Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 181
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
OVO PREDLAŽE

Bijesan zbog cijena nekretnina, Zagrepčanin bi organizirao prosvjed: 'Nismo neradnici i nismo nesposobni'

Zagreb: Subotnja gužva u centru grada tijekom subotnjeg prijepodneva
Neva Zganec/PIXSELL
08.05.2026.
u 17:00

U komentarima se javila Zagrepčanka koja kaže da, iako će kešom kupiti stan, ne želi plaćati ove sulude iznose.

Budući da vidi kako dosta ljudi ima problem s kupnjom stanova, Zagrepčanin se pita zašto ne napraviti ozbiljan prosvjed. "Nemogućnost rješavanje stambenog pitanja za većinu nas nije problem na koji smo naišli jer smo neradnici ili nesposobni, nego zato jer pošteno radimo svoje poslove, plaćamo poreze i prireze ovoj državi. Država bi morala strože kontrolirati odakle takav priljev gotovine te bolje regulirati poslovanje agenata i agencija za nekretnine. Jeste li za definiranje ciljeva i organizaciju prosvjeda?", upitao je na Redditu.

U komentarima se javila Zagrepčanka koja kaže da, iako će kešom kupiti stan, ne želi plaćati ove sulude iznose. "Moj keš je nasljedstvo, nisam uštedjela te novce jer radim za kikiriki. Nitko me nikada nije pitao odakle mi novac ni kada sam prebacivala iz banke u banku, niti porezna. Toliko o tome u kakvoj pravnoj državi živimo. Cijene stanova moraju pasti jer ovo sada je prebolesno. Jadni ljudi koji su podstanari", piše.

Netko je dodao kako treba pojednostaviti. "Prosvjed za vraćanje provjere porijekla novca", kaže.  Drugi, pak, piše kako je riječ o dvije stvari. Jedna je, objašnjava skupoća nekretnina, druga je pranje novca, korupcija, rad na crno. "One mogu ali ne moraju biti povezane. Što se tiče skupoće, to je prepoznato kao problem diljem Europe pa i svijeta; pa čak i EU priprema neke zakonodavne inicijative da se to pomakne s mrtve točke. Ja sam oduvijek bio za porez na nekretnine jer se nekretnine kupuju kao investicija i trunu prazne, pa su me isti oni koji krpaju kraj s krajem po podstanarstvima popljuvali da nećemo poreze auaa. A korupcija je druga stvar, tu prvo treba izglasati neku vlast koja se ne sastoji od ilegalnih devastatora i kradljivaca par excellence. Agenti s tim nemaju veze. On provede klijenta po nekretnini i sredi neke papire. On nije ni USKOK ni poreznik", napominje.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata