Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 9
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Damir Boras
Povratak na članak

Tko je novoizabrani rektor zagrebačkog sveučilišta koji je izazvao polemike u javnosti

Majka mu je rođena u korčulanskoj plemićkoj obitelji Kalogjera u kojoj su generacijama svi vrhunski obrazovani, ali nitko se nikada, naglašava Boras, nije bavio politikom.

Komentari 63

DP
dado plus
21:42 17.04.2014.

Večernjakovci, secirajte napokon i Milanovićevo podrijetlo da njegovo biračko tijelo koje prezire Hrvate koji imaju BiH korijene naprave harakiri jer njihov idol Milanović ima BiH korijene po djedu koji je iz Livna.

VL
EV
Evadjoj
20:35 17.04.2014.

Vitina je predivno mijesto.Gospodine Boras,puno sreće Vam zelim u daljnjem radu !

VL
MU
mudri
21:30 17.04.2014.

Zbog ovakvih ljudi se ne bojim za budućnost Hrvatske .

VL
DA
Davor2013
21:33 17.04.2014.

sad svaka mu cast ako zastupa pravo krscanstvo, to jest ono sto je Isus propovijedao, a to je prije svega univerzalna ljubav prema svim ljudima, ne glede na nacije i sve ostalo, te prastanje. To je za razliku od balkanskih sotonizma koji propagiraju vjecnu mrznju

VL
Avatar kamenjar
kamenjar
08:31 18.04.2014.

Napokon netko kulturan ......... ovakav gospodin potreban nam je na čelu ministarstva obrazovanja.

VL
Avatar franioprvi
franioprvi
22:45 17.04.2014.

Nije mi jasno kako je SDP pustio da Boras prodje ....

VL
MD
mda
09:42 18.04.2014.

Ispada da su mu tata i mama jedine reference, pa nego kaj... kao i kod većine profesorskog kadra na ZG sveučilištu.

VL
PS
Privatni sektor
08:03 18.04.2014.

Ukoliko ne bude forsiranja krscanskog svjetonazora, moga bi biti i dobar. Ne krivo shvatiti, ali svako forsiranje bilo kojeg svjetonazora na ovoj funkciji je nepozeljno.

VL
Avatar kamenjar
kamenjar
08:16 18.04.2014.

Ovo je iskorak prema napretku, ,,,,,,,,, ovaj čovjek uljeva povjerenje ........... i zbog ovakvih ljudi biti će HRVATSKE

VL
LI
livoguza2
22:42 17.04.2014.

Hvala Bogu, upravo završih faks... Konačno! Meni ziga.cvarkes.5 pari stogodišnjak. U mom kraju puno mlađi umiru.

VL
Avatar Domaće je bolje
Domaće je bolje
21:32 17.04.2014.

Puno uspjeha gospodine Boras i čast mi je što sam bio student Vašeg pokojnog oca.

VL
SS
sokac sa drave
12:45 18.04.2014.

Obrazovan.vlastelin po pradjedovima ali porijeklom kamenjarac sto nam govori da ce moci na fakultete samo njihova djeca jer ce im diplome na cudan nacin imati sve petice.Biti ce i dalje ono je da imas dva fakulteta ali se u Zagrebu nemozes zaposliti jer nisi hercegovka.Znaci ostaje i dalje na snazi status qvo,sto ce i dalje biti razbijanje nacionalnog korpusa.

VL
Avatar Jana
Jana
09:11 18.04.2014.

Vidi, vidi prof. Stipe probdio noć nad starim zavjetom pa nam servira citate. Stipe kada ćeš doći do NZ? Možda češ se i obratiti .

VL
FR
Franc03
07:08 18.04.2014.

Poštovani rektore čestitam Vam na izboru. Želim Vam puno uspjeha u radu. Bog Vas blagoslovio!

VL
MA
majeltomoguce
10:01 18.04.2014.

Izazvao je polemike samo i isključivo zato što je rekao da bi on uveo Biblijske vrijednosti na fax. Biblijske vrijednosti su: ljubav, poštovanje, požrtvovnost, nesebičnost ... ili drugim riječima čovjek se zalaže za etički kodeks i moralnost. Kome bi tako nešto moglo smetati?

VL
BU
bubimima
09:18 18.04.2014.

Nije uopće važno što je rektor katolik, ali je žalosno da mu je prvi i glavni cilj baviti se moralom i etikom, i to, prema njegovim riječima, preodgajati već uglavnom formirane ljude. Jer na fakultete se ne upisuju djeca. Naa fakultetima se ljudi obrazuju, a ne odgajaju!

VL
Avatar bosanac1951
bosanac1951
22:45 17.04.2014.

Odgovor noemy-no: Al ga ti nadrobi da ni pas s maslom nebi polizao.... Daj si pročitaj bar prvih desetak redova tvoga komentara. Ma gdje ti živiš, u nekom svom izmišljenom svijetu ??? Daj se zbroji..

VL
Avatar NenadNikolicZagreb
NenadNikolicZagreb
10:08 18.04.2014.

Gospodin Boras je inženjer elektrotehnike.

VL
RO
rožicaZ
08:26 18.04.2014.

Citam sve ove komentare i mogu jedino napisati da mi svi mi jednako stojimo pred Bogom. I oni koji vjeruju, i oni koji ne vjeruju i oni koji sumnjaju i koji se pitaju i oni koji nijecu. To je Bog o kojem govori Biblija.

VL
GI
gismund
08:15 18.04.2014.

izgleda da je partijcima najveći problem što je g. boras katolik?

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.