SDP: Hrvatska bez rasta BDP-a u 2010.
Osvrnuviši se na razmatranja je li nam EU cilj ili sredstvo, Milanovićje poručio da je oboje, cilj u smislu budućeg zajedničkog odlučivanja, a sredstvo zbog lakšeg ostvarenja ekonomskih ciljeva.
Komentari 81
Iako postoje neke naznake da se gospodarstvo odlijepilo od dna, izgled za rast u 2010. predmet je velike nesigurnosti. On će snažno ovisiti o evoluciji strane potražnje za hrvatskim proizvodima i turističkim uslugama, te o dotoku stranog kapitala.
profesor, zato, ker so merila na tem sodišču pravniško črno - bela. Meja pa ni. Meja je politično vprašanje. Zato se tudi za odločitev o tem upošteva širši okvir. Veš,manipuliraš z ekonomskimi podatki . Pogoji, ki so jih imele prejšnjeje vlade so popolnioma neprimerljivi z kriznimi, ki so aktualne zdaj. Vem, da nam perejo možgane. Zato pa \"prihajam\" na vaše strani, da si korigiram enostranske informacije.
Kjoi glupi zakljuci. Pa najjace zapadne zemlje imaju istu ili vecu krizu nego Hrvatska. Njemacka, Amerika, Irska ,Island. Ne zelim braniti nas nerad i nered ali ova kriza je svjetska recesija.
Svi analitičari najavljuju, a to je rečeno i na današnjoj sjednici Vlade, da se u idućoj godini očekuje rast BDP-a od 0,5 posto. To je svakako dobra vijesti s obzirom na sve ono što nas je zadesilo u ovoj godini.
profesor, sodišče v Hamburgu je samo ena izmed pravnih možnosti. Po konvenciji ZN ( ne vem kateri) je reševanje mejnih vprašanj možno na sodišču, z arbitražo, na pogajanjih, in še kje. Vi ste hoteli sodišče, ker tam pričakujete najboljši rezultat.. Mi smo hoteliarbitražo,ker pričakujemo tu najboljšo rešitev. V tem trenutku smo pogajalsko močnejši. Ampak, ali ni vedno tako, enkrat teče pes enkrat zajec? Mislim, da je za relevantno oceno ekonomskih prednosti potrebno vzeti obdobje vsaj 10let.
Nije problem ono što pišu patriot i EU@Janez. Problem je u tome što je hrvatska vlada pokleknula upravo pred takvim tipovima. Stoga: more je kopno; arbitražu na referendum
profesor, mislim,da je za Baltske države vzrok splošna kriza. Prej so imele zelo visoko rast. Malo me presenečajo tvoje navedbe o gosp. rasti prej in potem. Nisem ekonomist, vendar, če primerjam življenje v Sloveniji pred vstopom v EU in potem,, nam je zdaj bolje. Vsa ta leta so vas vaši prepričevali, da je \"sporno\" ozemlje nesporno Hrvaško. Zdaj je ta občutek tako globoko vsajen v vas, da ste zaradi tega travmatizirani do skrajnosti. Lagali so vam o marsičem, ali ni potem upravičen vsaj majhen dvom tudi o tem vprašanju?
ma predviđali su oni svasta a najaca su im ona predviđanja o pobjedi na izborima....ki djeca su
Marjanca, ne misliš da su vama isprali mozak? Ako nisu, zašto se Slovenija boji ići na međunarodni sud koji je nadležan za određivanje granice na moru?
Koliko vama HDZ-ovcima trebaju smanjiti plaću i povećati poreze da biste prestali glasati za HDZ? Capolo, zar nije HDZ predviđao ekonomski rast o 7 posto i pad nezaposlenosti na 7 posto (7+7+7)? Ne zaboravi, sjeti se.
Da bas cemo vjerovati SDP-u? Pa nedavno je Svjetska banka dala izvjesce kako ce nam slijedece godine BDP rasti za 0,5%!
Dok je SDP bio na vlasti prosječna stopa rasta GDP per capita u Hrvatskoj bila je 5,18%, a pod Kosoricinom vladom bilježimo pad od 6% (-6%). Jasno da kad vlada HDZ rast od 0,5% treba tretirati kao veliki uspjeh (ali pitanje je da li će HDZ čak i to uspjeti ostvariti).
22.11.2009. u 01:45h glupa evropa je napisao/la: I stvarno mi nije jasno zašto u svoj nick uz naziv svojih mentalnih sposobnosti stavljaš evropa..pa nije valda EU ili evropa kriva ako si ti lud..moraš se dostojanstveno nositi sa svojim limitiranim stanjem duha i pameti..ludost nije ništa strašno za balkanske prilike iako ja to zovem domoljubna retardiranost..
Kad bi poslusali savjete SDP-vog ekonomskog stratega Linica i citav SDP, hrvatski BDP nece porasti u sljedecih 10 godina.
SDP-HDZ nema razlike kad su bili na vlasti SDPOVCI uništili su brodogradnju i rasprodali sve banke koje je narod sanirao,linić je pun afera a državno odvjetništvo šuti-HDZOVCI su isto puni afera ,HAK,IINA.HŽ itd itd i nek me neko uvjeri da nisu isti i da jedino šta znaju a to je da kradu i pljačkaju!
Kako čujem morska ruta Izola-T5 če biti osnovna tematika novoga školskoga predmeta od 2012/2013 školske godine \"\"Jedrenje i plovidba vanjka prema otvorenom po novom Slovenskom\"\" u 1 razredu svake slovenske osnovne škole. Na polovini te morske rute Izola-T5 če stajatii boja sa likom Marije Piranske tako da mogu hrvatski vjernici sa čamcima na vesla bez pasoša na hodočašče i molitvu..Hrvatima če Piranski Zaljev biti sličan kao Srbima Gazimestan. Slovenci vjerujemo da čete se svake godine na obljetnicu presude arbitraže masovno čamcima sakupljati na mjestu kod Marije Piranske sa parolom: Ivek je obečal da nečemo dati ni mm mora ali vrageca otišlo je par kilometara ka slovenskome grabežljivome vragu\"..Navodno se Međigorje več užasno boji te konkurencije u Piranskome Zaljevu..
nemamo mi BDPa već dulje vrijeme!
druže Milanoviću, nakon one Vaše veličanstvene \"obrane\" hrvatskih interesa u Hrvatskom saboru prilikom glasovanja o hrv-slo sporazumu, bolje bi Vam bilo da šutite.
sve mi ovo vucemo od 2000 od racana nikako se oporaviti
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Dok je Račan bio na vlasti prosječan ekonomski rast Hrvatske iznosio je 5,18% na godinu. Pod vlašću Kosorice bilježimo pad od 6 posto (-6%). Sapienti sat.