Pupovac nije dobio čestitku, jer je adresa napisana na - ćirilici!
Pupovcu je čestitku poslala beogradska nevladina organizacija "Naša Srbija", a Hrvatska pošta ju nije uručila zato što je u Hrvatskoj službeno pismo latinica.
Komentari 95
Hrvatska ovih dana u top vijestima: pupavac, perković, šegon...ili je sezona kiselih krastavaca pak to rabite ili smo uistinu kako zoky reče:"slučajna država"!?
Ako mu se ne svidja,neka seli u srbiju.
Budala nikada malo... i na jednoj i na drugoj strani. Ne zna se ko je veca: ili oni sto salju za Hrvatsku postu na cirilici ili oni sto, vec kad tako nesto i stigne, prave od toga senzaciju.
krsniks pa pošalji pismo u new York sa ćiriličnom adresom, baš me zanima hoće li stići
dakle, ti mrziš arape ako ne znaš njihovo pismo jer u čemu je za mene razlika između ćirilice bilo čije varijante, grčkog pisma, židovskog pisma i kineskog pisma dakle, morao bi ih sve znati da ti ne kažeš da nekogekog od njih mrzim, ha biseru
Mislim da je uz malo dobre volje pismo moglo biti uručeno iako nije striktno po pravilima UPU-a. No Hrvatska pošta ima i druge bisere.Za vrijeme domovinskog rata,ako bi neki Hrvat pokušao poslati pismo iz tkz. SAO Krajine,negdje na područje pod jurisdikcijom Republike Hrvatske,da javi da su dobro,loše,da pokušava doći ,da je taj i taj u logoru ili slično,takva pošta je dolazila bez problema preko Mađarske u Zagreb i po nalogu tadašnjeg direktora Mate Peraka i ministra prometa Ivice Mudrinića ,bila je uništavana po službenoj dužnosti. Komunikacija između Hrvata sa područja tkz. SAO Krajine i ostalog dijela Hrvatske bila je onemogućena sve do kraja "Oluje". Da li je to bilo tada najbolje riješenje sad je pitanje???
mogli su napisati "neispravna adresa" a ne "zabranjeno". ista stvar, ali europski uljuđenije.
hehe, reciprocitet, ovde je sluzbeno pismo cirilica, vracamo svaki papir na latinici, uzgred sve mora biti prevedeno jer ovo preliva pjat, koci vlakove, rusi ceste, truje pomidore i kukumare...mada vasu uglastu glagoljicu bi morali primati, jerbo nasa deca posle azbuke uce ono, az, buki,vjedi...i ko ce meni objasniti da ume citati hr. glagoljicu a ne i cirilicu? bruka, pavelicev zakon, komplex, pitaj Boga sta je.
Nisu znali kome poslati jer je pisalo na ćirilici, ali su znali kome vratiti?
Ne mogu vjerovati koju ste vuke..inu napravili od drzave, i kakve zatucane institucije imamo. U zeljeznom dobu su bili moderniji od ovih. Gospon Pupovac, skuzajte u ime nas normalnih i civilnih Hrvata iz Dijaspore.
koja smo mi tuga od države.... ili "države"
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
želiš reći da sam ja polupismen jer ne znam ćirilicu i da bi je morao učiti da ti ne misliš da mrzim srbe jer ne znam ćirilicu btw, mrzim li onda i ruse kad ne znam ćirilicu i mrzi li li Nijemac bugare koji ne zna ćirilicu