Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 161
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
'Zabranjeno'
Povratak na članak

Pupovac nije dobio čestitku, jer je adresa napisana na - ćirilici!

Pupovcu je čestitku poslala beogradska nevladina organizacija "Naša Srbija", a Hrvatska pošta ju nije uručila zato što je u Hrvatskoj službeno pismo latinica.

Komentari 95

ST
stefj
08:08 23.01.2014.

Eto, ovo je dokaz da je ceo svet protiv Srbije i ćirilice...

VL
SW
swic
08:43 23.01.2014.

Hm i jasam dobio pismo iz slicne Drzave u dijasporu ali su morali napisat Latinicu inace bi se vratilo , tako i njegova braca neka pisu da cijeli Svijet razumije a ne samo oni .

VL
ST
stjepanovic
07:57 23.01.2014.

I sta sad? necu moci zaspat zbog toga?...

VL
LI
Libela
09:13 23.01.2014.

Saće ministar vaspitanja da uvede ćirilicu, to starodrevno hrvatsko pismo, u škole.

VL
Avatar Maximilian Jure Kučina
Maximilian Jure Kučina
10:16 23.01.2014.

Bravo HP!

VL
CA
cavecanem
08:48 23.01.2014.

moje čestitke hrvatskoj pošti

VL
VE
verakruz
09:09 23.01.2014.

Ovo je sve izrežirano da bi se Hrvatska prikazala šovinističkom i homofobnom, a Milorad Pupovac ugrožen. Naravno da neće biti uručena, jer naši poštari, hvala Bogu, više ne moraju znati ćirilicu, a ne zato jer netko neće da mu uruči pismo. To je strani jezik strano pismo i kao takvo se ima tretirati. Isto kao da je napisano na kineskom ili arapskom . I dosta više tog Pupovca, dajte malo istražujte njegove mutne poslove i isisavanje našeg novca za raznorazne udruge novine, banke i slično.

VL
IL
ilijan
08:56 23.01.2014.

Bravo za Hrvatske pošte...:)

VL
PE
petar2222
08:32 23.01.2014.

Pa pri zapošljavanju poštara provjerit znanje ćirilice glagoljice i kineskog a i japanskog pisma pa tek onda zaposlit

VL
DU
Deleted user
10:06 23.01.2014.

A kako bi bilo da promjeni adresu ?

VL
AJ
ajmo
09:22 23.01.2014.

A kako se zove udruga vaša srbija e pa svi putovi vode tamo pa kreni. Dobro da nije adresa napisana na Kineskom pa kad bi njih milijardu i tristo miliona počelo vikat da smo ustaše e to bi več trebalo biti zabrinjavajuče.

VL
L0
luena 01
09:52 23.01.2014.

Kako su mu svih godina do sad slali pisma ,cirlicno ili latinicno adresirana.. Ajde nek posalju srbijanskom konzulu pismo na cirilici u Njemacku pa ce vidjet hoce li mu biti dostavljeno ... cista provokacija od srba..

VL
AI
Ante III
10:03 23.01.2014.

Gospodin Pupovac Ako hocete da vam pisma stizu na cirilici morate se preseliti u Rusiju ,Srbiju ili koju drugu drzavu u kojoj je sluzbeno pismo.P.S. Nije Vam dosta da nas nako toliko godina provocirate sa dvojeznicnim plocama u Vukovaru .AA koji ccccc ce vam ploce u Varazdinu zbog tih par Srba ma to je cista provokacija.Imate srece kaj se zagorci bave vec z vinomm kak z bedakima z Srbije .Ite nazd u Srbiju ako ne volite Hrvatku ko svoju domovinu.Ne preljevajte casu

VL
Avatar marnie
marnie
09:08 23.01.2014.

Bože, ovaj čovjek smišlja provokacije 24/7! Srbi koji pišu u RH ćirilicom neka pišu ćirilicom i u Francusku, pa ćemo čuti odgovor.

VL
DU
Deleted user
09:14 23.01.2014.

Mozda sad nas vrli ministar skolstva uvede umjesto zdrastvenog odgoja obvezatno ucenje cirilice.

VL
Avatar zatvaraju mi oči
zatvaraju mi oči
11:07 23.01.2014.

Hmmm. Kakogod okreneš Hrvati su naspram sprske manjine u HR uvijek krivi. Jednom, navodno, što ne poštuju Zakon a drugi put zato što ga poštuju. Kao kad moć dadne optuženom kockice za bacanje i kaže: Ako baciš 6-icu kriv si,iv si, a ako to ne bude slučaj onda ćeš kocikucu bacati sve dok se ne okrene šestica.

VL
RT
Rollo.Tomasi
08:21 23.01.2014.

Hehehehe, na ovo se samo mogu zlurado nasmijati.

VL
DU
Deleted user
10:54 23.01.2014.

I tako sad Pupovac dolazi u sabor sa žutom trakom i kantom benzina i u znak prosvjeda vrši samospaljivanje u znak protesta jer HP vrši fašizaciju društva i progon ćirilice u Hrvatskoj!

VL
Avatar fijolica
fijolica
11:24 23.01.2014.

Da su napisali da je adresa nepoznata, to bi bila laž. Hrvatska pošta je odlično postupila. Isto bi napravili i da je adresa bila napisana kineskim ili arapskim pismom. Pa zar bi službenici Pošte morali znati sva pisma zbog nekih koji misle da su centar svijeta? S kojim se pravom Pupovac žali što sve manje ljudi u Hrvatskoj zna ćirilicu? Ćirilicu smo učili mi koji smo u bivšoj Jugoslaviji išli u školu (jer su nam je nametnuli). Zašto bi u zemlji u kojoj je službeno pismo latinica ljudi morali znati ćirilicu? Zanima me je li taj iz Beograda koji je pisao čestitku slao neku čestitku i u npr. Ameriku? Je li i u tom slučaju adresu napisao na ćirilici?

VL
HR
hrvoje461
09:03 23.01.2014.

Oni adresiraju posiljku nama nepoznatim pismom (s namjerom da bi nas provocirali) I onda se nasi jos moraju opravdavati. Bas me zanima da li bi se arapima ili kinezima ispricavali da im vrate posiljku adresirano njihovim pismom I da li bi svi portal toliko o tome pisali

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.