Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 157
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
OTVORENO
Povratak na članak

Stazić: Lustracija je bedasta tema, treba li lustrirati i Tuđmana?

Miroslav Tuđman Stazićevu je izjavu nazvao političkom perverzijom

Komentari 120

Avatar Prosenjak
Prosenjak
00:39 17.10.2014.

Lustracija bi se trebala provesti da bi se lustrirali komunistički lopovi poput Stazića i njegovog brata blizanca, a ne komunističke disidente koji su se borili za Hrvatsku i zbog svoje borbe za Hrvatsku su bili utamničeni u komunističkim kazamatima poput doktora Tuđmana koji je u jugoslaviji bio dva puta osuđen zbog "neprijateljskog djelovanja" zbog čega je u tri navrata morao robijati, prvi put u Petrinjskoj a ostala dva puta u Lepoglavi. Stazić zato i laje na lustracije jer pseto ne laje radi sela nego radi sebe.

VL
Avatar tirolka
tirolka
02:30 17.10.2014.

Hrvatskom čovjeku trebaju ljudi poput gos. Pavlovića i gospođe Markić . Konkretnih , jasnih , nedvosmislenih iskrenih stavova. . Istih koji glume različitost , vjerojatno samo da se ništa konkretno ne uradi je previše i dugo egzistiraju. Ili , onili , oni što čekaše , udrugu UIO i njenu inicijativu za referendum o promjeni IZ , pa naknadno dobivenom pameću predadoše nekakve zahtjeve za promjenom IZ iako su za takvo nešto imali evo već čitavih 15 godina vremena. A da se ne pojavi udruga UIO sa INICJATIVOM sigurno je da tih mase zatjeva SADA nebi ni bilo a niti bi imale potrebu. ______________________________________________________________________________ Narod do parlamentarnih mora odraditi. TRI REFERENDUMA 1. Novi IZ udruge UIO 2. Lustrcijski zakon ( sva tri nivoa ) 3. Obaveza učestovanja na izborima

VL
ME
MED
00:35 17.10.2014.

Lustracija je potrebna Hrvatskoj kako bi Hrvati mogli imati stopu BDP 5% godisnje u pozitivnom, potrebna je i revizija pretvorbe i privatizacije kako bi se ukradeno vratilo drzavi i hrvatskom narodu a posebno zakon o podrijeklu imovine prvi ja naa redu pa svi drugi!! Neka svi svoje dokazu ako mogu gdje su zaradili!!

VL
ME
MED
00:24 17.10.2014.

Hrvatskoj javnosti ce biti servisirano kao na dlanu istina kako je obitelj Spiljak desetke godina prije Domovinskog rata izvlacila novac iz INE i Podravke, stoga je ekipa kao sto je Linic i Kalem na vrijeme sklonjena kako nebi dozivjela udar kakav treba dozivjeti!! JNA je osnovala naftaski biznis u Rijeci koji do danas funkcionira na kradjama Hrvatske i neplacenog poreza! Znamo dobro tko je Darko Ostoja, naravno Hrvatska se krala ali za kradju ako se culo u Evropi onda su ubijani ljudi te se te ljude proglasavalo ustasama! Naravno da sam prije par godina pisao da Linic i Kalem tete a da Mustac i Perkovic idu u Njemacku bez obzira sto vlast u HR pokusavala, naravno da sam pisao da ce i Bajic letiti ali nije daleko biti ce daleko poslije Njemacke...Udbaski vrh HDZ snosi posledice od 1991 do danas jer je u vecini vladao ali i SDP u svojim etapama vladavine do danas ! Jako zanimljivo je i ubojstvo Paradzika a posebno tko je pomilovao ubojice i ponovno ih zaposlio!

VL
DO
doktorica
08:00 17.10.2014.

ps.Lustraciju treba pod hitno provesti,neka se konačno vidi tko su ti ljudi koji su odgovorni za zločine !Njihovi sinovi su se uhljebili po državnim institucijama i poduzećima zbog "zasluga"očeva temeljenih na zločinu i proganjanju nevinih.....

VL
KO
Kowalski
07:25 17.10.2014.

Provesti lustraciju pod hitno! Tako će nestati pola sdp i hdz-a i eto reda u državi.

VL
CV
cvor276
07:09 17.10.2014.

Apsolutno sam za provedbu lustracije u vladi, saboru svim ministarstvima, javnim poduzećima i našim mnogobrojnim agencijama. Jedino tako ćemo se riješiti kriminalaca, udbaša i preobraženih Titovih mišljenika koji se prikrivaju u navedenim ustanovama. Lustraciju je provela Poljska i to vrlo uspješno. Pa da onda vidimo čija majka crnu vunu prede.

VL
ME
MED
00:38 17.10.2014.

Prvo treba izborni zakon promijeniti te dovesti postene ljude koji ne kradu i koji razvijaju Hrvatsku i ti ce ljudi sprovesti lustraciju Oni politicari koji je danas javno zagovaraju Milan Kujundzic!!

VL
CV
cvor276
07:47 17.10.2014.

Treba raspisati referendum za provedbu lustracije pa da vidimo koliko će ljudi iz državnog aparata otpasti. Konačno bi došao red i na poštene ljude.

