Treba rušiti cijenu stanova, a ne ljude navlačiti na kredite
Stanovi se ne prodaju zbog otkaza i pada plaća, cijene su nerealno visoke, a Vlada potiče njihovo zadržavanje.
Komentari 109
Tko može imati koristi od tzv. rušenja cijene stanova? Građani koji imaju radno mjesto već su do grla prezaduženi i sigurno nisu ti. Nekakvo novo zapošljavanje u brojkama koje bi zadovoljavajuće djelovale na kupnju tako velikog broja neprodanih stanova je neizvjesno. Tko bi to onda mogao biti? Možda neki interesenti koji bi onda te nekretnine rentali? -Lako moguće. -Ali čemu onda ova blamaža oko subvencija koje to i nisu? -Bit će da se radi o jeftinom politikanstvu.
11.02.2011. u 13:39h nevaznajavnosti je napisao/la: ...neki su snizilil cijene ali zato jer su optereceni kreditima banke i prodaju po nerealnim cijenama da izvuku sto mogu i rade s gubitkom da se ne nagomilava kamata a ne mogu prodati svoj rad jer novinari stalno pisu \"trebaju jos biti nize cijene\" pa svi cekaju te nize cijene a gradjevinci crkavaju.... _____________________ Očigledno se nitko više nesjeća šta se događalo u Europi i US prije samo 2-3 godine, gomile oduzetih nekretnina od strane banaka i prodaja pod daj šta daš samo da prodaš, jer banka nije građevinar niti nektretninska agencija i gomile nekretnina u knjigama im znatno otežava poslovanje naročito sa Centralnom bankom (rezervacije). To što je su neki čobani ulazili u neprofitabilne poslove jer naravno \"cijene nekretnina mogu samo rasti\" je njihova loša poslovna odluka i loša bankovna analiza kreditnog rizika. Ako imamo kapitalistički sustav onda je normalno da oni koji neznaju raditi propadnu. A tvoje priče o tome koliko košta gradnja, samo pričaj ti sa svojim građevinarskim pajdašima. Ako je tako neprofitabilno graditi zašto ideš u taj posao? Isto tako ako je tako neprofitabilno odnosno skupo gradtiti neznam od kuda tolika bogadstva i bahato razbacivanje lovom, građevinskih poduzetnika.
u americi su cjene nekretnina pale na razinu od prije 20 godina a u hrvatskoj su pale ali ne toliko i mislim da su u hr cjene jos uvjek visoke i da ce jos padati.jos uvjek se prodaje dosta nekretnina a 40 % se kupi od ovrha.kamate na kredite idu lagano gore i najvise su u zadnjih 10 mjeseci i svi ocekuju rast kamata
11.02.2011. u 13:59h xPhoto je napisao/la: 11.02.2011. u 13:39h nevaznajavnosti je napisao/la: .................................. A tvoje priče o tome koliko košta gradnja, samo pričaj ti sa svojim građevinarskim pajdašima. Ako je tako neprofitabilno graditi zašto ideš u taj posao? Isto tako ako je tako neprofitabilno odnosno skupo gradtiti neznam od kuda tolika bogadstva i bahato razbacivanje lovom, građevinskih poduzetnika. ............... Osobno vozim Citroen saxo a kaj se tice gradjevnih poduzetnika - kojih znam poprilicno .... sad ti meni reci zasto covjek ne bi smio voziti posteni auto??? Znam ih puno koji su zapoceli zako sto su svu svoju imovinu stavili pod hipoteku za prvi posao - i nesto zaradili, pa prikupili malo kapitala pa opet ulozili i kroz kodine se to nakupilo... Stavili su sve na kocku. Ali zahvaljujuci tome - stotine ljudi su imali posao i placu - svi koji su na istome radili. i sad svima je omogucio zivot...svi imaju posao, placu itd.... a on bi morao bit jadan i vozit se tramvajem na baustelu??? Problem je kad ti netko drugi kupuje auto a to smo svi mi budaletine koji placamo porez da bi neki tamo politicati se vozili u skupim autima. Taj to nije zaradio. Gradjevinac je!!! Ajd ti stavi svu svoju sigurnost i svoje djece na kocku pa ulozi u nesto . nemora biti gradjevina.
u americi se moze za $100000 kupiti lijepa kucica sa 3 sobe 2 kupatila dnevnim boravkom i blagavonom i ostavama ugradenim ormarima garazom za 2 auta i bazenom u dvoristu i klimom u kuci
11.02.2011. u 14:13h barbaizamerike je napisao/la: u americi se moze za $100000 kupiti lijepa kucica sa 3 sobe 2 kupatila dnevnim boravkom i blagavonom i ostavama ugradenim ormarima garazom za 2 auta i bazenom u dvoristu i klimom u kuci U Hr za slicne nofce mozes imati slicno ak sam gradis - al ne u centru ZGB Koja je cijena na Manhattan-u?
