Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 161
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
'Zabranjeno'
Povratak na članak

Pupovac nije dobio čestitku, jer je adresa napisana na - ćirilici!

Pupovcu je čestitku poslala beogradska nevladina organizacija "Naša Srbija", a Hrvatska pošta ju nije uručila zato što je u Hrvatskoj službeno pismo latinica.

Komentari 95

GU
gustirna
09:32 23.01.2014.

ovo je cista provokacija jer doma u srbiji se srame cirilice i sve vise pisu latinicom.srpska posla.

VL
DU
Deleted user
09:04 23.01.2014.

nemam ništa protiv ćirilice, ali pravila su pravila... neka probaju poslat pismo u ameriku s adresom napisanom po Vuku

VL
Avatar Azriel
Azriel
09:10 23.01.2014.

kad smo kod čirilice, sjećam se jedne prepirke u tadašnjoj JNA 87 godine... Kompić iz Valpova i ja, smo se prepirali sa jednim iz Rume (Srbin) o latinici i ćirilici. Nije tu bilo nacionalizma, nego kak je čirilica komplicirana, i kak ju znamo pročitati donekle ak je pisana štampanim slovima, no dok je u pitanju rukopis sa pisanim slovima nema šanse da ju pročitamo. Naravno da smo od ovog iz Rume dobili po nosu kak smo nepismeni i ovo i ono.... Elem pošalje njemu cura pismo pisano ćirilicom, i on je kriomice od nas dvojice tražio među vojskom tko mu to zna pročitati... Naravno kad smo saznali, uhvatili smo ga rendati danima i zabavljati na njegov račun... Poanta priče je neka komšije prvo pometu ispred svojih vrata a onda neka prigovaraju nama....

VL
ZD
zdepar
09:07 23.01.2014.

a da je bila napisana na kineskom

VL
Avatar Domaće je bolje
Domaće je bolje
11:59 23.01.2014.

Ovo je očito krivično djelo i to sa umišljajem.A znali su da je zabranjeno;jer su mogli i elektonskom poštom izmijeniti uslugu.Još kaže:"moglo se reći da je adresa nepoznata",mi smo Hrvati i ne znamo lagati kao vi Srbi-Država i njeni propisi se moraju pošzivat bez obzira kako se ti zvao.Obnavljanje "Skupštine u Sremskim karlovcima"je davno prošlo,jer iz dana u dan samo rovariš po Hrvatskoj,sram te bilo.

VL
Avatar Nexus
Nexus
09:38 23.01.2014.

Isto bi se desilo da je pismo kojim slucajem poslano iz Kine i sa adresom na kineskom .

VL
AP
apolon
11:40 23.01.2014.

Meni je jasno da je bolna spoznaja u mnogim glavama da Jugoslavije Više Nema niti će je biti a da vas "razveselim" po mome skromnom mišljenju slično će se desiti i sa ćirilicom! Zašto? Mnogi narodi kroz povijest bili sunogi narodi kroz povijest bili su primorani uskladiti svoje stečene norme sa onima koje je sam život verificirao,tako smo se i Hrvati polako odrekli glagoljice u korist progresije, najbolje se to danas vidi na primjeru Ruske Federacije , njenih, najvećih gradova, gdje jest ćirilica u svakodnevnoj upotrebi ali latinica neumitno povećava svoj prostor... jer sam život tako diktira!!!

VL
DU
Deleted user
19:26 23.01.2014.

a kad se već ne razumijemo, onda je najbolje ići sa engleskim, jer svaka pošta na svijetu prihvaća engleske adrese, vjerojatno 95% naših poštara ne zna ćirilicu, niti ju je dužno znati, niti je ona na programu naših škola

VL
SJ
Sve je uzalud
09:04 23.01.2014.

...........pa naravno.........treba službenog prevoditelja....................

VL
DU
Deleted user
19:21 23.01.2014.

uostalom, ne znam ćirilcu, da sam poštar uistinu ne bi mogao takvu čestitku uručiti

VL
BO
bojnik
21:17 23.01.2014.

Bravo posta!

VL
TO
tomicro
16:03 23.01.2014.

Pupovac,gospon te nebum zval cedo,ti si provokator teski. Kaj se mene tice vrati se u svoju Srbiju zavijeke,vijekova cetnice... I ne dolazi nam nikad vise da nam pamet solis,niti ti,niti tvoji naredjeni..Nikad vise,a u EU bu Srbi kad RH to dozvoli. Prvo odstetu da platite za sve nase poginule branitelje i civile i za 40% razrusene Domovine. Prije toga sam sanjaj da bute u EU,cetnici!

VL
AR
arjavas
16:56 23.01.2014.

Sramota , kaj nisu mogli naći nekoga ko zna čirilicu . Da je pismo poslano iz Rusije dali bi i onda bilo vračeno ? Sumnjam da bi u nekoj zapadnoeuropskoj zemlji vratili pismo napisano na čirilici .

VL
VE
Veljko
17:37 23.01.2014.

Srbi nisu krivi sto koriste dva pisma,i vrlo je moguce da mu je neko ne razmisljajuci o nepismenosti postara,napisao adresu na cirilici.Ja sam Srbin,i nikad u zivotu ne pisem na cirilici,ali sigurno ne bih bio toliki seljak da se opterecujem glupostima i da sam postar vratim komsiji Hrvatu pismo nazad, zato sto je u Srbiji sluzbeno pismo cirilica.Bilo bi me sramota.Ej bre,zalosno je to.

VL
KR
krsniks
18:59 23.01.2014.

interesira me kad amerikanac ili englez, posalje pismo u kinu ili japan, dali to pismo isto tako nebude isporuceno primaocu, obzirom da je tamo sluzbeni jezik japanski i kineski sa njihovim da ih nazovem hijeroglifama. cesto saljem pisma u kairo, pisana latinicom i uvek budu urucena, a tamo je sluzbeno pismo arapsko.prema tome, mi smo se i bogu i narodu popeli na vrh glave sa cirilicom pokazujuci citavom svijetu da smo necivilizirani u toj silnoj mrznji prema srpskom narodu.mnogima to u drzavi odgovara, jer narodu treba dati kruha i igara.time skrecemo stvari sa gorucih problema i katastrofalne situacije u kojoj se drzava nalazi.

VL
AP
apolon
14:35 23.01.2014.

Da zaključimo ovu aktualnu "poštansku ćirilićnu" tematiku te suvremenim kretanjima ( koje sam već spomenuo u prethodnim postovima ,najbolje na primjeru najvećih gradova Ruske federacije ) jednim viđenim bizarnim video uratkom ,naime ...video uradak pokazuje ( iz domovinskog rata) ulazakokazuje ( iz domovinskog rata) ulazak u jedno selo u kojemu se jasno vide sprejem ispisane ćirilicom lutajuće krave i znakovljem ...4S...prasnuo sam ! Nema što...ak su fasade po kućama sve redom ispisane ćirilicom ne može jedna krava pobjeć sudbini... ćirilici!

VL
DU
Deleted user
15:40 23.01.2014.

ja bih mu urucio pismo ali prvo provukao kroz guzu ali kad sam mamuran!!!!!!!!!!

VL
Avatar Meggi
Meggi
17:24 23.01.2014.

Hehehhe komedija :)

VL
MO
mojazemlja
17:25 23.01.2014.

Ovi "troljaši"brišu svaku pomisao..

VL
DU
Deleted user
17:37 23.01.2014.

Meni je samo žao što ti nisi dobio čestitku. Ajde molim te pa rekao si im kako da je adresiraju, čestitali ste si telefonom.

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.