Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 35
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Croatia osiguranje
Povratak na članak

Sindikati zaposlenih u osiguranju: Zašto se prodaje CO?

Smatraju da se, ako je državi potreban novac, on može namaknuti prodajom dionica radnicima, a ne prodajom cijelog poduzeća

Komentari 28

DU
Deleted user
10:08 21.06.2012.

osiguranje u hrvatskoj je prirodno i stvarno tržišna djelatnost i postoji mnogo privatnih kompanija koje se time bave stoga državna kompanija u tom biznisu je nepotrebna država se iz tog sektora naplaćuje visokim porezima a kompanije neka se svojom ozbiljnošću stručnošču i povjerenjem bore za korisnike.

VL
Avatar Becarina
Becarina
11:07 21.06.2012.

Prodaja "obiteljskog srebra"-ekonomija nesposobnih.

VL
ER
Erhard
11:56 21.06.2012.

Privatizacija na Britanski nacin. Osamdesetih Thacerova je privatizirala British Steel Board po sljedecem principu: Steel board je imao godisnji gubitak od £640M cca €1 Miliardu u danasnjoj vrijednosti. Zaposljavao je 180,000 radnika. Imenovala je Ian Mc Gregora Amerikanca Skotskog porijekla kao predsjednika Upravnog odbora. Osigurala je drzavne kredite za restruktuiranje. Mc Gregor je u cetri godine od gibitka od £640M doveo firmu u pozitivu od 400M. U procesu je smanijio broj zaposlenih na 60,000. Svi koji su htijeli su dobili otpremnine od €1,500 po godini staza i placenu prekvalifikaciju. Nastavak

VL
ER
Erhard
12:03 21.06.2012.

Sve neprofitabilne celicane su zatvorene a ostale modernzirane s kreditima koje je osigurala vlada. Ovako restruktuirana firma je ponudena iskljucivo fizickim licima za privatizaciju. Svi gradani Britanije su mogli upisati neograniceni broj dionica prema svojim mogucnostima. Visak upisanih dionica se pro rata smanjio na sve upisane dionice. prifitabilna firma je privukla paznju Investicijskih Penzijskih i drugih fondova. Na dan X burza se otvorila s isklicnom cijenom od£1.72 po dionici. Zbog interesa investitora cijena se je vrlo brzo porasla. To je dalo mogucnost malim privatnim investitorima da profitiraju na racun velikh Investicijskih fondova. Isto vremeno je prosirilo dioncarsku bazu na veci segment populacije.

VL
ER
Erhard
12:18 21.06.2012.

Kvrkus, dogmatsk glupost. Stalno nam ispiru mozak tvrdnjom da drzava nije dobar gospodar. Nonsens. Drzava je onoliko dobar ili los gospodar koliko joj politika dopusta. I u privatnom sektoru se zna lose gospodariti. Zato i privatne firme znaju poslovati s gubitkom i idu u stecaj.Osiguranje je vrlo profitabilna grana privrede i ne vidim razloga zasto CO nemoze ostati u drzavnim rukama i godinama puniti proracun. A na drzavi je onda da ta sredstva koristi na najbolji nacin. Kuwait skoro ima vise godisnjih prihoda o KIO (Kuwaitski Investicijski Fond) nego od nafte. Slicno je s Norveskom drzavom.

VL
DU
Deleted user
15:09 21.06.2012.

Samo neka prodaju jer će inače zatrajabati. Manje parazita u javnom sektoru, manje sindikalaca i manje mjesta za uhljebljavanje podobnih.

VL
HA
Hatikvah
15:23 21.06.2012.

Privatizacijom Croatije Osiguranja će se otvoriti nova pandorina kutija korpucije i niza skandala, počevši o skapanju polica osiguranja koje se sklapaju za jedno, a uvjeti osiguranja ne odgovaraju onim ugovorenim uvjetima, pa do zapošljavanja radnika na mjestima za koje su potrebni viša ili visoka sprema, na njima rade NKV ili VKV radnici koji nemaju pojma o poslu ništa, a tu su upali jer je tako vlast i vrhovni očevi naredili. To je samo djelić onog što se radilo i radi i dan danas u ovoj kompaniji koju neke druge privatne osiguravajuće kuće su već odavna isključili kao jednu vrstu konkurencije mada među njima niti ne postoji konkurencija jer su sve osiguravajuće kuće u stalnim kontaktima i dogovaraju svoje položaje na tržištu.

VL
DU
Deleted user
15:26 21.06.2012.

za sve koji plaću za državnim tvrtkama postavljam pitanje kako se zapošljava radna snaga u državnim upravnim organizacijama i državnim tvrtkama npr. hrt, hep, hrvatske šume, hrvatske vode, donedavno ina,... nije li po babi i stičevima i zašto bi bio problem propadanja tih obiteljsko rođačkih tvrtki bio problem svih građana. hrvatskom društvu najviše odgovara model sad gdje je državni aparat mali i jamči samo provođenje prava i zakonitosti dok se privreda zasniva na privatnim korporacijama. pa ti zaposli majstora u svoj obrt koji šarafcigerom hoće farbati parkete.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.