Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 193
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?

Slavko Linić s pravom je razočaran oporbom što ne pritišće Mađare zbog Ine

Zarko Basic/PIXSELL
06.09.2022. u 10:14

Odgovornost Andreja Plenkovića u slučaju “pljačke” Ine ista je, ako ne i manja, kao i Zorana Milanovića u slučaju predstojnika njegova premijerskog ureda Tomislava Sauche u slučaju Dnevnice

Medijski i politički su zgodne političke konfabulacije i politikantska mistificiranja o tomu kako se iza takvog plijena mora kriti neki kriminalni guru, politički mastermind, veliki i moćni mislilac. Milijarda kuna je tako grandiozna brojka da se na nju lako lijepe najmaštovitije priče, čemu smo i svjedočili proteklih dana. Ako Hrvatski sabor neće raspravljati o “pljački” milijarde kuna, a o čemu će onda. Ali, o čemu bi to relevantno saborski zastupnici mogli divaniti dok traje USKOK-ova istraga i revizija u Ini, osim što bi oporba mogla nizati svoje teze kako iza svega stoji “HDZ-ova banda”, te kako se iza takve “pljačke” mora kriti neki politički mastermind, pa sumnju protegnuti, zašto ne, zazivajući izvanredne izbore, sve do premijera. Premda, njegova je objektivna odgovornost jednaka, ako ne i manja, nego što ju je imao Zoran Milanović kao premijer u slučaju predstojnika svoga ureda Tomislava Sauche u slučaju Dnevnice. I on je tada bio u nevjerici, zatečen pa i bijesan. Što su to Plenković i ministri trebali znati o “pljački” Ine? Ina je korporacija koja djeluje po svojim pravilima, a ne politička organizacija, pa i kad upravu bira politika. Damir Škugor iskoristio je slabosti organizacije Ine, i upućeniji tvrde da ni članovi Nadzornog odbora pa ni svi članovi Uprave Ine to nisu mogli znati. “Pljačka” se mogla osvijestiti tek kad je OMS za višestruko veću cijenu prodao plin kupljen po povlaštenoj cijeni i tu je ključ priče. Sve poslije događalo se na tržištu. Da je to realizirala tvrtka koja nije povezana sa Škugorom, to bi bilo svedeno na loš poslovni potez. “Pljačka” u Ini od milijarde kuna idealna je za političke i medijske mutikaše, osobito sada dok traje rasvjetljavanje bizarnih okolnosti. Bivši SDP-ov ministar financija prilično je upućen u sve okolnosti u Ini, stoga s pravom i govori da je razočaran oporbom koja je opsjednuta HDZ-om i Plenkovićem umjesto da sporne okolnosti iskoristi u interesu Hrvatske kako bi se prisililo Mađare da promijene štetnu organizaciju korporativnog upravljanja u Ini.

Ključne riječi

Komentara 17

DU
Deleted user
10:45 06.09.2022.

Napokon jedan odličan tekst. Danas je hrabrost podržati vladu ili stati u njezinu obranu.

Avatar southman
southman
13:05 06.09.2022.

Mađari upravljaju INA-om . Niti jedan ugovor iz INA ne iziđe potpisan van bez amenovanja nekog iz Mađarske kvote ( do razine Predsjednika Uprave ). Za ovaj ugovor su Mađari sigurno znali ( pa nisu slučajno povukli u Mađarsku osobu koja je bila direktno nadređena Škugoru ).

DU
Deleted user
14:08 06.09.2022.

onaj isti slavko linic koji je prodao 25% ine u trenutku kad je ina mogla kupit cijeli mol? isti savko koji je prodao bijele noci za $40 milijuna? dajte najte s tim bedakom.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata