Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 152
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Kreditni šok
Povratak na članak

Uz rast "švicarca", rate kredita u RH divljaju i zbog rasta kamata

Rizik zemlje je pao, no za razliku od EU, banke su kod nas bez prave konkurencije i ne žele se odreći velikih naknada i profita od kredita s valutnom klauzulom

Komentari 99

DU
Deleted user
05:20 08.01.2011.

Danas nas pljačkaju strane banke,ako se vlasnički odnosi promjene sutra će nas pljačkat Hrvatske banke.Stvar nije u bankama, one su tu radi sebe ne radi nas i uzimaju koliko god im se dopusti.E tu je caka.Zakonima im se ne bi smjelo dopustit da netransparentno i odokativno mijenjalju kamate kako žele i uzimaju marže kako žele.Mi imamo samo jedan zakon koji limitira maksimalnu kamatu.Zakon je donesen radi suzbijanja lihvarenja a maksimalna kamata navedena u tom zakonu je lihvarska.Trebao se je donest detaljniji zakon koji predviđa maksimalne kamate ovisno o tipu kredita.Nije isto 12 posto kamate na 3 mjesečne otplate za veš mašinu ili 12 posto kamate na 30 godišnji stambeni kredit.Imamo 260 000 zaposlenih u upravi i ne znam koji k....c rade kad nemamo dva poštena zakona.

VL
OB
-obrisani-
06:27 08.01.2011.

Uz rast \"švicarca\", rate domoljubne hendikepiranosti u RH divljaju i zbog rasta kamata neki umjesto da jedu ljube hrvatsku zastavu a drugi umjesto da piju slušaju Thompsonove pjesme..

VL
OB
-obrisani-
06:36 08.01.2011.

,,svjetlo je sve bliže i bliže i bliže i bliže i bliže i bli.........

VL
PA
patuljčica..
08:08 08.01.2011.

Dobrodošli u kapitalizam! Znam da je ovo malo smiješno kazano, kapitalizam je ovdje već 20 godina, ali jbg Hrvati sporo uče pa mnogi tek sad shvaćaju što su izabrali 90-tih. Da su bili pametni raspitali bi se prije nego što biraju što to biraju, a ne kao, poslovične, guske u maglu misleći kako će svi biti bogati.

VL
Avatar Tippler
Tippler
08:18 08.01.2011.

Ovo je sa kamatama nedopustivo, tečaj kliza uvjek u korist banke, valutna klauzulu donekle razumijem ali promjena kamata to je pljačka. Država gleda kako banke uništavaju hrvatsko stanovništvo, banke naplaćuju i opomenu 50 kuna, a pogledajte državu, može a neće oporezovat banke (dobit 20%) kao i sva poduzeća d.o.o ili d.d. što je apsurd, jer banke su u osnovi trgovačka društva i osnovana sa ciljem ostvarenja profita, i tko u uvoj državi plaća porez, samo bjednici a banke = bogovi ne! Zato gospodinu Jurčiću na ovome skidam kapu do poda, tu hrvatska samo glumi državu! Pozdrav svim čitateljima i neka se bar pišu činjenice, da se vidi kako obični ljudi razmišljaju!!!

VL
PA
patuljčica..
08:41 08.01.2011.

lika60 Ali sama država je kriva što kamata raste. Naime, i države imaju krediti rejting, a kreditini rejting Hrvatske je zbog prezaduženosti same države, pao. Banke zanju kako će takva državna politika utjecati i na život običnih građana (gubitak radnihh mjesta, na primjer), pa kad državi padne kreditni rejting padne i svim njezinim građanima, a to znači da krediti postaju u Hrvatskoj rizičniji i zato kamate na kredite rastu. Svi smo mi povezani i djelovanje vladajućih utiće ovako ili onako na sve nas, zato treba dobro paziti kome se daje povjerenje na izborima.

VL
OB
-obrisani-
09:01 08.01.2011.

Uz rast \"švicarca\", rate kredita u RH divljaju i zbog rasta kamata raste i domoljubni dišpet da Hrvati mogu sami, da su svi \"Pravi Hrvati\" pošteni i nevini, da hrvatinama EU savez ne treba i da je nemočno, ponižavajuče i sramotno čekanje i puzanje pred EU vratima ustvari domoljubni uspijeh i prkos iako privreda krahira, lova nestaje, zaduženost narašta poput \"švicaraca\"...

VL
DU
Deleted user
09:03 08.01.2011.

još jedna u nizu veličanstvenih pobjeda HDZ-a ako se ne varam sve je počelo dokapitalizacijom PBZ-a novcem poreznih obveznika i zatim prodajom....po pašalićevom modelu.... btw radi li netko iz odvjetništva na pašalićevom slučaju??

VL
Avatar Jorge
Jorge
09:06 08.01.2011.

