Pupovac nije dobio čestitku, jer je adresa napisana na - ćirilici!
Pupovcu je čestitku poslala beogradska nevladina organizacija "Naša Srbija", a Hrvatska pošta ju nije uručila zato što je u Hrvatskoj službeno pismo latinica.
Komentari 95
nemam ništa protiv ćirilice, ali pravila su pravila... neka probaju poslat pismo u ameriku s adresom napisanom po Vuku
kad smo kod čirilice, sjećam se jedne prepirke u tadašnjoj JNA 87 godine... Kompić iz Valpova i ja, smo se prepirali sa jednim iz Rume (Srbin) o latinici i ćirilici. Nije tu bilo nacionalizma, nego kak je čirilica komplicirana, i kak ju znamo pročitati donekle ak je pisana štampanim slovima, no dok je u pitanju rukopis sa pisanim slovima nema šanse da ju pročitamo. Naravno da smo od ovog iz Rume dobili po nosu kak smo nepismeni i ovo i ono.... Elem pošalje njemu cura pismo pisano ćirilicom, i on je kriomice od nas dvojice tražio među vojskom tko mu to zna pročitati... Naravno kad smo saznali, uhvatili smo ga rendati danima i zabavljati na njegov račun... Poanta priče je neka komšije prvo pometu ispred svojih vrata a onda neka prigovaraju nama....
a da je bila napisana na kineskom
Ovo je očito krivično djelo i to sa umišljajem.A znali su da je zabranjeno;jer su mogli i elektonskom poštom izmijeniti uslugu.Još kaže:"moglo se reći da je adresa nepoznata",mi smo Hrvati i ne znamo lagati kao vi Srbi-Država i njeni propisi se moraju pošzivat bez obzira kako se ti zvao.Obnavljanje "Skupštine u Sremskim karlovcima"je davno prošlo,jer iz dana u dan samo rovariš po Hrvatskoj,sram te bilo.
Isto bi se desilo da je pismo kojim slucajem poslano iz Kine i sa adresom na kineskom .
Meni je jasno da je bolna spoznaja u mnogim glavama da Jugoslavije Više Nema niti će je biti a da vas "razveselim" po mome skromnom mišljenju slično će se desiti i sa ćirilicom! Zašto? Mnogi narodi kroz povijest bili sunogi narodi kroz povijest bili su primorani uskladiti svoje stečene norme sa onima koje je sam život verificirao,tako smo se i Hrvati polako odrekli glagoljice u korist progresije, najbolje se to danas vidi na primjeru Ruske Federacije , njenih, najvećih gradova, gdje jest ćirilica u svakodnevnoj upotrebi ali latinica neumitno povećava svoj prostor... jer sam život tako diktira!!!
a kad se već ne razumijemo, onda je najbolje ići sa engleskim, jer svaka pošta na svijetu prihvaća engleske adrese, vjerojatno 95% naših poštara ne zna ćirilicu, niti ju je dužno znati, niti je ona na programu naših škola
...........pa naravno.........treba službenog prevoditelja....................
uostalom, ne znam ćirilcu, da sam poštar uistinu ne bi mogao takvu čestitku uručiti
Bravo posta!
Pupovac,gospon te nebum zval cedo,ti si provokator teski. Kaj se mene tice vrati se u svoju Srbiju zavijeke,vijekova cetnice... I ne dolazi nam nikad vise da nam pamet solis,niti ti,niti tvoji naredjeni..Nikad vise,a u EU bu Srbi kad RH to dozvoli. Prvo odstetu da platite za sve nase poginule branitelje i civile i za 40% razrusene Domovine. Prije toga sam sanjaj da bute u EU,cetnici!
Sramota , kaj nisu mogli naći nekoga ko zna čirilicu . Da je pismo poslano iz Rusije dali bi i onda bilo vračeno ? Sumnjam da bi u nekoj zapadnoeuropskoj zemlji vratili pismo napisano na čirilici .
Srbi nisu krivi sto koriste dva pisma,i vrlo je moguce da mu je neko ne razmisljajuci o nepismenosti postara,napisao adresu na cirilici.Ja sam Srbin,i nikad u zivotu ne pisem na cirilici,ali sigurno ne bih bio toliki seljak da se opterecujem glupostima i da sam postar vratim komsiji Hrvatu pismo nazad, zato sto je u Srbiji sluzbeno pismo cirilica.Bilo bi me sramota.Ej bre,zalosno je to.
interesira me kad amerikanac ili englez, posalje pismo u kinu ili japan, dali to pismo isto tako nebude isporuceno primaocu, obzirom da je tamo sluzbeni jezik japanski i kineski sa njihovim da ih nazovem hijeroglifama. cesto saljem pisma u kairo, pisana latinicom i uvek budu urucena, a tamo je sluzbeno pismo arapsko.prema tome, mi smo se i bogu i narodu popeli na vrh glave sa cirilicom pokazujuci citavom svijetu da smo necivilizirani u toj silnoj mrznji prema srpskom narodu.mnogima to u drzavi odgovara, jer narodu treba dati kruha i igara.time skrecemo stvari sa gorucih problema i katastrofalne situacije u kojoj se drzava nalazi.
Da zaključimo ovu aktualnu "poštansku ćirilićnu" tematiku te suvremenim kretanjima ( koje sam već spomenuo u prethodnim postovima ,najbolje na primjeru najvećih gradova Ruske federacije ) jednim viđenim bizarnim video uratkom ,naime ...video uradak pokazuje ( iz domovinskog rata) ulazakokazuje ( iz domovinskog rata) ulazak u jedno selo u kojemu se jasno vide sprejem ispisane ćirilicom lutajuće krave i znakovljem ...4S...prasnuo sam ! Nema što...ak su fasade po kućama sve redom ispisane ćirilicom ne može jedna krava pobjeć sudbini... ćirilici!
ja bih mu urucio pismo ali prvo provukao kroz guzu ali kad sam mamuran!!!!!!!!!!
Hehehhe komedija :)
Ovi "troljaši"brišu svaku pomisao..
Meni je samo žao što ti nisi dobio čestitku. Ajde molim te pa rekao si im kako da je adresiraju, čestitali ste si telefonom.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
ovo je cista provokacija jer doma u srbiji se srame cirilice i sve vise pisu latinicom.srpska posla.