VL
DO
doktorica
07:52 17.10.2014.

nakon tolike opstrukcije da se udbaški agent ne izruči,pitamo se da li smo mi uopće pravna država?!

VL
XX
xxx008
08:02 17.10.2014.

Stazić je pravi domoljub nema šta,taj me lik fascinira količinom mržnje prema svemu Hrvatskom!!

VL
Avatar smokeonthewater
smokeonthewater
07:24 17.10.2014.

... da, članak je tendenciozan ... nema djela kad Miro Tuđman pita stazića jel stvarno misli da bi trebalo one koje su jugo komunisti zatvarali zbog neslaganja sa općim stavovima partije zatvarali ... kao i uvijek jugo komunisti bježe od odgovornosti ali i ne pokazuju namjeru da osude bar pojavu ako već drugove spašavaju, kako oni to inače čine ... strava ...

VL
M3
Miške 3
06:01 17.10.2014.

Račan? Pa to je jasno . Ali stvarno, tko je ubio Blaža Kraljevića i Parađika? Sve je to isto, jedni hoće iskljućiti i ocrniti druge. Recimo da prođe ta ilustracija, što će onda biti na redu, o ćemu će onda vikati? Nedaj Bože o tome kako je društvena imovina darovana za 1 knu i oprost duga 27o milijardera u € ? Ne to ne, samo ilustracija, UDBA, BUBA, bla, bla,bla.

VL
Avatar ulomax
ulomax
06:26 17.10.2014.

tukija ne ,ali tebe i tvoju bratiju svakako lustrirati

VL
UJ
ujkica
07:51 17.10.2014.

u prenosenju kontakata i razgovora politicara s eu ,nisu nam nesto prenijeli,a to je da je eu donio deklaraciju o osudi komunizma,zasto pusicka nije to prenuijela ako se vec hvaila da je eu naredila(a nije) nekakva izmisljena prava nepostojecih manjina?

VL
TE
terca123
10:19 17.10.2014.

Naravno da treba lustrirati Tuđmana jer nije bio na liniji partije i njihovih udbaških hordi. Čovjek je bio godinama u zatvoru, oduzeta mu je putovnica, ostao bez posla. Vjerojatno bi po toj logici trebalo i Havela u češkoj lustrirati jer se čovjek usprotivio diktaturi i totalitarizmu. Vidim da patrijski komesari u večernjem pišu naslove članaka.

VL
Avatar NikadRobom
NikadRobom
05:57 17.10.2014.

Niste dostojni pokojnome predsjedniku stope ljubiti.

VL
DR
dravskimornar
06:27 17.10.2014.

Za one koji razmišljaju kao gospodin Tuđman,značenje riječi "lustracija"-Lustracija (lat. lustratio – rasvjetljivanje)[1] je provjera i uklanjanje iz javnog političkog života onih osoba koje su bile aktivne u službi totalitarnih režima (članovi nacionalsocijalisticke i komunističkih partija te službenici i doušnici njihovih tajnih službi). Provodi se u nekim državama Europe počevši od pada realsocijalističkih režima kao dio opće dekomunizacije društva, a ranije je provedena i pri denacifikaciji poratne Njemačke[2]. Ako ste shvatili,onda morate priznati da u ovu grupu spada i prvi Hrvatski predsjednik,sviđalo se to nekome ili ne.U samoj definiciji,nije riječ o tome što je bilo nakon što si progledao,već gdje i što si radio u vrijeme vladavine totalitarnog režima. Dr Franjo Tuđman-"Sudionik antifašističkog pokreta od 1941., kao obavještajni časnik. Nakon rata, u Glavnom stožeru JNA, potom na visokim vojno-političkim položajima, u Glavnoj personalnoj upravi, ministarstvu obrane i generalštabu. Završio studij na Višoj vojnoj akademiji 1957., čin general-majora stekao 1960. Na vlastiti zahtjev napustio vojnu službu 1961." Ako pogledamo vrijeme od kada je prvi predsjednik bio u SKJ-do izlaska,i koje je dužnosti obavljao,očito je da bi bio obuhvaćen lustracijom,i to je činjenica. Znači samim tim,da je to provedeno nakon referenduma i izbora 1990-1991,on bi morao odstupiti sa vlasti,što je uz ustale pripadnike SKJ i UDB-e,bilo totalno neprihvatljivo,i zato lustracije nikada nije provedena.

VL
MJ
markezic.joso
08:35 17.10.2014.

Sinoć samo gledao Stazića samo zbog aktualne teme, da nije te teme sigurno bi prebacio program na bilo što drugo, Isti niti se drži teme o kojoj je emisija a čak je u negativnom kontekstu neprovedene lustracije prozvao predsjednika Tuđmana, Najgori gad u SDP-u, Javno na televiziji pred sinom mu vrijeđa i napada pokojnog ocaa usput rečeno koji je jedina svijetla točka u bliskoj hrvatskoj povijesti, sramota. Uvijek me navuče tema za gledati pojedinu emisiju ali sad sam odlučio sigurno neću gledati emisiju u kojoj je gost Stazić jer odmah prije nego što progovori imam medicinski problem mučno mi je, povraća mi se i dobijem proljev.

VL
TT
tik tak
07:39 17.10.2014.

Pa zar Stazić nije na paradi u Beogradu?

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.