Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 76
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
JE LI MOŽE VIŠE?

Pred sezonu ponovno strah od cijena: Koliko će nas ovo ljeto koštati kava i sladoled?

Hvar: Cijena kave na hvarskoj Rivi
Foto: Zvonimir Barisin/PIXSELL
1/4
20.05.2025.
u 11:23

Jeste li već primijetili veće cijene na Jadranu? Ako imate primjere šaljite nam na dojavi@vecernji.net.

Kako se približava sezona godišnjih odmora, tako raste i strepnja, ne samo zbog gužvi i rezervacija, nego i zbog onog što sve više boli – cijena. Ako je suditi po prošlim godinama, ponovno ćemo se hvatati za glavu kad nam stigne račun za kavu, kuglicu sladoleda ili komad pizze na nekoj jadranskoj rivi.

Taj početak ljeta, kada prve slike s mora počinju preplavljivati društvene mreže, sve češće prati i poruka: "Pogledajte cijene!" I zaista, iz godine u godinu svjedočimo sve skupljim jelovnicima, cjenicima i računima koji djeluju kao da nisu iz iste države.

Podsjetimo se, prošlog ljeta cijena velikog macchiata u turističkim središtima poput Rovinja i Poreča penjala se i do 3,5 eura, dok je obični espresso stajao oko 1,80 eura. U nekim kafićima u Splitu kava je koštala 3 eura, a jedan od najšokantnijih primjera bio je s Hvara – gdje je kava na rivi dosegla nevjerojatnih 4,50 eura!

Niti sladoled nije ostao pošteđen. U Puli su se prošle godine kuglice prodavale po cijenama od 2 do 3,5 eura. I sve to za proizvode koji su nekoć koštali dvostruko ili čak trostruko manje. Turisti će možda slegnuti ramenima i platiti bez puno razmišljanja, ali domaćem gostu, koji je jedva skupio i za dolazak na more svaka ta stavka postaje ozbiljan udarac na džep. 

Jeste li već primijetili veće cijene na Jadranu? Ako imate primjere šaljite nam na dojavi@vecernji.net. 

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja