Tko je novoizabrani rektor zagrebačkog sveučilišta koji je izazvao polemike u javnosti
Majka mu je rođena u korčulanskoj plemićkoj obitelji Kalogjera u kojoj su generacijama svi vrhunski obrazovani, ali nitko se nikada, naglašava Boras, nije bavio politikom.
Komentari 63
Citam sve ove komentare i mogu jedino napisati da mi svi mi jednako stojimo pred Bogom. I oni koji vjeruju, i oni koji ne vjeruju i oni koji sumnjaju i koji se pitaju i oni koji nijecu. To je Bog o kojem govori Biblija.
Aha, jos jedan stranac u Hrvatskoj, rekla bi Ruza Tomasic.
vrlo mudar čovjek .......... sve kreće od morala ...... da u hrvatskoj ima morala bili bi bogatiji od norveške
Sta ima veze koliko jezika govori.Eno nasa ''MARA'' govorila u Europskom Parlamentu i od 751 i jednog parlamentarca nije uspio odgonetnuti na kom je jeziku govorila,ali je bilo vidljivo da se zastupnici za njezina govora krste ''livom preko desne'',valjda pripadaju nekoj demokrscanskoj stranci.
Otac prosao dio kriznog puta pa se pridruzio partizanima, Strasno: svi znamo kad je bio krizni put i tko je presao na partizansku stranu,a sta su radili onima koji nisu presli? Njihovi sinovi jos uvijek prekrivaju! Ja bi se ove cinjenice kao Hercegovac stidio i trazio oprost od onih ciji su najmiliji pobacani u jame! Ukoliko je to cinjenica da mozes biti rektor zagrebackog sveucilista onda neka nam pomogne dragi bog!!!
Pa dragi katolici. ne možeš biti u Rotary clubu i biti katolik. ili u društvu zmaja i biti katolik. To su dvije suprotnosti ovi su masoni a vi ste katolici. Možda je njemu u interesu da izloži katolike osudi, "kaoao Biblijske vrijednosti. ....." Razmislite..............
Polemiku su izazvali jedino lijevi sotonisti, kao i uvijek. Uostalom, kao i oko referenduma o braku kada se nikako nisu pomirili da je Građanska inicijativa "U ime obitelji" skupila 750 tisuća potpisa još 14. lipnja, 2013. Do 1. prosinca, su isključivo laprdali oni. Teško je neke naučiti demokraciji kad su im mozgovi u pedesetima prošlog stoljeća.
Odgovor za noemi -no: To što ti živiš u Švicarskoj i praviš se važna i pametna da vani ljudi imaju po 2-3 fakulteta i govore po četiri jezika je obična glupost. Osim toga vrijeđaš zemlju u kojoj si rođena nazivajućići ju vukojebinom. Neznam zašto čitaš i komentiraš našu štampu . Gospodinu Borasu čestitam i želim puno uspjeha.
Majel, tebi ne bi smetalo da se odnosi između kćeri i očeva zasnivaju na biblijskim načelima?Postanak 19, 31-38 (Lotove kćeri) (starija reče mlađoj): "Otac nam ostarje, a muža na zemlji nema da bude s nama, kako je običaj po svemm svijetu. Hajdemo oca opiti vinom, pa s njime leći: tako ćemo s ocem sačuvati potomstvo." One noći opiju oca vinom, i starija ode te legne sa svojim ocem, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Sutradan starija reče mlađoj: "Sinoć sam, eto, ležala ja s našim ocem; napojimo ga vinom i noćas, pa idi ti i s njim lezi: tako ćemo ocu sačuvati potomstvo." Opiju oca vinom i one noći te mlađa ode i s njim legne, a on nije znao kad je legla ni kad je ustala. Tako obje Lotove kćeri zanesu s ocem. Starija rodi sina i nadjenu mu ime Moab. On je praotac današnjih Moabaca. I mlađa rodi sina i nadjene mu ime Ben-Ami. On je praotac današnjih Amonaca."
Bolje bi bilo da je neki inženjer rektor pa da napokon pokrene modernizaciju visokog školstva te ga napokon poveže sa gospodarstvom!! Kreće tiranija indologa i kojekakvih -oga!
Hvala dragom bogu da ovakvi ljudi dolaze na takva mjesta, samo mi nije jasno kako je to ovdašnja politika dopustila jer čovjek je prepametan za vladajuću ekipu.Mnogima smetaju Biblijska načela, vjerojatno priželjkuju sotonska.Gospodine Boras ,puno sreče i uspjeha u vašem radu.
Gospodin Boras, svaka vam čast! Vračate nadu da nije sve trulo u ovoj slijepoj našoj domovini...
Zamislite što bi dogodilo da je novoizabrani dekan izjavio da će se truditi vratiti marksističke vrijednosti na Zagrebačko sveučilište. Kako bi takvu izjavu dočekali vjernici? A po čemu se poziv na vraćanje na marksističke vrijednosti razlikuje od poziva na vraćanja na religijske vrijednosti? Želi li Boras reći da ateistima nema mjesta na Zagrabačkom sveučilištu? I kako onda takva osoba može biti rektor?
Puno pozdrava dragom profesoru i čovjeku od nas grupe RVI. Čudi me da mu i to nisu našli, jer bio je jedan od onih koji su pomagali da mi RVI ne postanemo umirovljenici sa 30 - 40 godina, već da se educiramo i postanemo netko u ovom društvu i živimo od svog rada.
Hoćemo li se vratiti Biblijski načelima o kažnjavanju djece? Ponovljeni zakon 21, 18 "Ako tko imadne opaka i nepokorna sina koji neće da sluša ni oca ni majke - pa ni onda pošto ga kazne - neka ga njegov otacac i njegova mati odvedu starješinama svoga grada. Potom neka ga svi ljudi, njegovi sugrađani, kamenjem zasiplju dok ne pogine."
Stvarno, lovac, kome bi smetalo da se držimo, recimo, slijedećeg Biblijskog načela o poslušnosti Bogu? Knjiga Postanka 22, 9-10 "Bog nastavi: "Uzmi svoga sina, jedinca svoga Izaka koga ljubiš, i pođi u krajinu Moriju pa ga ondje prinesi kao žrtvurtvu paljenicu na brdu koje ću ti pokazati." Abraham uzme drva za žrtvu paljenicu, stavi ih na sina Izaka, a u svoju ruku uzme kremen i nož. Tako pođu obojica zajedno. Onda Izak reče svome ocu Abrahamu: "Oče!" "Evo me, sine!" - javi se on. "Evo kremena i drva, " opet će sin, "ali gdje je janje za žrtvu paljenicu?" Stignu na mjesto o kojemu je Bog govorio. Ondje Abraham podigne žrtvenik, naslaže drva, sveže svog sina Izaka i položi ga po drvima na žrtvenik. Pruži sad Abraham ruku i uzme nož da zakolje svog sina."
Zar mi nemremo prestati živjeti u prošlosti?
Bosanac 1951 - sta nije jasno u mom komentaru. Vama je sve normalno neobicno, ma znam ja, don't worry.
tuga i jad... čovjeku koji bi trebao zagrebačko sveučilište uvesti u 21. stoljeće, prva ideja je povratak bibliji.... a drugi će mu korak valjda biti zabrana studiranja za djevojke, jer ta njegova biblija kaže da je ženi mjesto u kući.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
"Možda upravo zbog uspomene na njega i ja danas predajem na Sveučilištu u Mostaru..." A možda i zbog dodatne zarade?