanja, ljetovanja da budete u trendu Eto sada vam je došlo sve to na naplatu a vi i dalje dopustite da vam iz drugih zemalja izabiru vlast koja će sve to uništiti dok ćete vi završavati na ulicama i kopati po kontejnerima.
prvo: JA SAM SIZIF drugo: BANIRAN SAM treće: NISAM BANIRAN KAD SAM SA NIKOM \"sizif banirani\" ADMINA POSLAO U TRI LIJEPE ALI SAM BANIRANJE ZASLUŽIO KAD SAM DIRNUO U POSRANU VEČERNJAKOVU POLITIKU PODILAŽENJA KRUPNOM KAPITALU... Sad se kao večernjak sažalijevava nad sudbinom jadnih Hrvata i osuđuje banke a ne bi me čudilo da je posrijedi nekakav reket... Dajte malo sponzorstva, reklama ili ćemo mi nastaviti s ovom temom. Neka vas ne iznenadi ako već sutra ne nađet na dvije strane intervju s nekim bankarom koji će nam \"sve objasniti\"... @juma.............. pišeš gluposti. Upravo su Švicarci nesretni zbog ovako jakog franka. Njihovom izvozu (a mnogi nemaju pojma koliko ta država izvozi i misle kako žive samo od kamata...) to ni malo ne odgovara.
@vecehe vjerojatno u civiliziranom svijetu nigdje međutim upravo to je razlog da se čovjek ne zadužuje mogu žaliti čovjeka koji je izgubio posao, koji se razbolio ali nemogu žaliti one koji su uzeli tuđi novac i potpisali ga vratiti podpod uvjetima koje su SAMI potpisali
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Koja kriminalna vlada - MOZAK i sa kime u dogovoru je dozvolila legalizirala garantiranu dugogodišnju podvalu da nam se jadne kune dovode u ovisnost sa svjetski najaćom devizom ? Bolesna i kriminalna politika balkanije \"zna se\" ali ne zatvara se se te koji podpisuju super štetne ugovore za cijeli Hrvatski narod.