Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 155
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Povratak na članak

SDP: Hrvatska bez rasta BDP-a u 2010.

Osvrnuviši se na razmatranja je li nam EU cilj ili sredstvo, Milanovićje poručio da je oboje, cilj u smislu budućeg zajedničkog odlučivanja, a sredstvo zbog lakšeg ostvarenja ekonomskih ciljeva.

Komentari 81

OB
-obrisani-
10:18 22.11.2009.

Dok je Račan bio na vlasti prosječan ekonomski rast Hrvatske iznosio je 5,18% na godinu. Pod vlašću Kosorice bilježimo pad od 6 posto (-6%). Sapienti sat.

VL
PO
power123
10:28 22.11.2009.

Iako postoje neke naznake da se gospodarstvo odlijepilo od dna, izgled za rast u 2010. predmet je velike nesigurnosti. On će snažno ovisiti o evoluciji strane potražnje za hrvatskim proizvodima i turističkim uslugama, te o dotoku stranog kapitala.

VL
MA
marjanca
10:31 22.11.2009.

profesor, zato, ker so merila na tem sodišču pravniško črno - bela. Meja pa ni. Meja je politično vprašanje. Zato se tudi za odločitev o tem upošteva širši okvir. Veš,manipuliraš z ekonomskimi podatki . Pogoji, ki so jih imele prejšnjeje vlade so popolnioma neprimerljivi z kriznimi, ki so aktualne zdaj. Vem, da nam perejo možgane. Zato pa \"prihajam\" na vaše strani, da si korigiram enostranske informacije.

VL
ZA
zaistinu1
11:26 22.11.2009.

Kjoi glupi zakljuci. Pa najjace zapadne zemlje imaju istu ili vecu krizu nego Hrvatska. Njemacka, Amerika, Irska ,Island. Ne zelim braniti nas nerad i nered ali ova kriza je svjetska recesija.

VL
PO
power123
11:40 22.11.2009.

Svi analitičari najavljuju, a to je rečeno i na današnjoj sjednici Vlade, da se u idućoj godini očekuje rast BDP-a od 0,5 posto. To je svakako dobra vijesti s obzirom na sve ono što nas je zadesilo u ovoj godini.

VL
MA
marjanca
11:45 22.11.2009.

profesor, sodišče v Hamburgu je samo ena izmed pravnih možnosti. Po konvenciji ZN ( ne vem kateri) je reševanje mejnih vprašanj možno na sodišču, z arbitražo, na pogajanjih, in še kje. Vi ste hoteli sodišče, ker tam pričakujete najboljši rezultat.. Mi smo hoteliarbitražo,ker pričakujemo tu najboljšo rešitev. V tem trenutku smo pogajalsko močnejši. Ampak, ali ni vedno tako, enkrat teče pes enkrat zajec? Mislim, da je za relevantno oceno ekonomskih prednosti potrebno vzeti obdobje vsaj 10let.

VL
OB
-obrisani-
07:28 22.11.2009.

Nije problem ono što pišu patriot i EU@Janez. Problem je u tome što je hrvatska vlada pokleknula upravo pred takvim tipovima. Stoga: more je kopno; arbitražu na referendum

VL
MA
marjanca
08:09 22.11.2009.

profesor, mislim,da je za Baltske države vzrok splošna kriza. Prej so imele zelo visoko rast. Malo me presenečajo tvoje navedbe o gosp. rasti prej in potem. Nisem ekonomist, vendar, če primerjam življenje v Sloveniji pred vstopom v EU in potem,, nam je zdaj bolje. Vsa ta leta so vas vaši prepričevali, da je \"sporno\" ozemlje nesporno Hrvaško. Zdaj je ta občutek tako globoko vsajen v vas, da ste zaradi tega travmatizirani do skrajnosti. Lagali so vam o marsičem, ali ni potem upravičen vsaj majhen dvom tudi o tem vprašanju?

VL
CR
crnidzafer
09:12 22.11.2009.

ma predviđali su oni svasta a najaca su im ona predviđanja o pobjedi na izborima....ki djeca su

VL
OB
-obrisani-
09:14 22.11.2009.

