Ruska plaćenička skupina gradi protutenkovsku utvrdu dugu gotovo dva kilometra?
Inače, brana i hidroelektrana radile su smanjenim kapacitetom jer su to područje, još u ožujku, zauzele ruske snage. Ukrajinske snage su oko 40 kilometara sjeverno od brane, a tijekom posljednja četiri mjeseca pokrenuli su nekoliko napada na most koji je dio brane kako bi spriječili da ga ruska vojska koristi.
Komentari 283
Medijski rat, informacije selektivne.
Ukrajina kao zemlja je cijela porušena,svaka daljnja agonija sa Rusijom,zemlju im pretvara u ruševine poput Berlina....Ne znam tko je tu lud,tko ih huška na rat...
Gdje su braća Klpičko?
Zelenski mora biti svrgnut,on uništava svoju zemlju i narod poput onoga što je skončao u Berlinu.znamo kako..
Komedijaš Zelenski ostat će upamćen kao lik koji je uništio Ukrajinu. Amerika u ovom sukobu sa Rusijom ima još samo 'saveznika' tj pudlicu Europu čiji političari sramno provode interese Amerike a ne svojih građana. Sve više zemalja okreće se protiv SAD, a EU postaje šampion gluposti. Rusija ko rusija, nerazvijena i nedemokratska će ekonomski pasti na nivo regionalne sile
KK (kepec iz Kijeva) definitivno treba promijenit ime u Zel(azh)enski. Laze cim zine. Rusi vec znaju da on to pokusava uradit pa informativnim spinovima priprema javnost da ce to bit uradjeno ali ne od strane Rusa. Gledam na Rybar kanalu, Rusi napravili video simulaciju - plimni val ce biti skoro 5 metara i potopit pola Hersona i okolnih naselja - zato Rusi i prebacuju civile na drugu obalu - a Rusi nemaju nikakvog interesa (cak naprotiv) da se raznese brana Kahovka jer ruske snage u Hersonu ce ostat odsjechene od lijeve strane Dnjepra, pojacanja i opskrbe. I kako to onda Rusima odgovara? Opet spin zlikovac sprema svinjariju kao u slucaju nukleare elektrane Zaporozje gdje su ruske snage "granatirale same sebe"! Rusi su cak predvidjeli i kako ce to uradit a postoje dvije opcije. Posto Topnishtvom ne moze jer je brana gradjena u vrijeme SSSR i veoma je cvrsta i kvalitetna. Znaci Ukro-Haima ostaju dvije opcije. Prebacit protivbrodske mine iz Odese i pustit ih da plutaju prema brani nizvodno ili podvodnim britanskim dronovima. Trece nema. A onda ce simultano krenuti u napad na Herson dok Rusima s druge strane ne moze stichi pomoc i pojachanje. Ali imat ce sansu samo nekoliko dana. Nakon toga voda ce opasti i Rusima ce krenuti pojacanja i pomoc. I onda kraj jer Rusima sve vise stize na front svjezih ljudi i popuna koju dobijaju kroz mobilizaciju. A onda bye bye Nikolajev i Odesa.
Hmmm, adio pameti. Agresori rusi na teritoriju kojeg su osvojili i proglasili svojim rušili branu koja je ključna za opskrbljivanje Krima vodom i rušenje koje će potopit cijeli Herson i područja gdje rusi imaju svoje vojne linije?????
Stigla Marvelova ekipa
Ukrajina nema nikakve šanse protiv Rusije,i da ih prsa o prsa Ukrajinci na nekom terenu pobjete,rat ne mogu dobiti,jer u tom slučaju ispaljuju nuklearno oružje pa u dvije minute može biti 50,100,150,200,300 tisuća žrtava na ukrajinskoj strani...Tko je tu lud? Tko iskušava Ruse? Vidjeli ste što su od Njemačke napravili? Ne igrajte se i ne glumite budale,rat je unaprijed izgubljen,a zemlja porušena..
U novembru su izbori za kongres sad, progmoze kazu da su 75% sanse da ce pobediti republikanci. Posle toga ukrajina vise nece dobijati vojnu i ekonomsku pomoc od sad sto ce usloviti mirovnim pregovorima i kraju rata do proleca. Demokratete teraju ukrajince da krenu u osvajanje hersona pre izbora bez obzira na zrtve, koje ce biti ogromne. Plus zima ide. Vreme radi za ruse, opet je putin nadmudrio zapad.
Interesantno kako, valjda marketinški, botovi uvijek spominju Srbiju ali mene upravo kijevski režim podsjeća na Miloševićevu Srbiju - činili su nedjela godinama dok nisu dobili po tintari i usput ostali bez teritorija.
EU je već izgubila ratom u Ukrajini.Što prije odustane,totalna šteta i slom se može izbjeći...
bakhmud samo sto nije pao rusima u ruke, ukrainci se povlace sa oslobodjenih podrucja oko harkiva, ukri jako nastradali napadajuci kerson. nigdje ni rijeci o svemu tome na nasim portalima. ovi nasi "novinari" su toliko objektivni da covjeku dodje daa pocne navijati za ruse.
Naslov "Ukrajinske snage su oko 40 kilometara sjeverno od brane, a tijekom posljednja četiri mjeseca pokrenuli su nekoliko napada na most koji je dio brane ..." Pa tko onda izaziva moguću katastrofu?
Zelenski od Ukrajine radi što i Hićo od Njemačke,zemlju ruševine...Zapad je licemjer i to im neće obnoviti,ne budite naivni..
Ukrofili stalno traže što ima smisla za ukrajince. Za njih nema ništa smisla jer su oni topovski meso naredbodavaca koji na njih gledaju kao slavensko roblje ili sluge. Ima smisla u taktičkom i možda ali to baš zasad ne uspijeva u strateškom smislu za Nato i tradicionalne kolonizatore prerušene u dobrotvore.
Djeca su nam na drogama masovno...EU i Hr se imaju čime baviti...
Odvratan lik, plaćen od CIA, uništo narod i državu.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
opet Rusi rade sve na svoju štetu, a još nisu izgubili rat ... baš čudno ...