Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 5
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
DOBRO DOBRIM

Prikupljaju božićne poklone za mališane u Ukrajini, uključite se u akciju

Zagreb: Božićna akcija u udruzi Mali zmaj
Emica Elvedji/PIXSELL
03.12.2025.
u 10:00

Udruga, spomenimo, okuplja više od tristo volontera, a iza sebe ima iskustvo u pružanju pomoći nakon potresa u Banovini, poplava u BiH i potresa u Turskoj. Zahvaljujući partnerskim tvrtkama i logističkom centru u Kijevu, uspijevaju darove dostaviti i u najudaljenija mjesta uz bojišnicu

Došašće je vrijeme mira, zajedništva i darivanja, a tisuće djece na istoku Ukrajine ovaj će Božić ponovno dočekati u hladnim podrumima, bez grijanja, struje i sigurnosti. Upravo zato udruga Dobro dobrim (DoDo) pokreće hitnu humanitarnu akciju kojom želi prikupiti božićne poklone i osnovne potrepštine za djecu s ratom pogođenih područja. – Ne možete zamisliti što znači provoditi zimu bez grijanja ili četiri godine ići na nastavu u podrumu dok vani traju sirene – kaže dopredsjednik udruge Radovan Žepec, koji je na istok Ukrajine putovao više od deset puta. DoDo ondje djeluje od drugog dana ruske agresije i dosad je poslala čak 230 šlepera pomoći: medicinsku opremu, hranu, sanitetski materijal, odjeću i školske potrepštine.

Adventsko vrijeme pak udruga tradicionalno posvećuje djeci. Jedne godine nose im mandarine, druge slatkiše i paketiće, a ove zime cilj je pripremiti između tri i tri i pol tisuće božićnih darova. – To je brojka koju smo uspjeli ostvariti i ranijih godina pa se nadamo da ćemo je uz pomoć dobih ljudi ponovno dosegnuti – ističe Žepec. Prikupljaju se slatkiši, igračke, društvene igre, bojice, flomasteri, bilježnice, ali i odjeća poput trenirki, zimskih jakni i čizama. Pomoć se može dostaviti u skladište udruge u Zagrebu, uz prethodnu najavu, a točni termini bit će objavljeni na njihovim društvenim mrežama.

Možete pomoći i uplatom njihov račun. Udruga, spomenimo, okuplja više od tristo volontera, a iza sebe ima iskustvo u pružanju pomoći nakon potresa u Banovini, poplava u BiH i potresa u Turskoj. Zahvaljujući partnerskim tvrtkama i logističkom centru u Kijevu, uspijevaju darove dostaviti i u najudaljenija mjesta uz bojišnicu. – Najveća nagrada nam je kad vidimo osmijehe djece. To vam je svjetlo jače od svakog adventskog – poručuje Žepec i apelira na sve koji mogu da se uključe. 

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata