Uz rast "švicarca", rate kredita u RH divljaju i zbog rasta kamata
Rizik zemlje je pao, no za razliku od EU, banke su kod nas bez prave konkurencije i ne žele se odreći velikih naknada i profita od kredita s valutnom klauzulom
Komentari 99
otvorite oči i ne nasjedajte na đavolje zamke lihvara http://video.google.com/videoplay?do...81422995115331
bankarstvo ne bih izjednacavaos poduzetništvom,to je obična podvala
A koje su to Hrvatske banke? Osim valjda HPB-a sve druge su u stranom vlasništvu.Banda sve prodala i kaj se sada čudom čudimo kaj imamo visoke kamate na kredite.Pa moramo stranim komintentima tih stranih banaka platiti njihove jeftine kredite.
U hrvatskoj nema pravih investicija, prisutan je samo špekulativni kapital pogledajte dokumnetarac ZEITGEIST ! link : http://www.youtube.com/watch?v=1gKX9TWRyfs
@@@@KRAJNOST @wotan , ma ne radi se o izjednačavanju nego o primjeru. Svi bankovni nameti i kamate odobravaju se ili ne ,u matičnoj državi na traženje i ozakonjenje banke sl. kao i kad poduzetnici traže gornje granice naplata usluga ilili sl. A to odobrava ministarstvo finacija odn. država. Dakle nisu ti banke krive one žele zaraditi kao i svi ostali. Tu je država zakazala kao korektiv i ona to zna i namjerno radi jer samo sirotinja ovisi o bankama i kreditima. Što ih je više bankovni prilivi su veći. Što su veći prilivi i snaga banke proicira se na državu. Jednostavno za ne? DAKLE DRŽAVA TE KOJE:
Ugo Kajvez me svaki dan razveseli neki novim člankom.
08.01.2011. u 09:10h bancho je napisao/la: @EUJadnež...ajde polubosanac sjaši nam s k..ca više Mein Gott, ti udreš po meni onako čvrsto po zavičajsko primjereno.. Nisam sjahao nego sam te u arhiv stavio pod domoljubno hendikepirane sa kojim se nemre nana EU način pluralno diskutirati nego se sve svodi na spominjanje zastave, domoljublja, vrijeđanje, balkansku mitologiju i klevetanje..
@@@@ TOČNO @Ugo Kajvez dobar opis slobodne procjene. Oni jesu takvi. Prividno susretljivi ali uvijek, doslovno uvijek \"ober\" i u privatnom životu i poslovno. I nedaj bože da neko kaže nešto \"protiv\". Oni su zatvoreni izačuđujuće istomišljenici i složni. Kaoo da imaju kolektivnu svijest pa iz kojeg got djela bili. To nemogu razumjeti oni koji nisu među njima živjeli i njima je to strano. A informacije dobiti od njih možeš samo na cesti ako nisi našao neku ulicu, za ostalo teško. Samo ono što je u nekom programu. A to što ne pišu svašta nego samo ono pametno to je po meni dobro. Jer danas i informacije ruše nespremne.
Zasto bi sada Svicarci bili krivi sto euro propada? Sto bi trebali sjediti i plakati jer su u euro zonu usle drzave koje to po gospodarskoj razvijenosti, stupnju korupcije i produktivnosti rada ne mogu podnijeti cvrstu valutu? I ja imam promjenljivu kamatnu stopu na dio hipoteke u francima i ista iznosi trenutacno 1,23%, s tim da je 0.93% bankarska marza. Dakle banka me isto pljacka, ali mi je bar kamata Libor, odnosno ista ona po kojoj si banke medjusobno posudjuju novce. A kada bi mi zivjeli za svoju drzavu i postovali je kao svicarci gdje bi nam bio kraj?
Ima li netko objašnjenje kako to da je franak u posljednja četiri mjeseca u odnosu na euro poskupio desetak posto, a u odnosu na kunu dvadeset posto.
kak je taj jubo sada pametan. zanimljivo je da onda kad je bio ministar gospodarstva ili na korak do premjerske fotelje muzak mu nije baš tako radio
juma, kamata ti je 1,23% ???????????? koja je to banka????
Ljudi, nitko nikoga ne tjera da bude u dužničkom robstvu. I ja imam kredit u jednoj domaćoj banci ali razmišljam da odem u inozemstvo, dignem drugi kredit po normalnoj kamatnoj stopi i zatvorim njime ovaj. Zašto hraniti bankarske lobije umjesto svoju djecu?
katafaking strofa... Medijski reket u skužbi naroda. Za tri dana će Večernjak osvanuti obasut bankarskim oglasima, ova tema će se vratiti u bircuze a narod će i dalje ostati u nemilosti banaka... COCK,DICK OD DRŽAVE!!!! Nemamo jasno definiran zakon o zaštiti potrošača...
Mali mrav? Lijepo si ti to zamislio, međutim banke vani neće baš širokih ruku dočekati narod s prosječnom plaćom 5000kn što je daleko ispod Eu prosjeka... Ne fantaziraj..
@spirou ZKB, naravno da se ne radi o hrvatskoj banci.... @sizif Gdje sam ja napisao kako su svicarci sretni sto euro propada? Naravno da se svicarci intimno raduju, jer im to samo potvrdjuje da je dobro sto su izvan EU , ali se istodobno brinu za svoje gospodarstvo koje je usko povezano s tom istom unijom. Medjutim isto tako nisu spremni na bilo kakvo obezvrjedjivanje svicarskog franka ili njegovo vezanje uz tecaj eura. Euro ce opastati onoliko koliko bude moguce uspostaviti zajednicku gospodarsku politiku u EU zoni i dok Njemacka bude spremna stajati iza njega. No nijemci zauzvrat traze da ostali plesu, kako oni sviraju, a puno njih nije na to spremno.
Banke u Hr su u hebenom kartelu! I točka! Dokle god neko ne skupi snage i hrabrosti da ih razbuca (po zakonu!) ništa od svega toga!
Legalna pljačka-bravo rohatinski (malo slovo nije slučajno) Splitska banka Iznos stambenog kredita 846000 kuna. ( u CHF ) Kredit je podignut 31.10.2006. na 25 godina. Na ruke dobio 799000 kn. Naknada banci 47000 kuna ( 6400 E ). Prva rataa 945 CHF ili 4370 KN. Trenutna rata 10.01.2010. je 1166,4 CHF ili 7030 KN. Razlika je 2660 KN. Rata kredita je porasla preko 60 %. Činjenice : Na ruke sam dobio cca 800 tisuća kuna. Do sad sam platio 50 rata ili približno 275 tisuća kuna. Trenutno stanje duga-glavnice je oko 963 tisuća kuna . Znači, kredit vraćam više od 4 godine a još sam dužan 163 tisuća kuna više nego sam dobio. Molio bih najboljeg guvernera na svijetu da mi izračuna kamatu za ovaj kredit. U lihvara je manja kamata. Načini deranja kože : 47 tisuća kuna naknada za obradu kredita Ako CHF ne raste banka jednostavno poveća kamatu ( sa 4,8 na 6,4% ) Ako CHF raste kamata se ne smanjiva. Kredit je isplaćen po srednjem tečaju a rata je po kupovnom. Bravo rohatinski. P.S. Većina banaka je navodno smanjila kamate ali splitska banka nije. „ Prate sitauciju „ ali se zato najviše reklamiraju.
hrvati moji dragi i hrvatice večini vam je priča takva ko da su vam banke stavile pištolj u glavu i prisilile vas da posuđujete novac. to nije istina. večina vas išla je u banke i sretna se vračala doma jel su dobili novac pritom ne gledajući što su potpisali pritom rijetki su razmišljali kako će novac vratiti, u kakvom im je stanju firma u kojoj rade i kakva joj je perspektiva itd... svako ko nešto prodaje pokušava iz toga izvući maksimum i u tome banke nisu izuzetak. da banke nisu mogle prodavati svoju robu (novac) tako skupo tj. da nije bilo interesa za takve kredite kamate bi bile niže svako je kovač svoje sreće
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
@@@@ POSLJEDICE Več sam nekoliko puta pisao o tome šta se događa kad se vežeš za neku valutu, a to je u ovom slučaju Fr. No za istaknuti je isto tako, kad uđemo u unijun slično će se događati i i nama kad se u nekoj zemlji dogodi fin. potres ili se poslijedice protegnu na ostale zemlje. Ako se negdje uruši sustav ostale banke koje su povnezane, a umrežene su sve međusobno, saniraju ali to se nadoknađuje nacijelom području unije. Dakle kad se negdje nešto poremeti ili propada to će osjetiti svi pripadnici unije. Suprotno tome kad dolazi do dobiti profiti ostaju bankama i državi. @wotan, i da država oporezuje dobit ti i ja od toga nemamo ništa. Sa druge strane kad bi država to i imala u interesu dokazala bi sa time da su nameti njihovo maslo jer što su veći to državai veći porez. A nameti su naša boljka i država ih odobrava. Banke samo traže kao i svi poduzetnici povečanje nećega.