Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 192
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
MOST najavljuje:
Povratak na članak

Zastupnici koji neće dolaziti na posao imat će plaću do 4000 kuna

– Za izračun osnovice od 3000 do 4000 kuna uzeli smo zastupnika samca koji živi u Zagrebu, gdje je najveći prirez, i koji nema djece pa onda ni porezne olakšice. Ispod te svote nismo mogli ići zbog zakonski zajamčenog minimalca – rekao nam je Šimić.

Komentari 90

LU
lunar777
11:00 03.05.2016.

Bravo MOST! Samo tako, treba tu kastu razvaliti...

VL
LA
LANA555
23:08 02.05.2016.

Ma ne vjerujem u to.

VL
BU
BubyZG
08:06 03.05.2016.

Znači, kada uopće ne radiš svoj posao imaš zajamčeni minimalac ???

VL
SP
Spectator
12:35 03.05.2016.

Od te velike najave, ko ni od ostalih --- veliko NIŠTA !!! A i čemu ? Naši predstavnici u Saboru nisu volonteri i ono što dobivaju je plaća !!! Za takvu, pa bila ona i 3-4000 kuna trebaju biti prisutni na svim sjednicama i aktivno sudjelovati. Kada bilo koji zaposlenik u privredi izostane s posla, ne dobiva nikakav minimum nego ništa za sate izostanka. Ne vidim zašto bi sabornike trebalo tretirati drukčije ? Ovako, sjediti ću doma za 3-4000 i paralelno se baviti nekim svojim privatnim biznisom, a ovaj "đeparac" ionako sigurno stiže !!

VL
DU
Deleted user
14:49 03.05.2016.

Vjerojatno si nasi politikani misle: "Pa bolje nego nis"

VL
NA
Nadalinaaa
14:55 03.05.2016.

U realnom svijetu, daleko od nebesa u kojima žive saborski zastupnici, za nedolazak na posao se dobiva otkaz. Koga taj zastupnik zastupa ako ne dolazi u parlament i ne iznosi stavove za koje su mu građani dali mandat?

VL
DU
Deleted user
13:27 03.05.2016.

Komentirati smiju samo simpatizeri ove Vlade i većine u Saboru koja donosi mjere koje će sada vrijediti. Prave, demokratske, zdrave, poštene i domoljubne.

VL
DO
dobarsavjet
13:44 03.05.2016.

Ništa od toga, to je samo šarena laža Mosta koji samo lupeta a ništa ne napravi.

VL
DU
Deleted user
07:43 03.05.2016.

Tužno je da puno ljudi krvavo radi za te novce, a ovima će to biti "kazna". No zašto ne ići dalje? Ako se ne može ići ispod zakonskog minimalca zašto se onda ne uvede još stvari koje su normalne? Tko se ne pojavi na poslu opravdano pedala?

VL
DO
Donald
22:29 02.05.2016.

Ljudi, pa nemate blage veze o parlamentarnom radu. Bilo bi suludo i puko trošenje energije uzalud, kad bi svi dolazili na sve sjednice sabora. To nigdje u svijetu nije slučaj i zato ima puno razloga. Vi još uvijek mentalno živite u komunizmu gdje se dolazilo na skupštine da se plješće Titu. Kakve bezvezne bundeve ovdje od komentatora !

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.