Steže se obruč oko Todorića, DORH računa na pokajnike
Bivši glavni financijaš Agrokora navodno je ostavljao svoj potpis na svim važnim dokumentima, iako je o svemu odlučivao vlasnik koncerna Ivica Todorić
Komentari 106
A zašto Todorić i kompletna familija ne trune u bajbuku. Kakve su ovo igrarije. Još će ispasti heroj. Možda mu i spomenik naprave kao i Bandiću kod fontana.
Kako su nas tajkuni unistili
neće njemu dlaka s glave pasti..... vrag čuva svoje.... a on uz to ima i političare
Sve ovo postaje sve više bljutavo i nepodnošljivo. Živimo u plemenskoj zajednici gdje interesne grupe političara, sudstvo i zakonodavstvo nemaju ama baš nikakvog smisla postojanja. Silne zaštićene i imunitetne grupe se povećavaju, rade što hoće, nitko im ne može i ne želi ništa a da pritom ne odgovaraju apsolutno nikome i za ništa. Jedna vrlo uređena i civilizirana zemlja Hrvatska.
Najvjerotnije ce se postici vansudska nagodba,a dug ce vratiti hrvatske ovce.
Jedina možebitno dobra stvar je ta da je izmjenjem Zakon o kaznenom postupku kojim izmjenama je ukinut instititut jamstva. Stoga, smatram kako je vrlo izvjesno da će popunjenost kapaciteta u odmaralištu Remetinac biti maksimalna.
A kakve je potpise stavljao Maric? Zakaj je on uopce u vladi?
To je i tako sve predstava za javnost, Todorićima treba sve uzeti i utvrditi kuda su sve sakrili novac i naravno njega uzeti..... Dosta su se bahatili.
Nikad , zato sto je Ivica placao sve od suda do politike.
Šta se steže ?Kakav obruč ?Nije ovo desant na Drvar !Todorić će se izvući,ostat će mu njegov svjetionik i sva blaga, adeze će sve zataškat i narod će opet platit sav ceh.
Narode, pa valjda vam je svima jasno da je u Hrvatskoj "državi", tj. u hrvatskom "pravosuđu" najvažnija činjenica da onaj tko ima puno novaca ne može biti kriv. Dokaza za to ima jako, jako puno. Policija odradi svoj dio posla, prikupi dokaze, a onda su ti dokazi skupljeni na nezakonit način, nađu se greške u proceduri ili kao u najnovijem slučaju političke trgovine - optužnica završi duboko u nečijoj ladici.
Todorića kao glavnog pokajnika treba pustiti i umjesto njega uhapsiti državu. Da, državu treba uhapsiti jer je najodgovornija, a pogotovu što to nije bila Pravna država. Tu kvazi tvorevinu treba odmah strpati u Remetinac, jer je bila generator lopovluka.
Koja su to sranja "računa se na pokajnike". Valjda postoje činjenice i što im posebno treba dokazivati. Iznijeti činjenice i sve odgovorne u rešt.
a oce li i koja "institucija" biti kriva ili je sve po njima bilo ok i nitko nije zaduzen sprijeciti bajkrot od 12 mlrd EUR?
Da li HBOR kontrolira nakon što isplati novce nekom poduzeću kao namjenski kredit u što je isti utrošen odnosno je li namjenski utrošen ili HBOR daje novac bez kriterija da bi netko s tim istim novcem radio špekulacije i zarađivao lihvarenjem. Ima li i kod HBOR-a odgovornosti ili su i u tom segmentu zakoni posloženi tako da uvijek odgovaraju lopovima.
Ovo je prebolesno, drzava se umijasala u privatnu kompaniju, ukrala kompaniju covjeku i jos ga ganja sudski, dok mu rasprodaje njegovu kompaniju. Ovako to vidi onaj tko promatra da ne zna o cemu se radi. Pogledajte vi ljudi s kojim ludjacima nama gradjani imaju posla. Ovo je za ludjacku kosulju. Ovi krimosi izigravaju postenjacine, a uzeli kredit od 450 miliona dolara kod lihvarskih americkih fondova, koji moraju vratiti preko miliardu dolara sa kamatama. Sto puta gore ucinili od Todorica. Zamislite u kakvoj dzungli beznadja i bezakonja nama gradjani zive?
Ivica Todorić je izuzetan i poduzetan pravi hrvat i neka se cijeli domoljubni balkan i hrvatska kontejnerska javnost podignu u potporu našem nevinom vitezu sa thompsonovim dišpetom i porukom "Mi svi smo Ivica Todorić i Dr. Ivo Sanader"..
Neki spominju Todorićeva nedjela. Mislim da je jedino njegovo nedjelo to što nije najavio stečaj Agrokora, Konzuma i svega ostaloga. Država bi se uključila kao što se i sada ali zato Todorića ne bi DORH ispitivao već stečajni upravitelj.
Kada je "pukla" afera prvo što je trbalo napraviti je zaključati vrata na tornju i polovicu njih pritvoriti i proglasiti stečaj. Onda bi "pevali" sve u šesnaest. Ovako se to nekako razvodnilo i rastegnulo do izbora pa preko godišnjjh do jeseni a kada se utvrdi stvarni dug tada je stečaj neminovan. Postoji šansa da je stvarni dug i preko 100.000.000.000 kn. Nažalost uvjek to na neki način plate mali ljudi....
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Bilo bi lijepo utvrditi i tko je Todoriću sve godine držao svijeću pa da vidimo što o tome misli narod.