Zastupnici koji neće dolaziti na posao imat će plaću do 4000 kuna
– Za izračun osnovice od 3000 do 4000 kuna uzeli smo zastupnika samca koji živi u Zagrebu, gdje je najveći prirez, i koji nema djece pa onda ni porezne olakšice. Ispod te svote nismo mogli ići zbog zakonski zajamčenog minimalca – rekao nam je Šimić.
Komentari 90
Primanja zastupnika u Saboru RH i državnih dužnosnika morala bi biti vezana uz BDP. Oba zakona na kojima radi gospodin Miroslav Šimić morali bi biti uključeni u Zakon o radu. Tada bi imali objektivno vrednovanje rada zastupnika i državnih dužnosnika,, a ne da se njihov rada vrednuje prema dolasku na posao.
Taj bi zakon trebalo uvesti za sve radnike u Hrvatskoj.
Zastupnici koji neće dolaziti na posao imat će plaću do 4000 kuna a oni koji dojdu bar jedanput i na pozornici bleknu nešto domoljubno i mahutaju sa zastavom dobivaju 8000 kuna.
Teorijski dobro zvuči,praktično me strah!!!
....naprijed MOST. ...Ne dajte da se kradoljubi opuste.
Ništa od toga. Neće oni ni čuti za bilo kakva rezanja povlastica. Čudi me da im je uskraćena i isplata naknade za odvojeni život ljeti dok su stanke i dok krstare Jadranom sa obiteljima. Ovo je samo populistička floskula koja ima za cilj gurati u drugi plan poskupljenje dopunskog osiguranja. Uostalom, dovoljno se osvrnuti na Reinerovu izjavu od prije koji dan u vezi tih koji stalno izostaju: Ljudi imaju i drugih obaveza. Koje bi to bile druge obaveze likova koji su se sami nadmetali za posao od 15000+ kn?
Prije koju godinu jedan od tih bisera je izjavio kako nikako ne bi bilo dobro smanjivati plaće ministrima i zastupnicima jer, eto, to bi potaklo korupciju. Kao da je i ovako nema...
Bravo MOST! Domoljubi i SDP će sigurno biti protiv!
haahahahahahaha ziher
Da plaća max 10 000kn!....ako fakat uvijek dolaziš!.....ni slučajno više!....a ovi koji ne dolaze nikako svejedno će dobiti 4000kn!....alooooo......evo ni ja neću nikako dolaziti!....može 4000kn?
toga ima samo kod nas da neradnici dobivaju plaću!!!
MOSTOVCI se..te - ukinite 6 plus 6 - to bi bio vas najveci uspjeh. ova mala drzava ima previse bivsih, kojekakovih "udruga", nekakovih udruga koje sluze samo tomu da pljuju po hr, a 4000 kuna ... za te novce -- niti ne moram sjedeti u saboru - svaka cast - to je vasa reforma?
odlična mjera, odmah nakon ovog očekujemo povećanje zaposlenosti, rast bdp-a i posljedično s tim smanjenje poreza i ukidanje mnogih parafiskalnih nameta...
Biri će kao i onaj prijedlog 9.999 - "tresla se brda rodio se miš".
Džabe to kada će blokirat hdz.
za te i takove i to je previse
Hvala Bogu napokon jedna pametna iz te grupe.
Šimiću ti si svoje lice pokazao odmah nakon izbora...nemaš legitimitet uopće biti tamo gdje jesi... a te tvoje floskule o vrednovanju rada zastupnika nije moguće primjeniti iz praktičnog razloga što saborski zastupnici "ne rade" i na njih se ne primjenjuje niti jedan zakon jer oni su iznad zakona...
Most je predlagao kada su mu trebali glasovi 99 zastupnika s plaćom 9990 kn. Sada o tome više ne govore i nagrađuju prisustvo na poslu. Mostić.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
U prosjeku 14 000 kuna! Pa kao da su svi doktori znanosti!