Ovako na prvu loptu, samo letimičnim pogledom na grafove, čini mi se da je franak u posljednja četiri mjeseca u odnosu na euro poskupio desetak posto, a u odnosu na kunu dvadeset. Ima li za ovo HNB neko objašnjenje? Tečaj franka je špekulativan i za njegove posljedice na hrvatskom tržištu odgovara isključivo HNB. Nejasno je zbog čega briga za jedan dio dužnika (kada se govori o tečaju eura), a nikakve reakcie nema kad je riječ o dužnicima po francima. Promjenjiva kamatna stopa je uistinu nešto nevjerojatno. Zašto takvo što nije moguće u trgovini? Mislim kupite kilo jabuka, a oni vam terete karticu par postotaka više jer im je graf malo u padu. E, moj Rohatinski!

VL
GA
gary1
09:06 08.01.2011.

lopovska država dozvoljava lopovluk bankama

VL
DU
Deleted user
09:10 08.01.2011.

@EUJadnež ajde polubosanac sjaši nam s k..ca više

VL
OB
-obrisani-
09:17 08.01.2011.

ova cijel igra oko nase drzve je instrumetalizirana voljom masonerije i iluminata, igra se provodi nad cijelim svijetom..scenarij vec viđen u Argentini, rezulata propala drzava i drustvo u svim segmentima

VL
PA
patuljčica..
09:21 08.01.2011.

flymacher33 Ali podrazumjeva se da na krediti rejting jedne države ne utječe samo i iskljičivo kreditna zaduženost. To bi bila ogromna glupost. A što se tiče ulasaka Hrvatske u EU, kolonija smo zato što smo dozvolili da EU uđe ue u Hrvatsku, ne obrnuto. Mi smo DANAS, dakle dok još nismo članica EU u kolonijalnom ropstvu. Hoće li se naša situacija poboljšati uslaksom u EU ne znam, ali pogoršati se sigurno neće.

VL
OB
-obrisani-
09:22 08.01.2011.

ako Mađarska moze prisilit banke da konvertiraju kredite u forinte onda MOZE i Hrvatska vlast,no hrvatsku vlast za muda drze bankarki,kad im ustreba koja milijarda kuna oni posude pa odrzavaju vlast iz mjeseca u mjesec,to je zatvoreni krug pokvarenosti i lihvarenja s ciljem unistenja hrvatskog naroda. Ovakav scenarij je vec bio u Hrvatskoj prije 2. svjetskog rata dok Tito nije dokinuo lihvarenje. Bravar je bio bolji,život svima ,a ne samo 200 feudalaca po odabiru đeneralisimusa povjesničara ljubitelja feudalizma

VL
OB
-obrisani-
09:24 08.01.2011.

Primjerice zašto vrla vlast ne oporezujem dobiti banka čije se zarAde krecu u redu veličina DESETAKA MILIJARDI ????????? Siromasima nameti iporezi,a bankama,tajkunima,lihvarima i trgovcima gladijatora OLAKSICE ??\' ADOLFE izađi iz pakla !!!

VL
OB
-obrisani-
09:28 08.01.2011.

Iza sjaja modernih zamaka banaka skriva se patnja i nesrece milijuna ljudi.. Te lažne sjajne zgrade su moderni zamkovi nasih porobljivača i novovjekih tlačitelja pod blagoslovom vlasti Pogledajte opis nasih nesreca u dokumentarcu ZEITGEIST !!

VL
OB
-obrisani-
09:32 08.01.2011.

-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!!-ZEISTGEIST !!!-ZEITGEIST-!! Padaj silo i nepravdo

VL
OB
-obrisani-
09:35 08.01.2011.

@@@@ POSLJEDICE Več sam nekoliko puta pisao o tome šta se događa kad se vežeš za neku valutu, a to je u ovom slučaju Fr. No za istaknuti je isto tako, kad uđemo u unijun slično će se događati i i nama kad se u nekoj zemlji dogodi fin. potres ili se poslijedice protegnu na ostale zemlje. Ako se negdje uruši sustav ostale banke koje su povnezane, a umrežene su sve međusobno, saniraju ali to se nadoknađuje nacijelom području unije. Dakle kad se negdje nešto poremeti ili propada to će osjetiti svi pripadnici unije. Suprotno tome kad dolazi do dobiti profiti ostaju bankama i državi. @wotan, i da država oporezuje dobit ti i ja od toga nemamo ništa. Sa druge strane kad bi država to i imala u interesu dokazala bi sa time da su nameti njihovo maslo jer što su veći to državai veći porez. A nameti su naša boljka i država ih odobrava. Banke samo traže kao i svi poduzetnici povečanje nećega.

VL
OB
-obrisani-
09:36 08.01.2011.

otvorite oči i ne nasjedajte na đavolje zamke lihvara http://video.google.com/videoplay?do...81422995115331

VL
OB
-obrisani-
09:36 08.01.2011.

bankarstvo ne bih izjednacavaos poduzetništvom,to je obična podvala

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.