Krstičević: Stavit ćemo dokumente da se vidi tko je što govorio
Premijer je kazao da američkog veleposlanika Kohorsta nije upitao kako to da posao nije zaključen
Komentari 104
Na kraju ostaje gorak okus. Vrlo ružno je da je Predsjednica Kolinda Grabar Kitarović izravno optužila američku diplomaciju da lažu i da nikakav službeni dokumenti iz SAD-a nije došao u njezin ured. Takav stav prema službenoj američkoj politici je iznenađujući kod predsjednice i izuzetno šteti Hrvatskoj. Za ministra Krstićevića je jasno da je osobno mutio s ovim poslom a da uopće nije sposoban razlikovati što se desilo, a i on je optužio američkog ambasadora za laži jer ministarstvo po ministru nije primilo nikakav dokument o isporuci aviona od SAD-a. Svoju nesposobnost i svog tima pokušao je prikriti lažima da dokumenata nema. Predsjednik vlade Plenković je očito poklonio povjerenje nesposobnom ministru i priklonio se predsjednici da nikakvi dokumenti nisu došli u Hrvatskoj od strane SAD-a. Na svoju i našu nesreću.
sto je to? sve krivo a niko kriv nije hrvatska
Nemeže to tako, plačko Krstičević zvan cendravi je ljut. Sad će Ameri vidjeti kako je ući u sukob sa takvom intelektualnom veličinom i strategom.
Sve vladine izjave su priče za malu djecu. Čim su postojale i najmanje sumnje i upozorenja sa američke strane,, trebalo je reći Izraelu da će se početi pregovarati i ući u trgovinu, kada stvari budu jasne. a ne ugovarati "mačkaka u vreći". Vjerovati "prijatelju i savezniku" Americi običava biti skupo.
Nije mi drago, bijesan sam. Vrijeme curi. Približavaju se izbori. Kako ih je prošla volja za kupovinom INA-e, polako ih prolazi volja i za avionima. Sada dolazi vrijeme kupovine glasova, a oni su ipak najvažniji.
Ma da skratimo ovo. Krsticevicem za premijera ili predsjednika.
Lažima je branila Krsticevicev fijasko...Amerikanci su osobno Kolindi donijeli dokument za koji ona tvrdi da ne postoji...Kolinda Grabar-Kitarovic ne želi odgovoriti na pitanja vezana uz nabavku višenamjenskih borbenih aviona, i to nakon što je postalo jasno da je lagala hrvatskojjjj javnosti kada je rekla da nije postojao tzv. non-paper dokument
Stavit ću sve dokumente! Gdje? Ajde pliz daj jednu rečenicu od početka do kraja...ono, da ima smisla...ako treba, može i čitanjem s papira...
Besramno lagali i o borbenim avionima........... Najsvježiji je primjer svakako slucaj propale kupovine borbenih aviona F-16 od Izraela. I HDZ-ov ministar obrane Krsticevic i predsjednica Kolinda Grabar-Kitarovic, na tu funkciju izabrana kao kandidatkinja HDZ-a, tvrdili su da ne postoji nonon paper, neslužbeni dokument kojim su Amerikanci upozoravali da Izrael nece dobiti suglasnost za prodaju modificiranih aviona F-16 Hrvatskoj. ....... objavom dvaju mailova koje je primio Krsticevicev pomocnik dokazao da su Amerikanci višestruko upozoravali MORH na vrlo izglednu propast posla, objavljeno je da je u MORH-u o tim mailovima održan i sastanak te da ne postoji nacin na koji Krsticevic to nije mogao znati, a da je Kolindi non paper, dakle dokument za koji tvrdi da ne postoji, americki ataše donio na Pantovcak. Krsticevic i dalje tvrdi da nije imao pojma ni o cemu, plasira pricu da je u MORH došlo tisuce emailova i pokušava ih relativizirati, a Kolinda šuti. .....
Dok rvacko srce toče sve bum včinil da rvacki narod aviona dobi i da mi planet 9 Bog blagoslovi.
Koji bijednici vode ovu jadnu državu.
Ova je tema užasno naporna. Ono o čemu bi se eventualno moglo govoriti jest politička odgovornost zbog toga što predsjednica i ministar nisu predvidjeli veto SAD-a. A mogli su. Jer Trump je odmah rekao "Amerika first" i time je njihovaa politika prema NATO, EU pa i HR, stubokom primijenjena. Da su prije godinu dana, mene pitali, rekla bi im da je američko odobrenje neizvjesnije nego prije dvije-tri godine. Ovako se uljuljati, pa to su amateri a ne ozbiljni političari. No, to znamo ionako, ne treba ove afere koja to i nije. Pravo pitanje koje treba postaviti u Saboru jest LNG terminal u Krku. Taj terminal zagovara USA jer ima interes prodavati nam ukapljeni plin po većoj cijeni od ruskog. I k tome još taj neekološki dopremati na neekološki način. Suluda ideja s gledišta očuvanja okoliša. No, naša predsjednica se za to zalaže. Ne bi li se umilila Trumpu. Raditi na štetu vlastite zemlje, očito je, nije dovoljno za umiliti mu se. Trump, care!.
Motoooriii.... Avioooonnnniii.... booorbbeeennniiii zraaakkkoooplloooviiiiii
Ovo samo pokazuje kompetentnost vrha RH u ugovaranju i dogovaranju ozbiljnih poslova u svijetu.Naši su se "stručnjaci" dokazali u cestogradnji u svijetu nakon što su "uspješno i kvalitetno" izgradili HR autoceste.Naravno tada je HR Vlada "Kalmeta" plaćao iz državnog proračuao "koliko treba" i kome treba. Gdje su danas "stručnjaci" koji su vodili HIDRU,VIJADUKT.KONSTRUKTOR,DALEKOVOD,OPŠIVAČ....... i nemogu u svijetu ugovoriti NIJEDAN posao.Firme krepale milijarde nestale. Sve vam je to isto, KING itc novac zaradio doma ali nikako vani ne može! ZAŠTO ?????
Ne trebaju nam dokumenti kako bi vidjeli tko je što govorio - izjave smo vidjeli i čuli. Krstičević je dokumente proglasio tajnima, one koji su traženi kao dokaz da je govorio istinu. Iz svih koje smo do sada vidjeli ispada da je bezočno lagao, ne samo on nego i premijer i Kolinda. Dakle, nije najveći njihov krimen nesposobnost i tko zna kakvi sve dealovi s izraelskom stranom, već notorno laganje hrvatskoj javnosti u lice. Lažovčinama nije mjesto u politici nego na političkom odlagalištu otpada.
ja bi njima svima ukinuo azil
Žalosno je da RH i naša predsjednica podržavavaju apartheid državu Izrael. Fijasko sa F16 je dobra lekcija našoj diplomaciji da nisu dorasli prefriganim zidovima koji su nas u ovom slučaju htjeli nasamariti. Gospodin Kristicevic je bio dobar vojnik ali je los biznismen.
Jasno, glasno i vidno izrečeno o jasnom i vidno objavljenom dokumentu u kojem se jasno i bez iznimki navode pravila prijenosa tehnologija od strane SAD. Za ozbiljne i imalo odgovorne sudionike u procesu diskusija je završena, a za sustav komumanipulacija, obmana, laži i samohvala proces se provlači i zalazi u fazu idiotarija
3 aviona ili 5 ili 10 ne mogu obranit drzavu vec narod i branitelji i tu triba investirat. Sa ovim Hrvataska nije izgubila nista , rekli smo ko nezna proslost nevidi ni buducnost zato ne triba analiza .
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
to Krle...Ševa od Malnara je za tebe Einstein