Stazić: Lustracija je bedasta tema, treba li lustrirati i Tuđmana?
Miroslav Tuđman Stazićevu je izjavu nazvao političkom perverzijom
Komentari 120
gledao sam emisiju i kad pročitam ovaj članak mogu jedino komentirati da novinar izdvaja samo one dijelove koji su ili nebitni ili pro-ljevičarski! sramota! zašto ne spominje račana ili činjenicu da su Nijemci zgroženi time što je SDP svim silama pokušao neizručiti Perkovića?!
Zadivljujuće je kako Večernjak u zadnje vrijeme dosta korektnim člancima daje bedast naslov. Jer, samo bedast čovjek može reći da je lustracija bedasta tema i da bi trebalo lustrirati i pok. Franju Tuđmana, a nije rekao zašto. Ova mu bedasta izjava vrijedi puno manje od cijene ljetovanja na Brijunima. Lp.
Isti ljudi ubili su Đurekovića i Paradžika. Naša je tragedija da u 25 godina vlastite države nismo javno rekli tko je to napravio.
Evo zbog ovakvi kao sto je Stazic narod trazi da se zastupnici biraju imenom i prezimenom,jer ovaj nikad nesto pametno reci ali je uvijek dezurni za svadju.
Mediji u RH neće vjerodostojno prenositi činjenice sa suđenja ali na sreču tu je internet pa ćemo našu povijest učiti zahvaljujući stranim novinarima
Među gomilom gluposti, laži i obmana koje je izgovorio ipak je Stazić dobro postavio jedno pitanje a to je tko će provesti lustraciju , jer zaista s obzirom da su brojni oni koji bi trebali biti obuhvačeni lustracijom potpuno premrežiliežili hrvatsko pravosuđe, policiju , medije , fakultete i sve javne ustanove , pa i na čelu HRT-a je osoba koja kad bi postojala lustracija ne bi smio obnašati tu dužnost, to bi trebali doći na vlast potpuno novi mladi domoljubni političari koji bi onda temeljito počistili sve te duboko ukorjenjene stare strukture ali nema od toga ništa, prejaki su i jako dobro potkoženi , u biti jedino neka nova revolucija to može rješiti i uvođenje vanrednog stanja .
Fenomenalna emisija i svaka čast Togonalu na odabiru gostiju. Ovaj stazić (malo slovo namjerno) je dno dna.....
Ruku na srce, moze li se itko normalan ili moralan, nakon 50 godina komunistickog zuluma uclaniti u stranku nasljednicu. To je samo po sebi nespojivo, osim za one ljude koji mogu podrzavati komunizam ili ovo sadasnje lazno ljevicarsko prodavanje magle. Takvim ljudima jednostavno treba oduzeti pravo glasa jer iz rgavaju demokraciju najgorem ruglu. Zato nije samo potrebna lustracija proslosti vec i trajna zabrana svih pokreta koji bastine totalitarizam.
A zašto vam naslov nije mogao biti: "Počinje suđenje zločinima komunističkog režima" nego akcent dajete bedastom komentaru Nenada Stazića ?
treba lustrirati cjeli SDP i referendum o zabrani rada SDP-a na osnovi rezolucija UN i EU o osudi totalitarnih komunsitickih rezima,buduci da ne samo da s enisu odrekli istih,nego id alje provode tu jugoslovensku antihrvatksu politiku
…kada mu brijunski mufloni budu pravili društvo…, na ljetovanju za 7 kn… Koja sprdačina! Na što se stazić srozao, dok je živ, tih 7 kn će mu biti drugo ime! Bravo za Dujmovića!
Dajte to preferencijalno glasovanje da komesara Stazića više ne gledamo u Saboru!
Gledao sam jučer dokumentarni film na tu temu, emitiran na njemačkoj televiziji. Puno toga je tamo rečeno o čemu mi pojma nemamo, ali uskoro će se saznati. U dokumentarcu su objavljeni razgovori sa mnogim izravno ili neizravno umiješanim osobama, odd udbinih špijuna i informanata sve do tadašnjih njemačkih državnih službenika. Frapantna je bila izjava jednog Slovenca, sada državljanina Njemačke, doušnika udbe, koji je u kameru bez imalo srama odvalio da su ubijeni zaslužili takvu sudbinu. Isto tako je frapantna izjava jednog njemačkog dužnosnika koji je izjavio da su oni znali što udba radi po njemačkoj ali da nisu htjeli pritisnuti Jugoslaviju jer to politički nije bilo poželjno. Dapače, jednom mjesečno su se u Beogradu sastajali dužnosnici tajnih službi Njemačke i Jugoslavije i razmjenjivali podatke o osobama od interesa za drugu stranu. Drugim riječima, Nijemci su "cinkarili" hrvatske emigrante udbi!!! Toliko o velikom prijateljstvu Njemačke prema Hrvatskoj.
Treba ak je delal za YU tajne službe !!! Međutim on nema veze s tom pričom, znaš ti to i predobro. Recimo ko je ono bil visoki pravosudni YU dužnosnik, a i danas je glavni u tim sferama....i još mu je tata bil visoki dužnosnik tajnih službi !?
lustrirati cjeli SDP jer je ostala komunsiticka jugoslovenska partija i jer štiti komunisticke i četničke zlocince i en smao da ih stiti nego su u njihovim redovima na rkovodecim funckiajma
Očekujem Večernjak na ćirilici.
Ljudi kao Stazić su najopasniji za demokraciju! Njegovim analizama pozavidio bi mu i sam Stane Dolanc!
Svi koji su bili u prilici , a takvih nije mali broj ,temeljito su pročešljali i počistili sve kompromitirajuće dokumente o sebi i svojima , usput kao garanciju , za ne daj Bože potrebe , pokupivši i nešto građe oe o drugima ; ti isti ili njihovi bližnji , čine i danas elitu hrvatskog društva , jer osim što znaju sve jedni o drugima , znaju podosta i o tokovima novca i pretvorbama u samostalnoj Hrvatskoj . Očekivati lustraciju danas , više je nego naivno , jer to bi značilo urušavanje cijelokupnog gospodarskopolitičkog sustava, koji su zaposjeli oni, njihova djeca i njihovi unuci čiji svjetonazor više nije ni socijalistički ni nacionalistički , njihov novi svjetonazor je neoliberalni .
Hoćemo Dujmovićeve kolumne opet u Večernji !!!!!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
I ovaj novinar uspio je propustiti najvažnije iz emisije a to je rekao Dujmovic- koja je uloga Račana kao predsjednika KPH u ubojstvima Hrvata u emigraciji i dali je ili nije on odgovoran s obzirom na strukturu partije , udbedbe i drugih zasebnim tema . O tome novinari nažalost ne smiju istraživati ... Ali hoće .... Jos malo....