Reagirala sam iz revolta, mi se na Braču ne odričemo antifašističke prošlosti
Vukušić: Misa na Bleiburgu održat će se jer je dogovoren model komemoracije s crkvom u Austriji. Umjesto biskupa, misu će voditi svećenik. Sve drugo ostaje isto
Komentari 181
kako cudno izgleda ovaj gradonacelnik Supetra
ovo je samo dokaz da se i dalke zapošljava po partijskoj liniji. Nismo se daleko makli od komunizma.
Pitanje samo za tzv. antife, progresivce... Hrvatska Vojska je trebala pobiti vojnike tzv. rsk koji su zarobljeni, ili su se predali u Oluji i Bljesku? Ja mislim da ne, a vi?
Ako ste stvarni i humani antifašisti, onda iziđite iz pokradenih židovskih kucća, posjeda i vratite ih vlasnicima!
"Reagirala sam iz revolta, mi se na Braču ne odričemo antifašističke prošlosti". Vi pripadate toj prošlosti. Imate skučen pogled na svijet i povijest.
DUvaj@ NDh je bila samo genocidna kod ttita i titića., partizana. Mada to ne opravdava, ali 3x više zločina počinili partizani i četnici. Molimo arhivu, a do tada zavežite već jednom sa tim lažima. Igor Vukić, amrička židovka Esther Gittman,, itd... su svoje rekli odnosno rekli istinu.
da sam rođen u ono vrijeme i ja bih bio domobran kao i moj otac i večina hrvatskog naroda a ova baba neka blebeće Bleiburg če mo financirati mi Hrvati a takozvani antifašisti bi da se ne govori o njihovimim zločinima i njihovom fašizmu
Jadna ona, a još veća bijeda onih koji je biraju!! Nisu li pokvarenjaci Arsenije i Lovre, ta dba drugara, isto sa iste stijene. Bijednici, u što god ih dotakneš.
A ružna li je. Ne bi je mrknuo za brdo karamela, kilometar čajne i pet stolitra pive.
Što arsenie bauk kaže na svoju ljubavnicu...budete vidjeli kako će napredovati u sdpejskoj hijerarhiji. arsenije je ponosan na nju.
Bračani su ginuli na Sutjesci a osvećivali se u Hercegovini. Bit će zanimljivo kad se sazna tko je palio fratre po Hercegovini i činio zvjerske zločine nad nedužnim stanovništvom. Brač se boji istine i zato bježi od Bleiburga.
Pripadnici bivšeg jugoslavenskog komunističkog režima u Hrvatskoj šire mržnju i netoleranciju. Sad im je i misa za nevine pobijene ljude problematična. Civilizacijsko dno dna.
gradonačelnice Supetra Ivane Marković od 29. studenoga prošle godine, ---------------------------------------------- šta očekivbati od potomka udbaša nego da tupi ono što su tupili udbaši i četnici.
nema rasprave s crvendaćima. A niti bi oni raspravljali s nama. Hrvatska je zemlja napola, bila i bit će.
Mislila si valjda reci 'komi-fasisticke'proslosti.
od toliko antifasizma bi se i fasizam posramio drugarice. upravo povampireni antifasisti ne samo kod nas nego i u svijetu provode fasizam.
Antifašisti udruzeni sa Srbskim partizanima,ubijali svoje Hrvatski Narod.
Ma ti slavi komuniste, u tvom kraju je u antifašističkoj borbi poginulo nekoliko stotinu a od tih koje slaviš je na desetine tisuća, nedužnih Hrvata poginulo.
Koliko daleko je Brač od Dubrovnika?.... pitam radi toga što su partizani u Dubrovniku nakon rata odveli dio uglednih ljudi ( civila) i postrijeljali ih na otočiću, jel se zvao Daksa ili slično.... prijatelj iz policije bio mi je tamo na nekakvom očevidu, malo malo pa ih iskopaju....
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Aktom o bezuvjetnoj predaji njemačkih OS ali i svih vojski pod njemačkim nadzorom (svih onih koji su se borili na njemačkoj strani) određeno je da se predaja mora obaviti do 23:01 sati 08. 05. 1945. i to onim savezničkim jedinicama i zapovjedništvima s kojim se do tada bilo u borbenom kontaktu, a to znači da su se i njemačke i kvislinške snage koje su se u to doba zatekle na prostoru Jugoslavije trebale predati, jugoslavenskim partizanima (http://www.historylearningsite.co.uk/world-war-two/world-war-two-and-eastern-europe/the-act-of-military-surrender/). Nastavkom ratnih djelovanja do 15.05.1945., pripadnici OS tzv. NDH, ali i Kozaci i Čerkezi, Četnici i drugi kvislinzi, su se, temeljem odredbi međunarodnog ratnog prava prevele u status odmetnika, boraca izvan zakona („franktirera“), na koje se odredbe tog prava ne primjenjuju. Na tu činjenicu, prema svjedočenju ustaškog pukovnika Danijela Crljena, ustaško-domobranske snage upozorava domobranski general Tomašević (http://shp.bizhat.com/D.Crljen.html). Poštujući odredbe navedenog akta Britanci nisu prihvatili predaju tih kvislinga i isti se nisu mogli smatrati ratnim zarobljenicima. Na samom Bleiburgu je bilo nekoliko mrtvih, a pogubljenja su se događala nakon toga na području Jugoslavije.