Reagirala sam iz revolta, mi se na Braču ne odričemo antifašističke prošlosti
Vukušić: Misa na Bleiburgu održat će se jer je dogovoren model komemoracije s crkvom u Austriji. Umjesto biskupa, misu će voditi svećenik. Sve drugo ostaje isto
Komentari 181
Ja sam bracanin i volim njegovu herojsku antifasisticku povijest. Volim i hrvatsku,sudjelovao sam aktivno u domovinskom ratu. Ne volim ustase. Zasto se ne komemoriraju zrtve sa Sutjeske!? To su bili sve mladi ljudi,uglavnom dalmatinci,antifašisti! U Nereziscima je još uvijek,zacudo,spomenik ubijenoj curi i momku od niti 20tak godina od strane ustasa.Kome su oni sta skrivili!? Di je komemoracija za njih!? Primitivci su diljem braca uklonili i oštetili niz antifasistickih spomenika,zato,jedno velikoooo bravo za gradonacelnicu!
Evo kako paraziti troše novac poreznih obveznika i čime se bave...
Na ovom forumu čak 90% "komentatora" nikad u životu nisu izlistali nijednu svjetsku enciklopediju, da bi saznali što je neporeciva povijesna istina, koju priznaje čitav demokratski svijet.
Svake godine PBV šalje svim županijama, gradovima i općinama molbu za donaciju i tako se pokrije oko 30% ukupnog doniranog iznosa ... u Hrvatskoj je 428 općina , 127 gradova, 20 županija ... a imamo i pokroviteljstvo države ... možemo li malo razmisliti i o ovome, koliko novca se svake godine troši na ovakvu komemoraciju i kome sve ne odgovara promjena načina komemoriranja žrtava?
Civilizirana žena 21. stoljeća.
– Umjesto biskupa, misu će voditi svećenik. Sve drugo ostaje isto – objasnio je Vukušić. Kako meni izgleda Sjetio se crkvni vrh ili je stiglo iz Rima da nebi ispalo to tako do jučer ne samo da su pedofili zlostavljačiljači dijece nego se mole bjesomučno bez prestanka za naciste i stradale zločince iz drugog svjetskog rata te ih posebno veličaju samo kao jedine žrtve ..
molim da ne plasite Ustase jer ce pobic u Argentinu.i ovako nas je malo
Ne vidim razloge zbog kojih bi se u financiranje komemoracije trebali ukljucivati gradovi, opcine i županije. Svatko tko želi ici na komemoraciju može sudjelovati i u njenom financiranju. Zašto bi netko placao nešto sa cime ne želi imati veze?
Podržavam gradonačelnicu. Da barem takvu imamo u ZG.
Pa i imaju samo tu prošlost.
Boli me briga
Uz ovakav narod (mislim na komentare), kome treba budućnost?
Da li su ubijeni nevini? Vjerovatno jesu, ali........Ovdje se ne odaje pjatet nevinim žrtvama nego se revitalizira i oživljava ustaštvo! Nazivati Pavelića i njemu slične domoljubima i patriotima je čin veleizdaje, isto kao što su i sami bili, a iste te suditi za veleizdaju Hrvatske. Odavanje pjateta nevinim žrtvama je jedno, a ovo.........Pročitajte malo Rasni zakon NDH! Uspoređivati se sa time kako se revitalizira četništvo u Srbiji.......ma svi takvi koji revitaliziraju ustaštvo i četništvo su sramota ljudskog roda.
ok,stvarno to nije bilo ljudski,ali samo ubijstva nevinih-djece,po meni-bio je rat.Drugo da li bi ti isti onda isto tako trebali držati mise za sve nevine starce i djecu koji su ubijeni u ovom domovinskom ratu-nevini
Bravo, kapa do poda....normalno, civilizirano razmišljanje...
Suluda hrvatska država se odriče pobjedničke vojske te komemorira poražene naciste, njihove sluge i domaće izdajnike. Koje smo mi budale, kad smo dopustiuli, da nas drugi gledaju kao neofašiste.
Bravo za gradonačelnicu! U civiliziranim društvima ustaški krkani nisu dobrodošli.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Čemu članak za člankom o temama koje siju podjele, govor mržnje, beznađe...Staviti kao udarnu ovu prastaru vijest da nije možda namjerno, u svrhu gore navedenoga? E novinari, novinari. Judine škude.