Nemojte reći da niste upozoreni: Od danas na cestama više policajaca
Pilot-projekt u kojem je cilj da svi rade podjednako provodi se i u pet postaja Zagrebačke županije. Policajci će dolaziti građanima na poziv, a ne oni njima u postaju.
Komentari 34
Hm, po tome ispadne da će policijske postaje biti zatvorene van radnog vremena? Kod nas se sve radi da se nešto zabrani a ne da se da neka alternativa ili još gore neko suvislo rješenje. U staroj Samoborskoj ima jedanan mali podvožnjak ispod aleje Bologne kojim bi se moglo prometovati osobnim vozilima prema Gajnicama kojeg su predvidjeli samo za promet zaprežnim vozilima (?!). Svojevremeno su tamo stajali policajci i uredno kažnjavali one koji su željeli tuda prolaziti a na kraju su stavili betonske pregrade i onemogućili promet. Zašto se nije omogućilo da se tuda može prometovati osobnim vozilima naizmjence semaforom već se jednostavno, i ono malo što se može pomoći, odmogne? Imamo jako puno zakona kojima se nešto regulira, djeluje preventivno i relativno su dobro napisani ali im je provođenje na jako niskoj razini. Nema dovoljno policije koja bi to provodila! Najviše me smeta što ih nema češće na prilazima školama i vrtićima već se pojave početkom školske godine i poslije dolaze samo kada se nešto dogodi a tada je već kasno. Kao i svugdje imaju previše birokracije i onih koji sjede u uredima a premalo onih koji rade na terenu.
Nervoza je sve veća. Treba poplaćati sve savjetnike na Pantovčaku, domjenke i aute u Sisku i privatne poslovne poduhvate u Vladi.
Gledam ovog prometnog policajca i mislim si zašto nema dovoljno preventive. Jer samo jutros su me na nadvožnjaku na Držićevoj dok sam vozio u pravcu zapada po desnoj traci preko pune crte i naslikanih ispruganig otoka pretekli nekolicina vozača, agresivnovno i nasilno, očito vozeči tako svakodnevno. Zar jednu kameru koja bi sve to snimila nije moguće postaviti? I upozoriti novčano nasilnike da se tako ne vozi. Ubacujem se zatim u Aleju Vjećeslava Holjevca kad tamo kolona nasilnih slalomaša u žutoj traci koji tik pred semaforom preko tri trake biraju onu koja im paše. Zar se tamo ne mogu postaviti kamere i snimiti sve to i kući poslati slikice i uplatnice, kao recimo u Danskoj? Zato, kad god pročitam kako je netko stradao suludom vožnjom pomislim na tisuće onih koji su svojim radom trebali to nekako preventivno spriječiti. Znam, nije lako, ali u Danskoj se drugačije vozi, policija jer tamo gdje treba. I nema milosti prema nasilnicima. I čuva nas od nas samih.
I do sada su oni bili na terenu, no na žalost, većina njih u smjenama, sjedi u kafićima. Kada već nakupe "maligana", onda izađu pa maltretiraju one koji propise ni ne krše.
Elegantno priznanje da su skupljali noćni rad i rad vikendom kartajući.
oduvijek je posao dolazio od temeljne policije..informacije, saznanja i puno drugih stavari b itebalo i moral odolazizi s terena..., a u šta s pretvorila temeljna policija...u servis kažnjavanja, mjesto uservis preventive i prikupljanja informacija..pretvorili su se u uslužnu djelatnost umjestoo u represivnu koja bi svima normalnim i poštenim jamčila sigurnost...da se danas zatvore uredi MUP-ovih i PUZ-ovih ureda građani to ne bi osjetili kao ni policajci s kojima se surečet svaki dan i uredno ih oblajavate...nisu nosioci posla službenici MUP-a i PUZ-a u kancelarijama nego su to temeljni policajci...ljudi koji bi morali i trebali poznavati u dušu svoj ophodni teren..a zašto im se ne pruža prilika da rade svoj temeljni posao? pitajte politiku jer sve do ada se radilo na štetu građana i na ruku politike..policajac na terenu s informacijom je opasan zar ne?
Vise neznaju sta bi izmisljali,bolje da misle o godpodarstu,i nrk misle u vrhu policije da maknu iz policije u vukovaru i gvozdu one policajce koji du bili u cetnivkim uniformama a sad maltretiraju hrvatski narod,ili ce ljufi poludit i sami je makivat
ajašta lakše je zaustavit poštenog čovika neg ujtit lopova.
jedina korist je bolji promet u birtijama, kad fali za ceh ,na cestu i lopaticu i lova u škrabicu, osnovni problem je cendranje da je plaća mala, a to ne prilići toj službi javnog punjenja proračuna, ..
Hm, znači li ovo da nakon 16:00h neće više biti policajaca na cestama? Ili presretači i prometni policajci spadaju pod drugu skupinu? Kako misle ne plaćati dodatno ako nema 2. ili 3. smjene?
Aha, znači ima ih previše pa je potrebno opravdati njihovo postojanje u policiji tako što će svi kao jako "zapeti i raditi", te dodatno, kao da smo u Staljinovom SSSR - u, presretati velikom većinom ispravne vozače kako bi ih još malo za.eb.vali i možda im uspjeli naplatiti kaznu za nepostojeći prekršaj....
Nema vise lovice pa ajmo psi na cestu, zaradite svoje placice maltretirajuci ljude, to je ionako ono sto najbolje radite! Nisam vidjela niti jedno malo kompliciranije ubojstvo ili recimo pljacku drzave da ste otkrili i rijesili! Ali ako netko vozi 10 brze od dopustenog ili nedaj boze zapali joint, e takve treba razapeti!
Kud ništa ne rade sad još neće imati niti rad u smjenama ? Pa u ovom slučaju dokazat će se da ih ima 75% tehnološkog viška ! U Americi postoji šerif i 2 pomoćnika a u našim gradićima na 5000 stanovnika njih je bar 200...
Gospodo vi svi kao da je samo Zagreb Hrvatska. Kao prvo u Zagrebu je potrebno postaviti svuda a pogotovo na nadvožnjakima kamere da se snima disciplina u saobračaju a pogotovo odstojanje. Kao drugo treba postaviti što više fiksnih kamera koje blicaju pri prekoračenju brzine. Policiju ostavite nama na periferiji da se bakćemo sa njima.
Jednom sam zvao policajce na intervenciju i nikad više. Drski, bezobrazni, neogovorni, zapalili cigaretu u toku razgovora sa mnom, meni prigovarali da što se bunim na buku i javni red i mir, da kupim prozore????, da se ja dogovorim sa kafićem... Nikad više, takva bahatost i prepotentnost ne neviđena. Naravno, svakodnevno su u istom kafiću na kavicama po sat dva. Njihov šef mi je odgovorio da imaju pravo na pauzu. Nakon toga, sve mi je bilo jasno. O Zaprešiću se radi.
Konačno nekaj pametnoga i od naše policije?
Sad smo naj....i.
Napokon da se malo maknu. Nadam se da se sad nece ucahuriti u oktavijama?!
Danas su me za par "sitnih" prekršaja dobrano izribali.Nemojte se igrati sa policijom! Akcija prva liga.Palac gore!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ovaj novi sustav policije je nešto najgluplje ikada osmišljeno i govori o intelektualnom kapacitetu SPD-ovog rukovodećeg kadra u vrhu policije. A sve samo da se ljudima ne plaćaju vikendi, popodnevne i noćne smjene, uštedi se na materijalnim troškovima i svedede plaće policajaca na ispod 4.000,00 kuna. Sramota!