Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 161
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
'Zabranjeno'
Povratak na članak

Pupovac nije dobio čestitku, jer je adresa napisana na - ćirilici!

Pupovcu je čestitku poslala beogradska nevladina organizacija "Naša Srbija", a Hrvatska pošta ju nije uručila zato što je u Hrvatskoj službeno pismo latinica.

Komentari 95

DU
Deleted user
19:57 23.01.2014.

želiš reći da sam ja polupismen jer ne znam ćirilicu i da bi je morao učiti da ti ne misliš da mrzim srbe jer ne znam ćirilicu btw, mrzim li onda i ruse kad ne znam ćirilicu i mrzi li li Nijemac bugare koji ne zna ćirilicu

VL
DU
Deleted user
11:40 23.01.2014.

Hrvatska ovih dana u top vijestima: pupavac, perković, šegon...ili je sezona kiselih krastavaca pak to rabite ili smo uistinu kako zoky reče:"slučajna država"!?

VL
RP
rade.pranjic
14:17 24.01.2014.

Ako mu se ne svidja,neka seli u srbiju.

VL
DU
Deleted user
11:42 23.01.2014.

Budala nikada malo... i na jednoj i na drugoj strani. Ne zna se ko je veca: ili oni sto salju za Hrvatsku postu na cirilici ili oni sto, vec kad tako nesto i stigne, prave od toga senzaciju.

VL
DU
Deleted user
19:19 23.01.2014.

krsniks pa pošalji pismo u new York sa ćiriličnom adresom, baš me zanima hoće li stići

VL
DU
Deleted user
20:05 23.01.2014.

dakle, ti mrziš arape ako ne znaš njihovo pismo jer u čemu je za mene razlika između ćirilice bilo čije varijante, grčkog pisma, židovskog pisma i kineskog pisma dakle, morao bi ih sve znati da ti ne kažeš da nekogekog od njih mrzim, ha biseru

VL
ZE
zelenakrava
09:21 23.01.2014.

Mislim da je uz malo dobre volje pismo moglo biti uručeno iako nije striktno po pravilima UPU-a. No Hrvatska pošta ima i druge bisere.Za vrijeme domovinskog rata,ako bi neki Hrvat pokušao poslati pismo iz tkz. SAO Krajine,negdje na područje pod jurisdikcijom Republike Hrvatske,da javi da su dobro,loše,da pokušava doći ,da je taj i taj u logoru ili slično,takva pošta je dolazila bez problema preko Mađarske u Zagreb i po nalogu tadašnjeg direktora Mate Peraka i ministra prometa Ivice Mudrinića ,bila je uništavana po službenoj dužnosti. Komunikacija između Hrvata sa područja tkz. SAO Krajine i ostalog dijela Hrvatske bila je onemogućena sve do kraja "Oluje". Da li je to bilo tada najbolje riješenje sad je pitanje???

VL
BL
blackbird
09:02 23.01.2014.

mogli su napisati "neispravna adresa" a ne "zabranjeno". ista stvar, ali europski uljuđenije.

VL
DP
Dule Pacov
10:17 23.01.2014.

hehe, reciprocitet, ovde je sluzbeno pismo cirilica, vracamo svaki papir na latinici, uzgred sve mora biti prevedeno jer ovo preliva pjat, koci vlakove, rusi ceste, truje pomidore i kukumare...mada vasu uglastu glagoljicu bi morali primati, jerbo nasa deca posle azbuke uce ono, az, buki,vjedi...i ko ce meni objasniti da ume citati hr. glagoljicu a ne i cirilicu? bruka, pavelicev zakon, komplex, pitaj Boga sta je.

VL
Avatar messerschmidt
messerschmidt
08:14 23.01.2014.

Nisu znali kome poslati jer je pisalo na ćirilici, ali su znali kome vratiti?

VL
Avatar sayla 007
sayla 007
07:25 23.01.2014.

Ne mogu vjerovati koju ste vuke..inu napravili od drzave, i kakve zatucane institucije imamo. U zeljeznom dobu su bili moderniji od ovih. Gospon Pupovac, skuzajte u ime nas normalnih i civilnih Hrvata iz Dijaspore.

VL
Avatar ludi kekec
ludi kekec
22:51 22.01.2014.

koja smo mi tuga od države.... ili "države"

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.