Tko je novoizabrani rektor zagrebačkog sveučilišta koji je izazvao polemike u javnosti
Majka mu je rođena u korčulanskoj plemićkoj obitelji Kalogjera u kojoj su generacijama svi vrhunski obrazovani, ali nitko se nikada, naglašava Boras, nije bavio politikom.
Komentari 63
Bolje je pitanje kakva nam je to intelektualna elita kada ovakve izabire među sobom kao najbolje da je vode i predstavljaju.
Nemojte mi samo poceti o jezicima, studijima i doktoratima, vec sam sto puta rekla da na zapadu svaki gradjanin govori najmanje 4 jezika. Kod nas u CH najobicnija sekretarica mora znati citati i pisati perfektno 4 jezika, i to su najobicnije gluposti. Danas je svaki gradjanin viskoobrazovan, s po 2-3 fakulteta, doktorata i milijun diploma i diplomica, i koga to uopce briga, nismo u kamenom dobu da su ljudi neobrazovani. U mom timu je bilo onih sta su sebe smatrali Number 1 u svojoj profesiji, i prvi su letili iz firme, iako su pravili debele profite, ove spodobe svi do jedan imaju ocajne karaktere, puni su sebe i vole palamuditi, zapovijedati, ucjenivati, pa cak i direktora i vlasnika firme. I ponavljam, sistematski svi lete s radnoga mjesta, masu puta sam gledala ovaj scenario. Pametan covjek treba prije svega biti mudar i duhovno obrazovan covjek, pametnog covjeka interesira kolektivno dobro, svih ljudi oko sebe, dobrobit i prosperitet citavog covjecanstva, sve ostale budaletine, drustveni jahaci, kerijeristi, i raznorazni paraziti, nisu vrijedni spomena. Ovo su debelo glupi ljudi. Ja pricam sa Svicarskim Ministrom kao sa mojom prijateljicom, ja najobicniji gradjanin, o svemu i svacemu, tako ja tako svi mi gradjani. Ovo su pametni i duhovno obrazovani ljudi, sta ne stavljaju svoje etikete pod nos svijetu oko sebe, pa koga briga za vase titule i sve te smijesne bizuterije sta se stalno kitite, i mlatite praznu slamu, pa pogledajte na sta vam slici drzava, ja ne bi u toj vukohebini izdrzala dva dana, Vijetnamska dzungla je moderna civilizacija na suprot ovima sta haraju Hrvatskom.
Dakle Hercegovac, koji umjesto znanja i stručnosti nudi Bibliju. Baš ono što Hrvatskoj treba. Hvala Bogu, upravo završih faks...
...i još k tome mason...fino...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Šteta što takvih ljudi nema i u Crkvi.