Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 192
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
MOST najavljuje:
Povratak na članak

Zastupnici koji neće dolaziti na posao imat će plaću do 4000 kuna

– Za izračun osnovice od 3000 do 4000 kuna uzeli smo zastupnika samca koji živi u Zagrebu, gdje je najveći prirez, i koji nema djece pa onda ni porezne olakšice. Ispod te svote nismo mogli ići zbog zakonski zajamčenog minimalca – rekao nam je Šimić.

Komentari 90

TR
tretez
22:16 02.05.2016.

U prosjeku 14 000 kuna! Pa kao da su svi doktori znanosti!

VL
ZH
zlatko.harapin53
21:43 02.05.2016.

Primanja zastupnika u Saboru RH i državnih dužnosnika morala bi biti vezana uz BDP. Oba zakona na kojima radi gospodin Miroslav Šimić morali bi biti uključeni u Zakon o radu. Tada bi imali objektivno vrednovanje rada zastupnika i državnih dužnosnika,, a ne da se njihov rada vrednuje prema dolasku na posao.

VL
WO
woolf
00:21 03.05.2016.

Taj bi zakon trebalo uvesti za sve radnike u Hrvatskoj.

VL
Avatar Balkansko-Poštenje
Balkansko-Poštenje
08:14 03.05.2016.

Zastupnici koji neće dolaziti na posao imat će plaću do 4000 kuna a oni koji dojdu bar jedanput i na pozornici bleknu nešto domoljubno i mahutaju sa zastavom dobivaju 8000 kuna.

VL
TE
texas
21:20 02.05.2016.

Teorijski dobro zvuči,praktično me strah!!!

VL
DU
Deleted user
21:26 02.05.2016.

....naprijed MOST. ...Ne dajte da se kradoljubi opuste.

VL
WC
wolf_cro
21:30 02.05.2016.

Ništa od toga. Neće oni ni čuti za bilo kakva rezanja povlastica. Čudi me da im je uskraćena i isplata naknade za odvojeni život ljeti dok su stanke i dok krstare Jadranom sa obiteljima. Ovo je samo populistička floskula koja ima za cilj gurati u drugi plan poskupljenje dopunskog osiguranja. Uostalom, dovoljno se osvrnuti na Reinerovu izjavu od prije koji dan u vezi tih koji stalno izostaju: Ljudi imaju i drugih obaveza. Koje bi to bile druge obaveze likova koji su se sami nadmetali za posao od 15000+ kn?

VL
WC
wolf_cro
21:33 02.05.2016.

Prije koju godinu jedan od tih bisera je izjavio kako nikako ne bi bilo dobro smanjivati plaće ministrima i zastupnicima jer, eto, to bi potaklo korupciju. Kao da je i ovako nema...

VL
Avatar Bekrija
Bekrija
22:03 02.05.2016.

Bravo MOST! Domoljubi i SDP će sigurno biti protiv!

VL
Avatar Nadan Vidošević
Nadan Vidošević
21:25 02.05.2016.

haahahahahahaha ziher

VL
4M
4mazge
21:29 02.05.2016.

Da plaća max 10 000kn!....ako fakat uvijek dolaziš!.....ni slučajno više!....a ovi koji ne dolaze nikako svejedno će dobiti 4000kn!....alooooo......evo ni ja neću nikako dolaziti!....može 4000kn?

VL
DO
doktorica
06:33 03.05.2016.

toga ima samo kod nas da neradnici dobivaju plaću!!!

VL
HR
hrUsrcu
11:01 03.05.2016.

MOSTOVCI se..te - ukinite 6 plus 6 - to bi bio vas najveci uspjeh. ova mala drzava ima previse bivsih, kojekakovih "udruga", nekakovih udruga koje sluze samo tomu da pljuju po hr, a 4000 kuna ... za te novce -- niti ne moram sjedeti u saboru - svaka cast - to je vasa reforma?

VL
SS
sinisa.sruk
21:35 02.05.2016.

odlična mjera, odmah nakon ovog očekujemo povećanje zaposlenosti, rast bdp-a i posljedično s tim smanjenje poreza i ukidanje mnogih parafiskalnih nameta...

VL
OS
osica
22:47 02.05.2016.

Biri će kao i onaj prijedlog 9.999 - "tresla se brda rodio se miš".

VL
MA
madmax17
22:00 02.05.2016.

Džabe to kada će blokirat hdz.

VL
DU
Deleted user
01:03 03.05.2016.

za te i takove i to je previse

VL
DU
Deleted user
07:20 03.05.2016.

Hvala Bogu napokon jedna pametna iz te grupe.

VL
Avatar neidemdalje
neidemdalje
23:25 02.05.2016.

Šimiću ti si svoje lice pokazao odmah nakon izbora...nemaš legitimitet uopće biti tamo gdje jesi... a te tvoje floskule o vrednovanju rada zastupnika nije moguće primjeniti iz praktičnog razloga što saborski zastupnici "ne rade" i na njih se ne primjenjuje niti jedan zakon jer oni su iznad zakona...

VL
DU
Deleted user
06:51 03.05.2016.

Most je predlagao kada su mu trebali glasovi 99 zastupnika s plaćom 9990 kn. Sada o tome više ne govore i nagrađuju prisustvo na poslu. Mostić.

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.