Reagirala sam iz revolta, mi se na Braču ne odričemo antifašističke prošlosti
Vukušić: Misa na Bleiburgu održat će se jer je dogovoren model komemoracije s crkvom u Austriji. Umjesto biskupa, misu će voditi svećenik. Sve drugo ostaje isto
Komentari 181
Još jedna novokomponirana antifašistkinja, koja ne zna da ovo više nije jugoslavija.Fuj.
Gospoja gradonacelnica zeli postat popularna preko zrtava u blajburgu, kao i mnogi politicari prije nje, umjesto da zasuce rukave, i radi posao koji treba radit, od problema brackog vodovoda, otpada i puno drugih vaznih pitanja , dali je mozda postavila pitanje trajektnih linija koje muce njene gradjane
Antifašisti;Mao ce Tung,Staljin,Tito...pobili više svojih ljudi nego što su im Hitler i Japan pobili.
ova komunjara iz sela supetar koji broji 4000 stanovnika kaže da se ne odriče komunizma koji su zločinci udbaški i partijaški proglasili antifašizmom. pobili su oko milijun nedužnih hrvata i hrvatica i njihove djece samo da bi ih opljačkali ili da bi zaplašili da se govori istina o komunističkim zločincima na čelu s jednim od najvećih zločinaca na svijetu druga pedofila tita. strašno kako su i dan danas krvoločni ti nasljednici tita i četnika s kokardama i od 45 'prerušene u titovu crvenu armiju s krvavom petokrakom. nećete još dugo lopovi prerušeni u antifašiste. sudiće se i vašoj djeci jer su i oni produžili tu lopovsku i zločinačku ideologiju zvanu komunizam.
Još jedna "mlada partizanka bombe bacala". A ništa, dabogda joj u obitelji završili pravedno kao na Bleiburgu, i bili nedužni ko partizani.
a jesi reagisala
ovo je ono o čemu pričam,prostor u medijima dat je totalnim ridikulima koji su povijest učili iz sanu knjiga kako bi hdz sa škegrom na čelu ispao manje lopovski u odnosu na ove. koja prava a koja kriva strana. kakoo sssr može biti prava strana kad su prvi krenuli s masovnim zločinima protiv nepoćudnih nacija.tako su 1932 umjetno izazvanom gladi istrijebili 7 milijuna ukrajinaca, između 1937 i 1938 poduzeli su niz operacija protiv manjina u sovjetskom savezu te smaknuli 120 000 poljaka, 17 000 latvijaca,između 20 i 50 000 grka, 42000 njemaca i 40 000 korejaca. u čemu se hitlerovo komadanje češke ,pripajanje austrije,otimanje memela litvi i ultimatum poljskoj razlikuju od staljinove okupacije baltičkih država,ultimatuma finskoj i komadanja rumunjske. zašto kpj nije digla ustanak protiv italije kad su ovi okupirali istru i kvarner 1920. je li na pravoj strani bila bjelorusija koja je kraj rata dočekala kao zgarište i grobnica s milijun i pol mrtvih ili danska koja je kapitulirala za jedan dan i rat završila s par tisuća mrtvih. kako su ,,antifašisti,, u danskoj postupali s policajcima,kraljevskom obitelji koji su do svibnja 45 bili uz naciste .zna li dotična ,,antifašistkinja,, kako se italija odnosi prema filozofu giovaniju gentileu koga su ubili partizani 1944 godine, prema diviziji acqui koju su 1943 u grčkoj smaknuli njemački ss ovci. je li čula za hasu von mountenfela ,njegovu ulogu u njemačkoj do 1945 i nakon 1945.na kojem mediju u hrvatskoj se mogu naći ove činjenice.
Jos jedan zivi mrtvac
"Reagirala sam iz revolta, mi se na Braču ne odričemo antifašističke prošlosti". Vi pripadate toj prošlosti. Imate skučen pogled na svijet i povijest.
Dobro je da se zna sto ko misli mi hrvati zivimo u zabludi stoljecima.
Što je ekipa koljača radila na Bleiburgu 1945!?Išli na teferič?
Ovoj k'o da je caca Habulin.
Zašto političari u Hrvatskoj uvijek govore mi. Tko je gradonačelnica i tko joj daje pravo u ime stanovnika otoka Brača. Svojim stavom je pokazala da ne razumije povijest i nadam se da joj to građani koje predstavlja neće zaboraviti. Zamislitete da u Njemačkoj neko slavi oslobođenje Berlina( oslobodila ga Crvena armija uz nezabilježenu brutalnost).
hvali se zločincima druga tita i partije
Tamo su mi ubili strica , a oca zarobili, rođen 28. i imao 17 god. Slučajno preživio križni put koji je trajao skoro dva mjeseca, pješice su išli i vođeni kroz Pupovčeva sela gdje su kamenovani i ubijani bez razloga.Pričao mi je detalje koji nisu za javno objavljivanje, bio je to pokolj kako na Bleiburgu tako i "jugoslavijom". Danas udbaši i njihov okot relativiziraju te strašne zločine. Gledam ih u svim strukturama vlasti i mi Hrvati tu ništa ne možemo napraviti. Jednih nije briga a drugi su na vlasti i bezumno se bira taj prokleti boljševički okot, jer neuk i zao narod...
Sto to znaci:"mi se na Bracu ne odricemo antifasisticke proslosti"? Ocito,da se ponose na zlocine,koji su "antifasisti"pocinili.
Prestanite više s floskulama. Svi normalni ljudi nisu ni fašisti, a bome ni "antifašisti". Prestanite više s glupostima. Dosta nam je i fašizma i komunizma. Nismo ni jedno ni drugo. Živjela sloboda i demokracija.
ja bi vas gradonačelnice milijunskog grada Supetra doveo na Hudu Jamu i tamo vam čitat poimence svaku ubijenu osobu,spol,godine i način ubojstva,,,a onda od jame do jame do i zadnjeg stratišta koje su partizani napravili 45-53.....kad bi završili stekli bi uvjete za mirovinu a možda bi promjenili mišljenje o partizanima
naravno da se ne odričete svojstava koljača, to je jedna od predispozicija da se ostane na vlasti..zadnjih 75 godina.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Zagovaranje bilo antifašizma bilo ustaštva, stavljanje na bilo čiju stranu, danas služi za razdor među našim ljudima. Imamo suvremenu RH i njoj treba pokloniti svu pažnju.