ljudi rade za 3000 kuna mjesečno , ma kakva kupovina novih stanova
11.02.2011. u 14:14h pržun je napisao/la: ZAKAJ GRAĐEVINCI NISU SPUSTILI CIJENE.PA JEDNOSTAVNIJE IM JE BILO OTPUSTITI RADNIKE I TU JE PRIČI KRAJ.TO ZNAČI DA IMAJU MASNE ZALIHE- Kad velim gradjevinac ne mislim investitor nego graditelj - to ti je onajaj kojem investitor plati ga mu gradi. Umorila sam se Samo vi tjerajte svoje...zivite na drzavnom proracunu, nemojte raditi ni stvarati ni zaradjivati, skupljajte placicu u nekom uredu i pljujte po svima koji su nesto zaradili jer su oni lopovi. A kad vise nece biti niti jedne djelatnosti koja nesto stvara i kad shvatite da nema vise tih budaletina koje placaju porez e da bi vama bilo dobro... nek se sve urusi i nek svi pocrkaju, a ja cu otic van radit
Tu bi banke trebale uvesti hipozins. Uz uplatu od nekih 20% plaćati samo kamatu.S Tim bi mnogim mlađim obiteljima bilo lakše doci do stana.Gdje se to još stanovi isplaćuju do kraja.
Stan je vlasnistvo onoga koji ga je (od svojih novaca napravio) i ON odredjuje cijenu. Svaki drugi komentar je ... smijesan. Ako nemas novaca , nemoj kupit stan.
U selendri poput Zagreba dati više od 1500€/m2 za stan je presmiješno!
trziste odreduje cjenu.vlasnik moze traziti koliko hoce a ako se stan ne proda za 3 mjeseca onda znaci da je cjena nerealna i visoka i agent za prodaju stana trazi od vlasnika stana da spusti cjenu a ako vlasnik stanatana nece da spusti agent ga napusta jer nece da gubi vrijeme.uvjek se racuna cjena po kojoj je stan prodan a ne ona koja se nudi na prodaju.uvjek je niza prodajna nego trazena
Sve što prelazi cijenu od 600 eura po kvadratu je teška pljačka !
Treba rušiti cijenu stanova, a ne ljude navlačiti na kredite- rekoh to jučer. Ne trebaju poticati nova dužnička ropstva, treba ljudima stvarno pomoći, a ne gledati kako nekima svojima \"nabiti u džep\" pa onda vjerojatno malo vrhnja skinuti i za sebe. Ovakvi modeli nude upravo potonje.
Treba rušiti cijenu stanova? Sve sto je vise od 600 € je teska pljacka? Ocito drugovi /drugarice indoktrinirani niste jo snaucili sto je to trzisna ponuda i potraznja? Drug zxxx predlazem da si kupis zemljiste i napravis stan negdje izvan grada... pa te nebude nitko \"opljackao\"... ajme meni glupog vokabulara...
Ma sad kad uđemo u EU, pa kad stranci navale kopovati stanove po 3000 €, ili bolje 5000 € za kvadrat. LOL
11.02.2011. u 14:13h barbaizamerike je napisao/la: u americi se moze za $100000 kupiti lijepa kucica sa 3 sobe 2 kupatila dnevnim boravkom i blagavonom i ostavama ugradenim ormarima garazom za 2 auta i bazenom u dvoristu i klimom u kuci U Hr za slicne nofce mozes imati slicno ak sam gradis - al ne u centru ZGB Koja je cijena na Manhattan-u? ___________________________ http://www.zillow.com/homedetails/Riverdale-Ave-Riverdale-NY-10471/2128217851_zpid/ Evo ti recimo jedan stan u samom srcu Manhatan-a od 120 m2 (1300 sqft) za 150000$ ili ti 110000 € odnosno 800000 kn. To je centar Manhatan-a (u blizini Flatiron zgrade).
Još da daodam ovo oko New Yorka i Manhattan-a, tamo ljudi zarađuju u prosjeku preko 80 - 100k $ godišnje i samo Manhattan je jedno od najskupljih mjesta u svjetu. Istina ima tamo i stanova i po 1.000.000$ na Upper East side-u i petoj aveniji.
glavni problem u HR je taj što svi misle da su pametni a realnost nam samo pokazuje upravo suprotnu, ružnu sliku
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
ajde \'nevaznajavnosti\' ne bacaj nam prasinu u oci! otkada je to tako skupo graditi u hrvatskoj? jel skupo zemljiste? pa sami gradjevinci su napuhali cijene zato jer su znali da na svakoj novogradnji masno zarade, pa si mogu priustiti placati previsoke cijene za zemljiste. sad je prodaja prdnula, a ostale previsoke cijene stanova i zemljista. i kaj bi vas sad trebali zaliti? mars stoko jedna, zaradili ste u zadnjih 20 godina ko skoro niko u ovoj drzavi. jel vama normalno, da je u zagrebu, di je prosjecna placa 5000 kuna, cijena kvadrata bude ista kao u berlinu ili becu? smanjujte cijene najmanje za 30%, prisilite banke da smanje kamate, pa ce prodaja ozivjeti. i na stanogradnji cete zaradjivat izmedju 5 i 15%, kao svugdje u europi, a ne vise preko 50% kao u zlatno doba pljacke hrvatskog naroda.