Marjanca, ne misliš da su vama isprali mozak? Ako nisu, zašto se Slovenija boji ići na međunarodni sud koji je nadležan za određivanje granice na moru?

VL
OB
-obrisani-
09:18 22.11.2009.

Koliko vama HDZ-ovcima trebaju smanjiti plaću i povećati poreze da biste prestali glasati za HDZ? Capolo, zar nije HDZ predviđao ekonomski rast o 7 posto i pad nezaposlenosti na 7 posto (7+7+7)? Ne zaboravi, sjeti se.

VL
PO
power123
09:23 22.11.2009.

Da bas cemo vjerovati SDP-u? Pa nedavno je Svjetska banka dala izvjesce kako ce nam slijedece godine BDP rasti za 0,5%!

VL
OB
-obrisani-
09:30 22.11.2009.

Dok je SDP bio na vlasti prosječna stopa rasta GDP per capita u Hrvatskoj bila je 5,18%, a pod Kosoricinom vladom bilježimo pad od 6% (-6%). Jasno da kad vlada HDZ rast od 0,5% treba tretirati kao veliki uspjeh (ali pitanje je da li će HDZ čak i to uspjeti ostvariti).

VL
OB
-obrisani-
01:52 22.11.2009.

22.11.2009. u 01:45h glupa evropa je napisao/la: I stvarno mi nije jasno zašto u svoj nick uz naziv svojih mentalnih sposobnosti stavljaš evropa..pa nije valda EU ili evropa kriva ako si ti lud..moraš se dostojanstveno nositi sa svojim limitiranim stanjem duha i pameti..ludost nije ništa strašno za balkanske prilike iako ja to zovem domoljubna retardiranost..

VL
AB
abendblatt
20:21 22.11.2009.

Kad bi poslusali savjete SDP-vog ekonomskog stratega Linica i citav SDP, hrvatski BDP nece porasti u sljedecih 10 godina.

VL
OB
-obrisani-
12:34 21.11.2009.

SDP-HDZ nema razlike kad su bili na vlasti SDPOVCI uništili su brodogradnju i rasprodali sve banke koje je narod sanirao,linić je pun afera a državno odvjetništvo šuti-HDZOVCI su isto puni afera ,HAK,IINA.HŽ itd itd i nek me neko uvjeri da nisu isti i da jedino šta znaju a to je da kradu i pljačkaju!

VL
OB
-obrisani-
12:48 21.11.2009.

Kako čujem morska ruta Izola-T5 če biti osnovna tematika novoga školskoga predmeta od 2012/2013 školske godine \"\"Jedrenje i plovidba vanjka prema otvorenom po novom Slovenskom\"\" u 1 razredu svake slovenske osnovne škole. Na polovini te morske rute Izola-T5 če stajatii boja sa likom Marije Piranske tako da mogu hrvatski vjernici sa čamcima na vesla bez pasoša na hodočašče i molitvu..Hrvatima če Piranski Zaljev biti sličan kao Srbima Gazimestan. Slovenci vjerujemo da čete se svake godine na obljetnicu presude arbitraže masovno čamcima sakupljati na mjestu kod Marije Piranske sa parolom: Ivek je obečal da nečemo dati ni mm mora ali vrageca otišlo je par kilometara ka slovenskome grabežljivome vragu\"..Navodno se Međigorje več užasno boji te konkurencije u Piranskome Zaljevu..

VL
DU
Deleted user
13:15 21.11.2009.

nemamo mi BDPa već dulje vrijeme!

VL
MO
moriturite
13:16 21.11.2009.

druže Milanoviću, nakon one Vaše veličanstvene \"obrane\" hrvatskih interesa u Hrvatskom saboru prilikom glasovanja o hrv-slo sporazumu, bolje bi Vam bilo da šutite.

VL
CR
crnidzafer
10:13 22.11.2009.

sve mi ovo vucemo od 2000 od racana nikako se oporaviti

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.